Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vegák ti mit csinálnátok ha...

Vegák ti mit csinálnátok ha állatbőrös könyvet kapnátok?

Figyelt kérdés
Kaptam, és elég drágának tűnik. Igazi kecske, és ő csinálta... Nagyon nem akarom megbántani, hisz az egészet ő készítette... Aztán azt mondta most már abba rajzolhatom a terveimet... (egy csoportban vagyunk, tuti észre venné hogy nem használom, ha lapokat hoznék be tervekkel..) Csak hogy olyan megrázó nekem, és kicsit émelygek ha végig húzom a kezem rajta.. Gyűlölöm a tapintását, és a szagától is kiráz a hideg. De én nagy mosolyal, teljes álérzésses örömöt kicsikarva öleltem meg, nagy lenne a kontraszt... Mit gondolt még is ? hogy nagy örömmel fogok egy állatot csupán egy könyvnek használni? ... Rá is kérdeztem hogy műbőr, nem? , akkor sem esett le neki..

2018. dec. 22. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

HA neked ennyire lelki megrázkódtatás börböl készült tárgyat használni, akkor ne használd, tedd el valamerre.

Másrészt meg a legtöbb ember nem tudja, hogy a vegán nemcsak nem eszi az állatokat, hanem nem is használ semmit, aminek köze van az állatokhoz.

Az a valaki, aki ezt adta neked, szerintem nem tudja ezt és eszébe sem jutott, hogy ez neked probléma, és ezért nem "esett le" neki semmi, amikor rákérdeztél.

Adott esetben - ha mint feltételezem, valamivel közelebbi kapcsolatban vagy vele -, mesélj neki arról, hogy mi minden az, ami "tilos" egy vegán számára.

2018. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
44%

Nem is értem...


Vega vagyok, csak sajtot és tojást eszem, de a bőr miért lenne gond? Ismerek több, vadászó állatorvost is.


Túltolod!

2018. dec. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Az a kecske már meghalt, és nem a bőre miatt halt meg és nem is miattad. Az emberi kapcsolatok szerintem fontosabbak, óriási szeretettel készíthette neked. Lehetetlen az egész életben mereven ragaszkodni az elveidhez.
2018. dec. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát lehet....
2018. dec. 22. 13:09
 5/11 A kérdező kommentje:
Ha arra gondolok hogy nagy szeretettel csinálta, örülök neki:) használni fogom.. kösz skacok
2018. dec. 22. 13:12
 6/11 anonim ***** válasza:
18%
A vegák nem esznek húst. Ennek nem sok köze van egy bőrborításos könyvhöz
2018. dec. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Ha állatbőrből készült tárgyat elfogadsz és használsz nem vagy vegán. A veganizmus egy állatjogi mozgalom, elutasítja az állatok mindennemű kihasználását. A normál reakció az lett volna ha udvariasan elutasítod és megmondod hogx te ezt sajnos nem fogadhatod el.

A közösségi elvárások miatt olyasmit tenni ami téged taszít nem normális dolog, hogy lehet ekkora a megfelelési kényszered?

2018. dec. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%

#7 feléledt volna akecske ha elutasítja? Az égvilágon semmi sem lenne más ha nem fogadja el.


Mondjuk ha az illető tudja hogy vegán/vega vagy elég szemétség volt ezt adni, de én pl egyszerűen nem szeretem a bőr borítású tárgyakat, oké a cipő egy dolog de az ilyen bőrkötéses könyveknek egyszerűen nem szeretem a tapontását szóval úgy se használnámn hogy amúgy eszek húst.

2018. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kérdés feltevője válasza:
0%
Ha semmi áron nem akarod elmondani az igazságot: elveszett, ellopták, véletlen tönkrement stb.
2018. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%
A kecskét nem a bőréért ölték meg, hanem a húsáért. Inkább pozitívum, hogy felhasználták valamire a bőrt is, ahelyett hogy csak úgy kidobták volna.
2019. jan. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!