Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatcsapda tapasztalásakor...

Állatcsapda tapasztalásakor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Most már késő sajnos, de mit tegyek legközelebb? Kutyasétáltatás közben bokros, erdős területre mentünk. Megláttam sajnos egy csapdát. Egy madarat fogott, a haverom mondta, hogy egy sas volt.

Ez hatalmas egy csapda volt. Úgy bánom, hogy akkor nem loptam el, hogy soha senki ne alkalmazhassa!

Másnap kimentem, de már elvitték.

Mit lehet ilyenkor tenni?



#csapda #állatvédelem #állatcsapda
2019. febr. 17. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha tájvédelmi körzet vagy hasonló környékén laktok, akkor nekik volna érdemes bejelenteni.
2019. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
A rendőrségen a legegyszerűbb bejelentést tenni, mert gondolom az embernek nincs kéznél a helyi vadgazdaság telefonszáma. Meg amúgy is bűncselekmény, és a rendőrség hatásköre elsősorban.
2019. febr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Helyi vadásztársaság az egyik legcélravezetőbb, vagy egy vadász.
2019. febr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyban kiröhögne egy vadász. De meg én nem is tudnék ilyen emberhez viszonyúlni!

Hogy őszinte legyek, szerintem leszarná egy vadász, hogy egy sast öltek meg. Engem meg nem érdekel, hogy sas, vagy sólyom, remélem egyszer belelép az, aki csinálta!

Bele mehetett volna a kutyám is.

Én meglesem ezt az illetőt, de mit tehetek aztán?

2019. febr. 18. 00:17
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

A hivatásos vadász nem szarja le, ha illetéktelen ember pusztítja az állat állományt.


A sas védett! Nem is teheti meg, hogy nem foglalkozik vele. Nyugodtan fordulj egy helyi vadászhoz. Ha nem tudod ki az, akkor az ottani vadásztársaság honlapját megkeresed, ott fenn szoktak lenni az alkalmazottak.


Hányszor kell még elmondani, hogy a hivatásos vadászok nem ész nélkül ölik az állatokat?


Amúgy meg ha lopsz, az is bűncselekmény, hiába nemes a tett. És egy jobb csapda nem olcsó. Lehet a végén te ütnéd meg a bokád.


(ui. : apám és nagyapám is hivatásos erdész/vadász ;) )

2019. febr. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
Èn találtam már hurkot. A férjemmel sétáltattuk a kutyát a mezőn. Hazavittem a hurkot,és otthon dobtam ki.
2019. febr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!