Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit csinálnátok a helyemben?

Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

8-10 év után kezdtem el újra lovagolni. (16 éves vagyok)

Kicsiként voltam voltizs hevederen, lovastornáztam, és vágtáztam is. Amikor eljött az ideje, áttértünk a nyeregre, és futószáron vágtáztam is. Akkor estem is, de nem az miatt hagytam abba, hanem anyagi szempontból.


Most újra elkezdtem lovagolni, mert van ösztöndíjam és tudom rendezni magamnak és már vágtázok, persze futószáron, de kapaszkódó nélkül nem nagyon merem, mert félek hogy nem tudom tartani magam eléggé lábbal.


Megkérjem az oktatóm, hogy voltizs hevederen hadd kezdjem ,,előröl" vagy csak kengyel nékül próbáljam?


Ti hogy látjátok, mit tennétek?


Heti 1szer járok 3/4 órát.



2018. jún. 29. 09:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Nyugodtan, persze. Eleve könnyebb kengyen nélkül tanulni eleinte a vágtát. Mondd nyugodtan, hogy neked úgy kényelmesebb, stabilabbnak érzed, nem hinném, hogy gond lenne, sőt...
2018. jún. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Jolvan, köszönöm szépen!
2018. jún. 29. 09:25
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kezed függetleníteni kell előbb vagy utóbb. Én azt mondom bízd az oktatóra, ha nem teljesen béna, akkor látni fogja, hogy mi a baj és segíteni fog, hogy megtanulj. Ám a heti egy az bitang kevés.
2018. jún. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Mondta már hogy ne kapaszkodjak annyira, próbáltam is.

Tudom hogy a heti 1 alkalom kevés, de 3/4 óráért fizetek 2500Ft, és annyira nem engedhetem el magam pénügyileg. Tudom hogy drága sport, de sajnos nem rendelkezem fix, és jó anyagi háttérrel szüleim részéről..

2018. jún. 29. 09:46
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

"tartani magam eléggé lábbal"

Bocs, ez nagyon rosszul hangzik. A lovon, hogy úgy fogalmazzak, ülni kell, nem kapaszkodni.

2018. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Persze, megértem, hogy bitang drága sajnos :(


De a voltizs heveder csak egy biztonsági háló, előbb vagy utóbb le kell válni róla.

2018. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Bocsi rosszul fogalmaztam, mondom úgy hogy lábbal nem tudok szoritani eléggé, emiatt nem érzem biztosnak az ülésem.


Nem is szeretnék állandóan voltizs hevederen lenni, csak amíg újra stabil nem lesz az ülésem, vagy annak nem érzem, lehet csak bebeszélem magamnak, mert az oktatóm nem vett észre ilyet.

2018. jún. 29. 10:43
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt hiszem ez kondi, lehet gyakorolni földről is, azt nem tudom hogyan :D

Ám nyeregben más, mint szőrén, ott nem tudsz annyit fogni combbal, más a technika. Muszáj vagy megtanulni, kitartani és beledögleni... :D Nem mondom, hogy nem baromi nehéz, mert az. De kénytelen vagy. Gyakorlás és kitartás.

2018. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Jó, ettől se lett jobb, lényeg hogy nem biztos az ülésem, legalábbis nem érzem annak.
2018. jún. 29. 10:46
 10/20 A kérdező kommentje:
Rendben köszi!
2018. jún. 29. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!