Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állat és környezetbarátságból...

Állat és környezetbarátságból vegáktól kérdezem: Mit adtok enni a macskátoknak és a kutyátoknak?

Figyelt kérdés

2018. okt. 2. 14:48
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
0%

10-es:Pont nem erről indult a vita.

Kutya, macska húsevő állat, ragadozó.Sose lesz vegán.Nem tudna úgy létezni.Hús kell nekik.Ennyire egyszerű.

Okoskodsz itt, meg mindenkit hülyének tartasz, mert olvastál értelmes dolgokat.

De a lényeg itt csak annyi:Húst adunk enni kutyának, macskának.Ja és húsalapú száraztápot meg néha konzervet.

2018. okt. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó te úgy nézem nem tudsz olvasni. A 70%-os írta, hogy a húsos etetést támogatja. Abba kötött bele valamelyik barom, hogy az állatoknak van ak jogaik.
2018. okt. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem csak állatbarátságból lehet valaki vegán. De az egészségre gyakorolt hatása egy hosszú és bonyolult másik vita tárgya. Én még egyetlen valamire való táplálkozási szakértőtől sem hallottam, aki azt mondta volna, hogy egyáltalán ne együnk állati eredetűt.

Az állatvédelmes dologban van ellentmondás. Nem eszem meg a rántott csirkét, mert jaj szegény pipi. De ölelgetem a macskám. Neki kénytelen vagyok húst adni, mert nem eszik mást. Azt az állatot nem sajnálom?


És mi az, hogy állatok jogai? A végén még szavazni is elhívjuk az állatokat? Az én emberi méltóságomba beletartozik, hogy jól bánok a környezetemmel, beleértve az állatokat is. De nehogy már egyenrangúnak tartson bárki egy gilisztával, vagy egy tyúkkal, de még egy emberszabásúval sem.

2018. okt. 4. 11:54
 14/38 anonim ***** válasza:
70%

Én azt gondolom, hogy ha van menhelyen/tenyésztőnél egy kiskutya/macska, akkor azt ugyanúgy hússal lesz etetve, akár egy vega veszi magához, akár nem. Azáltal, hogy vega nem fogadja örökbe azt a húsevő állatot, attól még ugyanúgy húst fog enni, csak más adja neki oda. Ergo ha a vaga befogad egy húsevő állatot, nem növeli összességében a húsfogyasztást, és nem is csökkenti azáltal, hogy ő nem tart húsevő házikedvencet (Kivéve, ha idióta, és növényekkel próbálja etetni. Sajnos, már Magyarországon is lehet kapni vegetáriánus kutyatápot és konzervet.).

Azonban azáltal viszont csökkentheti az együttes húsfogyasztást, ha ő maga nem eszik húst, hiszen az ember elél anélkül is, de húsevő állat esetében nincs választása, amennyiben nem akar állatkínzóvá válni.

2018. okt. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
86%

Az hogy az állatoknak legyenek jogai, a vegán filozófia alapelve. Nem kell hülyeségekkel jönni hogy szavazati jog, nem vicces, csak szánalmas hogy eddig terjed az intelligenciaszinted.

Itt az ÉLETHEZ és a SZABADSÁGHOZ való jogról beszélünk, ez szerintem teljesen egyértelmű.


Emellett mint mar többször leírtuk, a vegán nem eszi meg a csirkét miközben ölelgeti a macskáját igy a feltevésedet nem is értem. Nekünk minden állat egyenlő, mindegy hogy csirke-e vagy macska. Egyiket sem bántjuk.


Mindemellett szerintem teljesen mindegy hogy kiengedem-e a macskát egerészni és úgy jut húshoz vagy én veszem meg neki a húst. Igy is, úgy is ölnie kell az életben maradásért.


A macska ragadoznó, nincs választása.

Az ember mindenevő és dönthet úgy hogy ő nem kíván egy élőlénynek sem ártani és vegán lesz. Az egészsége ugyanúgy tökéletes lesz, mint bármilyen más étrenden, mert mindenevőként választhatunk, mindent képesek vagyunk felvenni csupán növényi tapanyagokból is.

A mi döntésünket azonban nem terjeszthetjük ki a macskára, aki egy ragadozó állat es meghal hús nélkül.

Ennyire egyszerű.

