Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vegánok, lehet egy kérdésem?

Vegánok, lehet egy kérdésem?

Figyelt kérdés

Mennyivel ,,jobb" ha CSAK A MI HÁZI haszonallatainkat ,,esszük meg"? Egyenlőre nem tudok Vegán lenni, VISZONT 3 éve vega vagyok és tojást,tejet csak házit fogyasztok, tudva hogy levágásukig nagyon jo körülmények között vannak tartva állataink... (es halistenek család tagjaim is csak a házi hust esszik)

Természetesen amint kijövök ebből a ,,nehez helyzetből" szeretnék VEGÁN lenni.


2018. dec. 26. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Sokkal jobb az állat szempontjából is, és a saját egészségetek szempontjából is, ha csak házit esztek, amely állat addig jól volt tartva, mintha nagyüzemit ennétek.
2018. dec. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

A vegànok egyáltalán nem támogatják az állatok kizsàkmànyolàsàt.

Lehet egy fokkal jobb, hogyha a házi tojást meg tejet eszed, de a végük ugyanaz, leölitek őket. Szóval ez így nem nagyon fér bele a vegànsàgba.


Nyilván te döntöd el hol húzod meg a határt. Ha nem egyik napról a másikra leszel vegàn is jobb ahogy élsz, mint az emberek nagy része.

Ha vega vagy is teszel valamennyit az állatokèrt.

2018. dec. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem támogatandó màr ez is. Mivel azok a csirkék nem ketrecben élik le az életüket, a malacok sem 100an vannak egy ólban és gondolom mind kap külön figyelmet. (Nagyszüleim még el is nevezik őket, aztán ha Icus nem eszik, akkor áll a bál, hogy a Géza kitúrja).

Emellett a szàllítás sem szennyezi a környezetet, tehát “tisztább” így is az élelmiszered.

Sajnos nekem a szervezetem nem bírja a teljes vegetáriánus életmódot sem egészsègügyi okokból. De hasonló beszerzési móddal próbálom a heti 1-2 húsos napomat èn is megoldani.

2018. dec. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A vegánság szempontjából egyik sem jobb. Viszont ha választhatnék, hogy olyan csirkét vegyek, aki egész életében egy kis ketrecben élt törött szárnnyal, lábbal és levágott csőrrel vagy olyat, aki egész életében kapirgált a szabadban, akkor az utóbbit választanám.


Nem minden tojás van megtermékenyítve, nyilván az is állati eredetű, de ahhoz kellene kakas is.


A tej is állati eredetű, de gondolom nem ölöd meg a bocit és raksz a tehénre fejőgépet és hagyod rajta amíg elgennyesedik a tőgye, szóval szerintem ez sem akkora bűn a vegánság szempontjából.


A vegánok semmilyen állati eredetű dolgot nem vesznek és esznek, de még egyszer mondom: amit te csinálsz, az a jobbik eset.

2018. dec. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én nem értek egyet minden válasszal. Én is azt támogatom, hogyha eszel húst vagy további állati eredetű termékeket, akkor egyél házi haszonállatot, vagy annak tojását tejét stb.

3oka van:

1. Sokkal egészségesebb mint egy begyógyszerezett felhízlalt kínzott boldogtalan génkezelt állat, vagy annak terméke

2. Globális felmelegedés, környezet szennyezés, műanyag termelés szempontjából is sokkal de sokkal jobb, és természetesebb

3. Állatoknak is sokkal jobb de azt te is tudod ;)

Vegán vagyok egyébként

2019. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!