Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek mit tegyek?...

Szerintetek mit tegyek? Jelentsem fel én?

Figyelt kérdés

Adott egy kisváros, ahol állatvédő vagyok. Sok a chip nélküli, utcán élő kutya, többek közt őket is szoktam hirdetni, hátha lenne nekik is gazdi.


Egy héttel ezelőtt az egyiket be akarták fogadni. Az a kutya egy boltnál szokta meghúzni magát. Az épülethez tartozik egy udvar is, ahol van egy idős kutya van, hozzá szokott bemászni kaja miatt. Chipje nincs, sokat van az utcán, sokszor láttam, hogy egy forgalmas úton mászkál. Mikor járkáltam hozzá, sokszor jöttek arra emberek, mindig megkérdeztem, hogy van-e gazdája, de mindenki azt mondta, hogy nincs.


Szóval egy hete 2 órát utazott érte egy pár. Odamentünk a bolthoz, ahol az udvaron belül volt akkor a kutya. Még nem működik a bolt, nincs berendezve, a tulajt aznap láttam ott először. Biztos ami biztos alapon, gyorsan bementem, megkérdeztem tőle is, hogy az övé-e, vagy mit tud róla. Mondta, hogy nem az övé, csak bejár az ő kutyájukhoz enni. Kérdeztem ,hogy akkor elvihetjük-e, ő egyből rávágta, hogy persze, vigyük csak, ő is gazdit akart neki keresni.

Az új gazdikkal ő is telefonszámot cserélt, megbeszélték, hogy tartják a kapcsolatot, küldenek képet, hogy biztos jó helye van a kutyusnak. Minden szuper volt, a bolt tulaj megköszönte, hogy segítettem, majd elköszöntünk.


Aznap este telefonáltak nekem. A bolt tulajdonosa volt. "Közölte", hogy elloptam a kutyáját, és adjam neki vissza, mert nekem ehhez nincs jogom, nem vagyok sintér, chipolvasóm sem lehetne, és 1 napom van visszaszolgáltatni neki a kutyát, különben baj lesz.

Fura volt, felidegesített nagyon, vagy egy óráig vitatkoztunk telefonban. Végül arra jutottunk, hogy visszakapja, de akkor oltassa be, legyen chipje a kutyának, és tartsa az udvaron belül. Elfogadta, bocsánatot kért, elköszöntünk.

Másnap hívtak az új gazdik, hogy őket is felhívta, és fenyegeti, hogy lopásért fel fogja őket jelenteni, és inkább visszaadják neki a kutyát, mert nem akarnak bajba kerülni.


A kutya visszakerült a boltoshoz. Egyik ismerősöm másnap küldött egy képet, amin a kutya volt rajta a város másik felében az utcán. Van (volt) egy csoportom, ami a város állatvédelmével foglalkozik. Oda felraktam a képet, és nagy vonalakban elmeséltem a történetet. Erre a boltos elkezdett fenyegetni, hogy fel fog jelenteni lopásért, magánterületsértésért (mert oda mertem menni a bolt elé), és amiért nyilvánosan szidtam őt. És hogy a képen nem is az a kutya van, hazugságokat pedig ne állítsak róla.


Nem foglalkoztam vele. Másnap viszont megkerestek engem többen is (hivatalos személyek), hogy 2 órán belül minden a kutyával kapcsolatos posztot töröljek a netről, és a csoportomat is tegyem titkossá, különben fel fognak jelenteni. Ez munka közben volt, szóval gondolkodás nélkül töröltem mindent. Utólag rájöttem, hogy képernyőképet csinálhattam volna...


Lényeg a lényeg, engem most egy csapat ember fel akar jelenteni teljesen alaptalanul, ezért fel is adtam az állatvédelmet. De egyszerűen nem bírom megemészteni a dolgot. Volt egy korábbi hasonló eset is, egy utcán tartott, chipes, de nem friss adatokkal rendelkező, törött lábú kutyával kapcsolatban, aki miatt a "gazdája" fel akart jelenteni, hogy miért akarom orvoshoz vinni....


