Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ti hogy gondoltok rá, dolgozzá...

Ti hogy gondoltok rá, dolgozzátok fel, ha ilyet láttok?

Figyelt kérdés
Állatkínzás, bántás. Folyton látok videókat, képeket, megkínzott állatokról és a szívem szakad meg. Ma láttam reggel egy videót egy cicáról, akinek letépték az állkapcsát. Egyszerűen rögtön arra gondolok, hogy mit érezhetett az a szegény állat, és csoda hogy túlélte. Valahogy nem tudom ezeket rendesen feldolgozni, ha ilyet látok. Szívem szerint minden kóbor cicát kutyát befogadnék, de nyilván nem lehet, de nem bírom elviselni, ha bántják őket. Ti hogy tudtok ehhez viszonyulni, feldolgozni ?
2018. dec. 1. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

szörnyű.

de mivel egészséges ember vagyok könnyen,"magamtól"

2018. dec. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%

Sehogy, vagy nagyon nehezen. Igyekszem nem végignézni az ilyen videókat, mert nem tudok megmenteni minden állatot és nem tudom megváltoztatni azokat az embereket, akik olyan betegnek születtek, vagy olyan betegek lettek, hogy képesek egy másik élőlényt bántani. Azt hiszem, annyit tehetek, hogy vigyázok a sajátjaimra, ha találok gazdátlanul kóborló kutyát, azt megfogom és igyekszem hazajuttatni. Sajnos nagyon sokan hagyják kóborolni a macskájukat, így ezek a cicák fokozottan ki vannak téve mindenféle veszélynek. Az egyedül sétafikáló macskákat nem szoktam összeszedni, mert sokaknak van "gazdája".

Ha mindenki felelősen tartana állatot, nem lennének ilyen történetek, mint amik közül említettél egyet. De sajnos ez csak valami nagyon merész álom...

2018. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kezdetnek úgy, hogy nem nézek ilyen videókat. Elég szörnyűséget látok akkor is, ha kiteszem a lábam az utcára vagy elmegyek vidékre. Az egyik macskámat egy szemeteszsákban találtam kidobva, a szelektív kukák mellé. Jól be volt kötve, hogy véletlenül se élje túl. A kutyám hallotta meg a nyöszörgést, azóta velem lakik a macsek. Szóval nincs szükségem ilyen videókra pluszba.
2018. dec. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Láttam már halott és megkínzott állatokat, és fel tudtam dolgozni, főleg mert ilyennel foglalkozok
2018. dec. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem nézem.

Emberekkel ugyanezt történik, az egyel fontosabb kellene, hogy legyen...mondom ezt állatvédőként, állatmentőként.

Ha a valóságban találkozok ilyennel (akár ember, akár állat) odamegyek és rendet teszek.

De nem áltatom magam, olyan sosem lesz, hogy nincs erőszak. Viszont én igyekszem tenni ellene.

2018. dec. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Emberekkel ugyanezt történik, az egyel fontosabb kellene, hogy legyen.." Állatvédelem kategória...azért, mert valaki aggódik az állatokért az nem azt jelenti, hogy nem aggódik az emberekért. Bár ezt neked kéne tudnod a legjobban, ha tényleg ezzel foglalkozol..
2018. dec. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!