Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állat és környezetbarátságból...

Állat és környezetbarátságból vegáktól kérdezem: Mit adtok enni a macskátoknak és a kutyátoknak?

Figyelt kérdés

2018. okt. 2. 14:48
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Teljesen fölösleges a földet az állatoktól félteni addig, ameddig akkora az élelmiszerpazarlás, amekkora.

Régen a kutyának csontot, a malacnak meg moslékot adtak enni. A tyúk is sok konyhai maradékot megeszik. Régen iparilag is ez ment, mindig jöttek a menzára a moslékért. Most ezt tilos, pedig sok mindent meg lehetne vele takarítani.

2018. okt. 9. 11:01
 32/38 Ignis Subdialis ***** válasza:
Csak ha azt nézzük, melyik rész megváltoztatása hozná a legjobb eredményt, az jön ki, hogy: [link]
2018. okt. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
2018. okt. 13. 08:37
 34/38 Ignis Subdialis ***** válasza:
Mit szeretnél kifejezni ezzel? Ilyesmit talán? [link] Nem tudom, kinek az "általános narratívája" az, amit ennek állít be a cikk, mindig is voltak hosszabb távon is működő emberi társadalmak, ahol jól alkalmazkodtak az adott terület eltartóképességéhez, bár némelyikben mai szemmel eléggé hajmeresztően oldották ezt meg.
2018. okt. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
egy vegán nem tart húsevő állatot. amint mégis, onnantól ő nem vegán
2018. okt. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Hát nem fogom a borzasztó helyekről megmentett kutyáimat, macskáimat hús nélkül tartani, ez biztos.Nem csinálok semmit azzal, ha 1500Ft-os sok húst tartalmazó táppal etetem.Nem is tudom megtenni.

Nem vettem soha pénzért egyet sem.Soha nem szaporítottam.Mind ivartalanítva van.Nem szeretem az állatkerteket.Sem a cirkuszt.Nem is megyek.

Van egy mentett lovam is,másik ló kellett mellé, az vásárolt ló.Soha nem ülök rájuk, csak mint egy kutya, a társaim.

A paleo mint elv nem rossz, csak tarthatatlan hosszú távon.Én férjem autoimmun betegsége miatt próbáltam ki, 1 évig csináltuk.Az összes tünete megszűnt, teljesen jól volt tőle, én lefogytam a 8 kg súlyfeleslegemet, sőt többet is.De akkora odafigyelést, lemondást jelentett, hogy nem tudtuk tartani.És amikor visszatérsz a normál, vegyes étkezésre, akkor jönnek a bajok, mert amit előtte bírtál enni, azt innentől nem bírod.

2018. okt. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Az állatkertek fajmentő programjai nélkül sok állat már nem is létezne.

A szabadság relatív fogalom. Az ember az állatkerti rácsban a bezártságot látja. A majom pedig a mászókát, a játszás lehetőségét.

A vadonban az állatok élete nagyon küzdelmes. Az állatkertben viszont nyugis. Ez nekik jó. Persze ez csak a jó állatkertekre igaz.

2018. okt. 16. 09:43
 38/38 anonim ***** válasza:

Az állatkerti fajmegmentő program semmit sem ér, a fajmegmentő program lényege, hogy a vadonban újra elszaporítsanak egy kihalóban lévő fajt, erre az állatkertek nem képesek, egyrészt azért mert nem tudnak annyi állatot elszaporítani, másrészt egy állatkertben született állatot túl körülményes lenne visszavinni a vadonba. Ez a fajmegmentő program jól hangzik, de ha jobban belegondolunk akkor láthatjuk, hogy értelmetlen pl a jávai orrszarvú a mai napig súlyosan veszélyeztetett és csak idő kérdése, hogy mikor tűnik el teljesen.

"A szabadság relatív fogalom."

A szabadság nem egy relatív fogalom, (a gazdagság relatív de a szabadság nem) a szabadság erkölcsi alapelve az, hogy: bármit megtehetek, amivel másnak nem ártok. Az az állat nem ártana senkinek azzal, ha a természetes élőhelyén élhetne (az, hogy talán rátámad valakire azt hagyjuk ugyanis az részlet kérdése), de ezt nem teheti meg tehát nem szabad.

"Az ember az állatkerti rácsban a bezártságot látja. A majom pedig a mászókát, a játszás lehetőségét." - hát nem tudom, én voltam már a fővárosi állatkertben, és azok a majmok nem voltak kifejezetten boldogak, a legtöbbjük csak egy helyben feküdt vagy csak nézett, azokat az állatokat látva én éreztem rosszul magam, láttam, hogy azok az állatok nem akartak ott lenni, de gondolj csak bele, bezárnának téged közepes nagyságú szobába egy mászókát (ha modernek vagyunk akkor egy számítógépet), és egész nap mások nézegetnének életed végéig, csoda, ha egy év alatt nem őrülsz bele. De ne csak a majmokat nézzük, ott vannak az elefántok, ők a vadonban napi több mint 100 kilométert is vándorolhatnak ott meg már hárman(!) be vannak zárva egy számukra nevetségesen kicsi kifutóba.

"A vadonban az állatok élete nagyon küzdelmes. Az állatkertben viszont nyugis. Ez nekik jó. Persze ez csak a jó állatkertekre igaz."

Igen az állatok élete valóban nagyon küzdelmes, de pont ezért hívjuk őket vadállatoknak, ők ahhoz vannak hozzászokva, a nyugis életet nem az állatkertben kell keresni ott a kis helyre való bezártság miatt sokkal stresszesebb az állatok élete mint a vadonban.

Az emberek élete is küzdelmes, csak máshogy, gondolj bele: ha felajánlanák neked, hogy bezárnak téged egy szobába, kapsz enni inni, és nem kell félned attól, hogy az utcán megölnek, csak cserébe sosem jöhetsz ki onnan, te bevállalnád ? szerintem nem.

Jó állatkerteket meg úgy hívják, hogy vadon, habár vannak olyan vadasparkok ahol az állatoknak tényleg nagy kiterjedésű helyük van, az még elfogadhatónak minősül szerintem.

2018. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!