Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A vegánok mivel etetik a...

A vegánok mivel etetik a házikedvenceiket?

Figyelt kérdés
Mert ugyebár ők semmilyen állati eredetű élelmiszert nem esznek, többnyire etikai dolgok miatt, még bőrruházatot sem használnak. Viszont a kutyáknak, macskáknak a legfőbb tápláléka a hús, nem hiszem, hogy egészséges lenne őket növényi koszton tartani.

2017. szept. 10. 09:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
48%
Ezzel lehet hogy vérig sértem őket, de túl hülyék ahhoz hogy felfogják, a hús evés az élet rendje. Ha ők nem akarnak enni ne egyenek, de ne kényszerítsék rá ezt egy húsevő állatra. Ezek az emberek szerintem nem is vegánok hanem húsgyűlölő idióták. Egy igazi vegán nem fog növényevéssel kínozni egy hísevő állatot. Amúgy az igazi vegánokkal nincs baj szerintem, csak ezekkel a magukat vegánnak nevező állatkínzókkal.
2017. szept. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Attól mert vegán, mást nem kell rákényszerítenie, hogy az legyen. Az állatkertben a gondozóját lehet, hogy megenné az oroszlán, ha pl káposztástésztával, meg hasonlókkal próbálná etetni... Kisgyereket sem szabad vegánnak nevelni. Majd ha ő szabad akaratából úgy dönt, amikor már képes felmérni a helyzetet, akkor lehet vegán.
2017. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
72%
Van vegán kutya- és macskakaja, a személyes véleményem az, hogy az állatkínzás egy fajtája.
2017. szept. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%

Vannak vegán kutya - és cicatápok, amik tartalmaznak minden vitamint, amire szüksége van az állatnak és a gyakorlatban vizsgáltak szerint, szeretik is az állatok és makkegészségesek.


Én csak vegetáriánus vagyok, aki tojást és tejterméket direktbe nem fogyaszt, csak ha nem lehet kikerülni (szülinapi tortába sütve, meg ilyesmik), de a cicáimnak húsos tápot veszek. Szóval nem vagyok teljesen etikai vega.

2017. szept. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
53%

Kezdjük ott, hogy ha nem vegetáriánusok hanem vegánok, akkor nem szabadna állatot tartaniuk, mert az az állat kizsákmányolása és kiszakítása a természetes környezetéből.

Folytassuk ott, hogy akik ennek ellenére állatot tartanak azok nem vegánok, egyszerűen undorítónak tartják a húst, és ezért próbálnak bármilyen okot kitalálni arra hogy miért nem eszik.

És végül : Egy ragadozó macska és egy mindenevő kutya nem tud rendes életet élni vegán ételekkel, akik ráerőltetik azok fehérjetablettákat adnak nekik hogy ne dögöljenek meg az állataik, és sokszor ez sem elég.


Dr. Lew Olson, aki a kutyáknak a nyers főzetlen ételes diétát kitalálta úgy foglalta össze ezt a könyvében, hogy

"Trying to feed a cat or dog a vegan diet would be like me feeding my horses meat. You’re taking a whole species of animal and trying to force it to eat something that it isn’t designed to handle.”


Macskának vagy kutyának vegán ételeket adni annyira értelmes, mint húst adni a lovaknak. Fogsz egy állatot, és rákényszeríted hogy olyan ételt egyen amit nem tud feldolgozni.

Egy másik cikk arról, hogy a halál széléről hoztak vissza egy kismacskát, mert az idióta vegán gazdája hús nélkül nevelte

[link]

2017. szept. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Pont erről írtam. Marketinggel el lehet adni a vegáknak a húsevőnek készült húsmentes ételt. Érdekes mód az összes többi gyártó azt írja hogy óvakodjunk a főleg növényi fehérjét tartalmazó filléres tápoktól mert nem megfelelőek,minnél nagyobb az állati fehérje arány annál jobb is a táp ,nagy vonalakban ez igaz is.

A vega táp gyártók hatalmas húzása ,hogy az eleve filléres állati fehérjét 5-10 %ban tartalmazó tápból még azt a keveset is kiveszik ,raknak mellé egy tündér mese szöveget és eladják 5x-ös szorzóval. Ha ez nem jó biznisz akkor semmi..

2017. szept. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%

Vannak akik ennyire elvetemültek, hogy nem adnak nekik hús / húst tartalmazó tápot. És büszkén hirdetik, hogy mennyire lenyugodott azóta a kutya... Hát az nem lenyugodott, hanem nincs energiája... :D


De a legtöbbje normális, és belátja, hogy nem fognak minden élőlényt növényevővé tenni, és nem is ez a céljük. Rengeteg vita van erről, de a mérleg még mindig arra dől, hogy húst adni kell a kutyának is meg a macskának, akkor is ha vegán vagy.

2017. szept. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%
#6os. Azért azt tisztázzuk, hogy a macska és a kutya is húsevő.
2017. szept. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
67%

Miért hiszik azt a mindenevők, hogy a vegánok a saját étkezési szokásaikat a teljesen eltérő igényű háziállataikra is rá akarják erőltetni?


Az ember egy tudatos lény, mellesleg mindenevő, tehát növényi étrenden is képes tökéletes egészségben élni.


A kutya szintén mindenvő, így náluk nincs kivetnivaló a vegán kutyaeledellel szemben.


A macskának nem a legfőbb, hanem az egyetlen tápláléka a hús, mert ragadozó állat. Vegán vagy nem vegán, az összes olyan gazdi szégyellheti magát, aki gabonákkal teli száraztápot, zöldségekkel, gabonákkal teletömött olcsó nedves tápot ad a macskáinak, mert aki ennyire nincs tisztában az állat szervezetének igényeivel, az ne tartson házikedvencet.


Az, hogy az ember ideálisan táplálja-e a háziállatát marhára nem attól függ, hogy vegán-e.


Mindenevők milliói tartják úgy a macskáikat, hogy kenyeret, tejet, tésztát, egyebeket adnak nekik (meg az olcsó, húsban szegény tápokat amikbe természetesen a whiskas, friskies és egyéb divatos tápok is beletartoznak) - ők ugyanannyira rosszul tartják az állataikat, mégsem kérdezi meg tőlük senki MIÉRT teszik ki annak a jószágokat, hogy a természetes élettartamuknál 10-15 évvel előbb elpusztuljanak mindenféle ezáltal okozott betegségben.


Rohadtul felháborít ez a kérdés, bocsánat.


Röviden és tömören: a macskáimnak magas 80% hústartalmú, gabonamentes tápot adok; a gekkóimat férgekkel és szöcskékkel etetem, a halaknak is a nekik megfelelő tápot veszem melyben sokszor szintén férgek és egyéb élőlények vannak.


Az, hogy én vegán vagyok, és tudatosan elhatárolódok az állatok elleni erőszaktól magában foglalja azt, hogy a háziállataimat sem kínzom a nem nekik megfelelő étrenddel. Nem én fogyasztom el a húst, amit a macskának adok, hanem ő. Ha nem adnám neki, a kertben fogná az egeret, madarat, tehát ugyanúgy prédát ejtene. Ilyen szempontból tök mindegy.

2017. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
82%
Vannak vega és vegán ismerőseim, akik kutyát tartanak. Természetesen kutyának megfelelő étellel etetik őket. Van, aki száraztáppal, és olyan is, aki BARF-ozik.
2017. szept. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!