Szóval nem tudom, mi tévő legyek, nem hagy nyugodni a sztori. Most azon gondolkodok, hogy feljelentem a boltost. De nem tudom, lenne-e értelme...


Az a baj, hogy nincs sok tapasztalatom, sem ilyen esetekkel, se pedig ezzel a feljelentősdivel, azt sem tudom, hogy működik, mentségemre szóljon, hogy még fiatal, 18 éves vagyok...



2018. okt. 7. 23:20
1 2
 11/14 anonim válasza:
57%

"törött lábú kutya az utcán, "gazdája" alkoholista, tolvaj is"


Tehát bizonyítékod van arra hogy valaki lopott és nem jelented fel? Azt ugye tudod hogy bűntársnak minősülsz ha elhallgatod de tudsz róla?


"engem most egy csapat ember fel akar jelenteni teljesen alaptalanul"


Ha alaptalan akkor mért csuknának le, mért szedted le a netes posztokat? Nekem nem tűnik ez annyira alaptalannak.


Sajnálom, nem tudok válaszolni a kérdésedre ha nem adod elő a teljes sztorit, úgy ahogyan az valójában történt.

2018. okt. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Keress állatvédő, állatmentő szervezetet, amelyiknek van ügyvédje.

Talán felvilágosítanak.


Jobb lenne az ő nevük alatt, támogatásukkal ténykedni, mint egyedül kommandózni.

2018. okt. 8. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabályok változtak, az állat már nem vagyontárgyként van kezelve, így a korábbi találttárgyas példák nem helytállóak.


Ettől függetlenül, örökbefogadott, menhelyes, alapítványos kutyánál is úgy van, hogy ha befogadtad, nincs meg a gazdája, de később jelentkezik, hogy az övé, akkor köteles vagy fél éven belül visszaadni, két feltétellel: iratokkal tudja igazolni, hogy a kutya az övé, és megtéríti a keletkezett költségeket (pl. ha beoltattad). Szóval, nem lettetek volna kötelesek visszaadni, mert nyilván nem tudja igazolni, hogy az övé, ha egyszer nem az. Persze, a befogadó pár érthetően nem akart balhét, ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Viszont onnantól kezdve, hogy visszaadtad, az ügynek vége.


Itt a nagyobb gond a fészre írt posztolás lenne - de! Név nélkül írtál, így alapvetően ez sem lenne gond. Az ezzel kapcsolatos jogszabályok úgy rendelkeznek, hogy akkor van gond a másról posztolással, hogyha egyértelműen beazonosítható az illető. Tehát, ha mondjuk leírtad, hogy Kis Pista mucsai boltos, vagy XY címen lévő bolttulaj, na, az gond. De még az se lenne gond, ha csak Kis Pistát írtál volna, mert Kis Pista akárki lehet (vicc amúgy, de így van). Ha jól értem, esetedben az lett leírva, hogy név nélküli mucsai boltos mit tett - nos, ha ott egyetlen bolt van, akkor ez már lehet beazonosítható, nem tudom. Ehhez már ügyvédi tanács kéne, aki ért hozzá. Személyes véleményem szerint ez nem személyes adat, így nem lehet belőle probléma, de azért ez annyira nem egyszerű ügy.


Érdemes lenne felkeresned egy országos illetőségű alapítványt, hogy adjanak tanácsot, segítsenek. Nem egy ilyen ügy van az országban sajnos. Az Állatmentő Seregnél tutira olvastam hasonlót, ahol a "gazdi" akart pereskedni, de bizonyára nem csak ők futottak bele ilyenbe.

2018. okt. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de érdekelne a másik fél álláspontja is. Egy ember a semmitől nem fog hirtelen fenyegetőzni, ha előtte jóban voltatok és egyet is értetettek a kutyakérdésben... Valami csak történt, ami nem tetszett neki.
2018. okt. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!