2018. okt. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
59%

Azt se feledjük, hogy kutatások bizonyították, hogy a kutyáknál nem okoz problémát a növényi étrend (nyilván csak akkor, ha a minőségi növényi kutyatáppal etetjük, a rossz minőségű ugyan úgy tönkreteszi a gyomrát mint a rossz minőségű hús alapú kutyatáp, mind a kettőt lehet jól és rosszul csinálni akárcsak az embernél). Az is egy érdekesség, hogy a kutya már egy jó ideje max a fogazata miatt ragadozó (ami nem változik egyik napról a másikra), de ha a táplálkozását nézzük akkor inkább a mindenevő kategóriába sorolható elvégre az ember mellett már szinte teljesen eltűnt a ragadozó ösztön (most lehet mondani, hogy "de vadászkutya", de az teljesen más, hogy valaki arra neveli vagy, hogy magától csinálja, elvégre egy szarvast is ki lehet "képezni" a vadászatra, csak nyilván nem olyan hatékony és olcsó mint egy kutya). Tehát a kutyánál megoldható a dolog, csak nem az olcsó gagyi növényi kutyatápot kell megvenni hanem az esetleges drágább illetve minőségibb fajtát, és akkor nem lesz gond elvégre ezeket úgy készítik, hogy minden benne legyen ami egy kutya számára kell, csak éppen növényekből nyerik ki.


A macska már egy másik téma, bennük még bőven megvan a ragadozó ösztön (habár láttam már eltunyult macskát is de nem ez a jellemző), ők vadásznak a mai napig.

Az egy dolog, hogy a macskáknál még nincsen hitelesen alátámasztva, hogy jó döntés-e a vegán macskatáp, de a macskák java részének "ragadozó ízlése" van tehát nem biztos, hogy a növényit megenné, habár a macskák java része még a hús alapúból is válogat (nyilván vannak itt is kivételek de itt sem ez a jellemző).


Véleményem szerint a kutyáknál kellő odafigyeléssel megoldható és ugyan olyan életet élhetnek, mint a hús alapú ételeken. De a macskáknál még nem biztos.

Egyébként bírom, hogy mikor a kutyáknál szóba jön a vegán étrend akkor mindenki elhordja a másikat állatkínzónak meg hasonlónak, pedig javarészt ők azok, akik minden szeméttel etetik a kutyájukat, mint pl sült krumpli, pizza, csoki, olcsó rossz minőségű kutyatáp stb. Ezek közül egyébként néhány kifejezettenmérgező a kutyáknak. (nyilván akinek nem inge, ne vegye magára).

2018. okt. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
40%

Kedves kérdező !

Az utolsó hozzászólásodat jobb lett volna magadban tartani, ugyanis látszik, hogy egyáltalán nem értesz ehhez a témához (és valószínűleg nem is tudsz logikusan gondolkozni).

Amiről te írtál (pl a szavazati jogokról) az nem állati jog, hanem állampolgári jog, nagyon, nagyon nem összekeverendő.

Ahogy már előttem leírta valaki, itt a szabadsághoz és az élethez való jogról beszélünk.

Meghát az, hogy "engem senki se véljen egyenrangúnak egy állattal" hozzá állás, tipikusan az a fajta egoista felsőbbrendűség elmélet ami számos konfliktushoz vezetett (pl népírtásokhoz, amik most is zajlanak csak most nem népekkel hanem állatokkal).

Meghát te ilyenkor komolyan azt gondolod, hogy több jogod van az élethez és a szabadsághoz mint nekik ? Miért ?? Azt hiszed hogy te egyfajta isten vagy, hogy csak úgy megmond, hogy neked több jogod van az élethez ? Pont az ilyen emberek támogatták a rabszolgaságot, a népírtásokat és a többi elnyomó/kizsákmányoló rendszert.

2018. okt. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Nekem akkor is ellentmondásos ez a vegánság. A macskát tartod, mert szereted. Húsevő, ezért megölöd a csirkét, hogy legyen tápja a macskának. Semmivel nem vagy különb, mint aki saját kajája miatt öli a csirkét. Tudomásul kell venni, hogy bizonyos állatok prédaállatok. Tápláléklánc. Ez a természet rendje. Én emberként el tudom kábítani a disznót, mielőtt leszúrom. Az oroszlán nem kábítja el az antilopot, csak elharapja a nyakát. És az oroszlán nem is eteti az antilopot és a zebrát se. Az ökológiai lábnyom szempontjából meg nem az állattartás vagy állatevés önmagában a gond, hanem az iparosított állattartás. Minden, ami iparosított, az jobban terheli a környezetet, mint a háztáji. Ez a székfaragásra is igaz, meg az állattartásra is. De 8 milliárd embert nem lehet tanyasi módszerekkel eltartani.

Egyébként mutasson már nekem valaki egy vega élsportolót vagy egy vega testépítőt.

2018. okt. 5. 09:12
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Fogd már fel hogy nem te ölöd meg és eszed meg hanem a húsevő macska.
2018. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Vegán testépítők:

[link]

Köztük van Németország legerősebb embere is.



Ui: a háztáji állattartás 10x olyan környezetszennyező mint az ipari, lévén sokkal több helyet igényel. Ha mindenki háztáji húst enne, heti 1x se jutna hús az asztalra annyira meg viselné a bolygónkat és annyira nem lenne elég hely kapacitás az állatok számára.

2018. okt. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!