Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kutya/vadász törvény-módosítás...

Kutya/vadász törvény-módosítási javaslat? Ötletelés?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit!

A minap lelőtték a kutyánkat a vadászok, mert joguk van hozzá, hogy a kóborló kutyát veszélyesnek minősítsék, és gyakorlatilag kivégezzék.A kutyák háziállatok, épp úgy mint a tehén, vagy egy ló. A különbség az, hogy az ember beljebb engedi ezeket az állatokat a komfortzónáján belülre, és barát sőt, családtagnak számít. Előfordul azonban, hogy a kutya önhibáján kívül elkóborol. (Pl. szilveszterkor) A gazda felelőssége nem vita tárgya, de mindíg szem előtt kell tartani speciális eseteket, amelyek az kutya természetéből eredeztethetőek. Ha egy kutya elkóborol, sajnos nem jön hír róla. A gazdit viszont megnyugtatná, és esetleg sok félreértés is elkerülhető lenne ha módosítanánk a törvényt miszerint ha "kivégzésre" kerül sor, mi a kötelessége a vadásznak.

Ilyenekre gondolok, hogy

:- Köteles bizonyítani hogy a kutya támadó jelleggel lépett fel

:- Köteles bizonyítani hogy a kutya kóborló tevékenységet folytatott

:- Köteles a kivégzett kutyának a holttestésől gondoskodni, ha azonosító chip található

a kutyában, a tulajdonost haladéktalanul értesíteni.

stb.


Szóval ötletelek, és szeretném az építő jellegű ötleteket olvasni Önöktől, legyen az bármilyen furcsa is.



2019. jan. 29. 12:01
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

1. A pszichológiai alkalmasság jó ötlet, de az sok szakmában kéne, még nem elterjedt dolog.


2. A chip kutyákba kötelező, sokan mégis csesznek rá, így a kóbor kutyák nagy része gyakorlatilag beazonosíthatatlan. Mentett kutyám van, akit utcáról fogtak be kölykeivel együtt, valószínűleg kihajították valahonnan, lehet, hogy már vemhesen vagy kölykökkel együtt, de a viselkedése arra utal, hogy tudja, milyen, ha elhagyják, a fatamentés rakott bele chipet, mert nem volt neki.


3. A meglévő jogszabályaink nagy része sincs betartatva. Megállókban is tilos a dohányzás, mégis nekem kell arrébb állnom, ha nem akarom szívni más füstjét, soha nem láttam, hogy valakit megbüntettek volna. A petárda használata is tilos, mégsem hallottam még büntetést, és valahogy hozzájutnak, akik akarnak, és használják. Hány munkáltató van, aki feketézik vagy szürkézik, nem jelenti be vagy csak részben a munkavállalót? Csak a töredékét büntetik. És számtalan példát hozhatnék még... Így igazából nem sok értelme van új szabályoknak, amíg a meglévők is lógnak a levegőben. Persze, legalább lenne és lehetne mire hivatkozni, de amíg a betartatással problémák vannak, addig ezzel is ugyanaz lenne, mint a többivel, vagy nem tartatnák be, vagy csak néhányszor.

2019. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Mivel az ember kozmopolita faj, ezért elég nehezen halhatna ki egy fertőzéssel. De egyébként vannak fertőzések és vírusok, csak az emberek feltaláltak gyógyszereket aminek a segítségével meggyógyulnak. Egyébént nem tudom mit nevezel "2,1 átlag"-nak, ezt kérlek mondd el. Szerintem nem tükrözi az értelmi színvonalamat, hogy kihagytam egy betűt egy szóból...

A kutyák kapcsán, meg mindenra van kivétel nyilván, én sem azt mondom, hogy minden vadász normális, személyesen is ismerek pár idiótát, nem csak hírből

2019. jan. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%

Megbocsátok, elvégre magadat járattad le, nem engem :D

Gondolom, a google keresési előzményeidben most ott virít mindkét szó. Ha tanultál volna gyilkolászás helyett, erre nem lenne szükség, de hát na, mit is várunk el egy vadásztól?

2019. jan. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Nem olyan kombináltak ezek a szavak ahhoz, hogy ki kelljen keresni őket. Egyébként még mindig nem az a téma, hogy "vajon le tudok e irni egy szót, vagy sem?" Egyébként érzékeny ponton érintettél meg, mert valóban gyilkolászni már tudok, de még nem végeztem el az egyetemet... szerintem megyek, és felkötöm magam
2019. jan. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Rendszeresen járok vadászni. Ha nagyobb kutya és látszik rajta hogy agresszív azonnal kilövöm. A legtöbb kutya ami be tér az érdőbe valószínű nem Prüntyőke,aki kergeti a lepkéket. Soha nem értesítem a gazdákat. Aki nem tud oda figyelni a kutyájára, ami agresszí az nagyon nagy baj
2019. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!