Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » KASZTRÁLÁS Kutyán, macskán,...

KASZTRÁLÁS Kutyán, macskán, bármint. MELLETTE vagy ELLENE? (Te hogy állsz ezzel? )

Figyelt kérdés

Mindig is érdekelt... Tudom, sokaknál ez egyértelmű kérdés és emiatt ki is verem Náluk a biztosítékot! Mások viszont túlságosan... hogy is mondjam... talán a legkedvesebb szó ha azt mondom 'engedékenyek'? ... mindenben, ez viszont okozhat többnyire felelőtlenséget.

Tipikusan a két véglet hallatja a hangát ennél a kérdésnél.


DE AMI ÉRDEKEL!


Milyen alapon mondjátok az érveteket? (Legyen az bármelyik)


/Nem győztök meg az állandó kulcsszavakkal, mint pl: a szaporító, felelőtlen, vagy éppen egy-egy csúnya szó!/



Annyira könnyedén dobálóznak emberek az ÉLŐlények kasztrálásával. Mintha egyszerűen egy foghúzás lenne, amitől megjegyzem RENGETEG ember fél! Mégis mi EMBEREK meg dobálózunk olyan szavakkal ami egy hatalmas döntés egy élőlény életében amiről őket persze meg sem 'kérdezzük'.

Miért gondoljátok azt hogy amit teszünk az egy mindenki számára a legtökéletesebb döntés? Vagyis miért ennyire LAZÁN döntitek ezt el ezekkel a szavakkal/hozzáállásokkal hogy "Jaa, persze simán visszük a kutyák megfosztani a lényétől!"


Tényleg értelmes gondolatok érdekelnek!



2018. júl. 30. 15:13
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező meg a 31-es mindketten vérbeli sötétzöldek vagytok.

Ébredjetek fel a rózsaszín lelkivilágotokból.

Kérdező mond hogy csak trollkodsz a kérdéseddel és a válaszaiddal, mert ha komolyan gondolod komoly mentális problémáid lehetnek.

Többször le lett írva, hogy az ivartalanítás az értelmetlen túlszaporulat ellen van.

31-es neked meg kívánom legyen élményed egy kóbor kutya falkával.

2018. aug. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 A kérdező kommentje:
Ki kell hogy ábrándítsalak.
2018. aug. 5. 21:38
 43/57 A kérdező kommentje:

Sokan vannak akik saját kényelmük miatt és nem pedig az utcán élő falkák miatt kasztráltatnak.


És én most, aki jeleztem hogy egyáltalán nem tartozom egyik kategoriába sem, most én EZÉRT lettem sötét? :D



Hidd el nem miattam vannak falkák az utcáidon, ugyanis egy kutyát nem dobtam ki az utcára vagy csináltattam eladás/ajándékozás céljából. Szóval ha kérhetem ne verd rám! :)

2018. aug. 5. 21:45
 44/57 A kérdező kommentje:

Túl szaporulattal érvelni elég kényelmes....


Kerítés? Póráz?


Ígyis úgyis valószìnűleg "jár" a kutya tartáshoz, akkor CSAK emiatt minek még kasztrálnod is?

2018. aug. 5. 21:48
 45/57 anonim ***** válasza:
72%

Engem sokkal jobban érdekel a kérdés fordítottja: Miért _ne_ kasztráljunk? Hiszen, az tény, hogy van túlszaporulat, tehát + kölyök nem kell.

Ezért, úgy hagyni, hogy tombol benne a vágy, de soha nem sülhet ki, embertelenség. Ezt sem állatnak, sem embernek sem kívánom.

2018. aug. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, ha ennyire véded a kutyák jólétét akkor mi van az évi több száz/ezer kölyökkel akit kidobnak/agyonütnek mert a gazdi nem akart almot de ivartlanítani lusta volt? A kutya élje ki csak magát, tapasztalja csak meg az anyaság örömét, a nemiséget, az meg hogy ennek az az ára hogy 4-6 fajtársa utána meghal teljesen lényegtelen?
2018. aug. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
13%

kérdező, felesleges ezen tipródnunk, a többség élvezettel csonkit meg állatokat, hiszen az állatok felett állnak


hagy ne mondjam mit mondana Freud a kasztrálás mániájukra

2018. aug. 6. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező és a 66%-os ugyanaz a személy. Hiába írunk bármit egyszerűen nem képesek felfogni. Ha már ennyire a természettel vannak elfoglalva: a kutya őse a farkas. A falkában is csak az alfa pár előjoga a párzás, az alárendeltek nem szaporodhatnak. A háziasítás miatt a kutyáknál felborult a "rend" így az ember felelős lett azért amit megszelídített.
2018. aug. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha te mostantól soha többet nem szexelhetnél, akkor átok vagy áldás lenne, ha megszabadulnál a nemi vágytól?

Nincs több kérdésem.

2018. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező ezek szerint még nem találkozott olyannal,

- amikor a saját kutyáját egy tüzelő szukával lopták el

- amikor a saját kutyája minden nap átjárt a szomszédhoz a tüzelő szuka miatt folyamatosan tönkretéve a kerítést

- amikor napokig nem tudott aludni, mert a szomszéd szuka kutyája miatt folyamatosan ott vonyítottak a háza előtt az "udvarlók"

- illetve még nem szökött meg és kóborolt el véglegesen egy kutyája sem (mert mondjuk elütötte egy autó).


Te komolyan hiszel abban, hogy egy kerítés megállít egy kutyát? Ha nincs betonból és nem ásod le 1 méterre az alját, illetve nincs legalább 3 de inkább 4 méter, akkor az a kutya csak azért nem szökik el a kertedből, mert szuka és mert nem akar. Az önkormányzatok általában szabályozzák a kerítés magasságát, ami nálunk pl 180 centi az utcafront felől. Ha akarná simán megugorná a kutyánk (igaz, ő inkább a kerítés megbontását és az alatta való átbújást választotta, amikor még nem volt ivartalanítva).

2018. aug. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!