Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tényleg nem lehet állatvédő...

Tényleg nem lehet állatvédő aki húst eszik, vagy vadászik?

Figyelt kérdés

Kicsit álszentségnek tartom, hogy akik vegánok, azok maximum a kutyákat meg macskákra figyelnek, meg mentik őket. Például vadgazdálkodás nélkül a fenntartott egyensúly felbillenne (ugye nagyragadozók hiányában). És a vegánoktól/állatvédőktől csak azt hallom, hogy mekkora barmok a vadászok, pedig a vadászattal lehet megvédeni az állatokat, a tömeges kihalástól. Nem beszélve arról, hogy télen naponta mázsányi kaját teszünk ki nekik. Szóval azt veszem észre, hogy aki vegán, az igazából csak a homokba dugja a fejét, és szitkozódik. Én állattenyésztéssel, és vadászattal foglalkozok, és mégis úgy gondolom, hogy többet teszek az állatokért, mint nagyon sok "(áll) állatvédő"

Mindenben vannak kivételek nyilván, nagy általánosításban írtam



2019. febr. 4. 08:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Amit ma Magyarországon művelnek vadászat/vadgazdálkodás címszó alatt azt nem minősíteném, minden csak nem vadgazdálkodás, állatvédelem stb.

Viszont, attól még, hogy húst eszik valaki, lehet állatvédő szerintem.

2019. febr. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
35%

Eléggé egyoldalúan látod a vadászat szerepét - nem véletlenül, elvégre te is vadász vagy.

A vadászok nélkül is beállna egy természetes egyensúly, föleg, ha a téli etetést is leállítanák - ami szintén fölösleges dolog. Igazán nagy ragadoszókra sincs szükség Mo-on, mert már a rókák is fenn tudnák tartani az egyensúlyt, a kölykök ugyanis böven beleférnek a zsákmánysémába a méretük szempontjából is. Így ha nem etetik a vadakat, akkor egyrészt a szaporulat csökken, másrészt a gyöngébb kölyköket megfogják a ragadozók és ezel is beáll az a szint, amit a természet az ember nélkül elbír. (Ugyanis a "vadgazdálkodás" elött sem szaporodtak túl sem a növényevök, sem a ragadozók, hanem egy optimális szint alakult ki)

Persze, aki vadász, az "magyarázza" a bizonyítványát, különben nehezen lehetne bármiféle alapja is arra, hogy egyes állatokat elpusztít.


De félig-meddig ugyanez érvényes az állattenyésztésre is, ha nem ennének annyi húst az emberek - ahogy ezelött 150-200 évvel még természetes volt -, akkor nem kellene annyi állatot tenyészteni, méghozzá egyáltalán nem természetellenes körülmények közt. Az, hogy a tenyésztett állatokat folyamatosan gyógyszerekkel kell egészségesen tartani, egyértelmüen arra mutat, hogy nem jók a körülmények, az az állatállomány, ami csak így marad fenn, minden, csak nem egészséges.

2019. febr. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

#2: Egyáltalán nem védve a vadászokat, de nincs igazad. Magyarországon nincs nagy ragadozó, az őz, szarvas, vaddisznó túlszaporodna és a mezőgazdaságnak még nagyobb károkat okozna. Erre sajnos az ökoszisztéma nem tud megoldást adni önmagában ma. A többivel egyetértek, nálunk a mikéntekkel van komoly gond. Nem is kevés


#1

2019. febr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Magyarországon kiírották a farkast és a hiúzt, medve nem is volt, ezért a nagyvadak túlszaporodnának. de ezt már sok kérdésben végigzongorázta sok ember, de levezetem: nincs vadászat->sok vaddisznó->nagy vadkár->kevés termény
2019. febr. 4. 09:21
 5/18 A kérdező kommentje:
A rókák nem tudják elejteni a nagyvadak "kicsinyeit" az aranysakál is csak az őzekkel kezd ki
2019. febr. 4. 09:23
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
Ha csak az lenne igazi állatvédő aki vegán, vagy vega, akkor nagy baj lenne a populációban, mert a zöme csak a száját járatja, de azon kívül, hogy nem eszik húst, nem tesz semmit az állatokért. Álszenteskedésnek tartom. Az önmagában nem állatvédelem, hogy megtagadja a húsevést. Én húsevő vagyok, megeszek mindent, de mentek is, önkénteskedem!!! Az munka.
2019. febr. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

"Igazán nagy ragadoszókra sincs szükség Mo-on, mert már a rókák is fenn tudnák tartani az egyensúlyt, a kölykök ugyanis böven beleférnek a zsákmánysémába a méretük szempontjából is. Így ha nem etetik a vadakat, akkor egyrészt a szaporulat csökken, másrészt a gyöngébb kölyköket megfogják a ragadozók és ezel is beáll az a szint, amit a természet az ember nélkül elbír."


Te tanultál biológiát? Rókák többnyire kis rágcsálókkal táplálkoznak, nem véletlenül. Amit a legkönnyebben elejtenek azt eszik meg. Mond meg akkor melyik jelenleg honos ragadozó tudná szabályozni pl a vaddisznó állományt? Megsúgom semelyik. Még a farkas sem megy rá, mert ha alapból tud válogatni akkor minek vesződjön a macerás disznóval mikor ott van könnyebb préda. A disznó szaporodási rátája meg irtó nagy, egy koca 8-10 malacot lefial, na most szerinted ebből mennyit kéne elejtenie a ragadozónak hogy beálljon egy egyensúly? Még vadászattal is legalább 150%-os hasznosítás kéne, akkor állna meg valamennyire is a vaddisznóállomány növekedése. Azt meg remélem nem is kell mondani, hogy vadászat hiányában mekkora károkat tudna csinálni egy túlszaporodott vaddisznóállomány.


Amúgy az ilyen álszent állatvédőket nem hiába hívják sötétzöldeknek vadgazdálkodási körökben. És itt most nem a vadászokról beszélek, hanem egyetemen tanító elismert oktatókról.

2019. febr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Az öncélú vadászatot elítélem, ettől függetlenül tudom, hogy vadgazdálkodásra szükség van. (Ugyanakkor számomra rossz érzés belegondolni, hogy találomra dől el melyik állat haljon meg, nyilván máshogy nem lehet megoldani.) Nem vagyok vega, de ettől még védem az állatokat. Nem eszem ketreces tartásból származó állatok tojását, húsát, erre igyekszem figyelni.
2019. febr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Már volt a kérdés, miért nem nézed meg?

A kettő között nincs kapcsolat.

2019. febr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Megnézhetném, de szerettem volna, ha konkrétan erre válaszolnának. Bocs, ha zavar, de így kényelmesebb
2019. febr. 4. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!