Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Pár nap, tényleg megoldhatatla...

Pár nap, tényleg megoldhatatlan probléma?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az az évi pár nap, amikor rakétázás és petárdázás van, akkora probléma az állattartóknak?

Főleg, hogy minden évben ugyanakkor van ez az időszak?

Ráadásul felénk elég gyakori a tűzijáték és a fegyverek kipróbálása és közben mindenkinek van kutyája, még sincs probléma.

Nem lehet bezárni, kábítani, megkötni,...az ebet, 2-3 napra?


Igen, van kutyám. És már elő van készítve a fegyver+töltény+rakéta kombó is! Mint minden évben! És imádja kergetni a rakétát, pedig tudja, hogy nem tud felugrani 10-20 méterre.



2018. dec. 8. 18:55
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%
Ja én azt hittem tényleg kíváncsi vagy a válaszokra... De látom csak arra ment ki az egész hogy eldicsekedhess a saját fassságaiddal. Nyomoronc gyökér. Remélem egyszer rád robban egy petárda/rakéta/akármi. Majd akkor pampoghatsz hogy "hú nekem ilyenem van és használhatom EGÉSZ ÉVBEN!!!!" óvoda szint
2018. dec. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Állj!


Nekem az a problémám, hogy oké, hogy szilveszterkor fokozódik a dolog, de egész évben mehetne! És ezért nem értem, hogy miért támadnak ilyenkor az állattartók? Miközben a TÖRVÉNY engedi és a TÖRVÉNY előírja azt is, hogy az állat a gazda felelőssége!

2018. dec. 8. 21:18
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

A törvény előírja hogy az állat a gazda felelőssége... ezzel mersz pofázni? Az én felelősségem, és el is látom! Arról van szó, hogy kit zavar a gyökérséged, mert most már látom hogy arra megy ki, hogy még ti, petárdázó zajongók tesztek mindenki másnak szívességet, hogy nem egész évben lőtök, hát eszem megáll. :D Az ilyen bunkó parasztok miatt tartunk ott, ahol.


És még egyszer kihangsúlyozom, vonatkoztassunk el a kutyáktól, ENGEM IS ZAVAR! Zavar, hogy nyugtomban is hallgatom a fejem felett mások hülyeségének a durranását, igenis nagyon hangos az "engedélyezett" fokú tüzijáték is. Megnézném a fejed hogyha én is mennék hozzád minden este mondjuk (ha már megtehetném, ahogy mondtad) és lőnék neked belőle, biztos nagyon boldog lennél tőle "bármikor"!

2018. dec. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy mehetne ez egész évben, de szerencsére nem megy. Nálunk még a vadászatot is hetekkel előre kiplakátolják, hogy még véletlenül se tévedjen a közelbe senki.

A kérdésed és megnyilvánulásaid csak a te elmeállapotodról mondanak el nagyon sokat. Örülök, hogy nem ismerlek személyesen....

2018. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem csak az állattartók tiltakoznak. Olyanok is vannak, akiknek nincsenek állataik, de sajnálják a vadon élő állatokat.

Egyébként engem is zavar, mert nem szeretem hallgatni a robbantgatást és félek, hogy valamelyik intelligens, szórakozni vágyó felebarátom felgyújt valamit a mulatságához nélkülözhetetlen pirotechnikai eszközével.

Azt csak félve jegyzem meg, hogy az emberek panaszkodnak, hogy milyen kevés a pénz, de azért félelmetes mennyiség fogy ezekből a végtelenül hasznos, drága holmikból.

De annyira köszönöm, hogy felvilágosítottál, neked jogod volna egész évben használni a játékszeredet, de te csak ilyenkor lövöldözöl vele. Végtelenül hálás vagyok.

2018. dec. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
72%
'Egesz evben legalis' - mondom, hogy betiltanam:D Az ejszakai nyugalmamhoz valo jog is 'legalis'... Nagyon jo, hogy bizonyos onkormanyzatok meg foglalkoznak a zajongassal - a mienk sajnos nem tartozik kozejuk. Mert jo, legyen par nap, amikor lehet, es elfogadom, hogy masnak ez szorakozas, de ok is legynek tekintettel arra, hogy zavarnak vele masokat - es nem csak egy-ket szomszedot
2018. dec. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
31%

Én sem tudom mit pattognak.


Nekem is van 2 kutyám, egy macskám.


És mi van szilveszterkor? Szokásos napi fárasztás, este 8 körül meleg vizet rakok a kennelbe plusz behajtom a két kutyát. 3 m magas felülről is zárt ellenálló kennel. Aztán megyünk mi is, jól érezzük magunkat, nem pedig otthon feszengünk, mint buz| a sztriptízbárban, hogy húúú a kutya.


Ilyenkor, mint mindig a gazda felelőssége vigyázni a kutyára. Lehet a tűzijátékot meg a petárdát okolni, de nincs értelme. A petárda felelőssége biztonságos helyre vinni a kutyát? Mindenkinek van elég ideje (khm... 365 nap) hogy felkészüljön, és ez nem egy hirtelen jött, ismeretlen dolog. "Egy pár" éve már így megy.


Csak dec 31-én és aug 20-án van ennek szezonja, ha napi szinten menne még meg is érteném a felháborodást.


Ja, amúgy a kutyákat mikor fogják betiltani? Mert a szomszéd szobapatkánya ugat mint a vesztés, éjszakánként 3-4 alkalommal akár másfél órán keresztül. Hiába jelentgetem a szomszédot csendháborításért, ha a kutya tartásában van a hiba.

2018. dec. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

17.-nek.


Kemény vagy!


Ezért a dumáért a lelkedet is kitépik a fotelállatvédő trollok! Sajnállak. :(

2018. dec. 9. 20:28
 19/23 anonim ***** válasza:
21%
kérdező, te meg miről beszélsz? Lélek? Nekem olyan már rég nincs ;)
2018. dec. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
59%

Persze egész évben... csendháborítás fogalma megvan?

K...va jó volt arra kelni hajlani 3-kor hogy pár gyökér petárdázik meg tüzijátékozik augusztusban aztán menj utána dolgozni 8-10-12 órát.

Vagy akkor neked nembaj ha majd minden éjjel megyek az ablakod alá durrogtatni?

2018. dec. 14. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!