Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » El lehet úgy altatni állatot,...

Jsbsnaj kérdése:

El lehet úgy altatni állatot, hogy nincs semmi baja?

Figyelt kérdés

Ma ba jött hozzánk a védőnő. Eredetileg a drogokról beszélt de a végen szoba jöttek az állatok. Azt mondta, hogy ahol valaki terhes és van macsak vagy ahol van gyerek és van valamilyen állat és nem jön jól ki vele akkor azt szokta mondani, hogy üssék agyon vagy altassak el és, hogy általában mindenki rögtön hívja az állatorvost. (Ezen konkrétan olyan ideges lettem, hogy éppen készültem fölalni és kimenni a teremből csak pont kicsongettek.)

A kérdés az azt, hogy ez teljesen szabalyos és ezt ő megteheti? Vagy ilyen esetbe mit lehet csinálni?



2019. máj. 6. 17:57
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Még azért is örülök annak, hogy állatorvos akarok lenni, hogy talán egy pár ilyet megakadályozhatok.
2019. máj. 6. 18:16
 12/19 anonim ***** válasza:
60%

A gyepmesteri telepek, agyonajnározott nagy menhelyek kb napi szinten altatnak el kutyákat különösebb ok nélkül.


A PETA pl nagyban műveli ezt mégis mindenki oda van érte hogy mekkora állatvédők... Khm.... Ja nem

2019. máj. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki eltudna küldeni nekem kifejezetten azt a törvényt ahova ez le van írva azt megkoszonnem. Mert én nem találom.
2019. máj. 6. 18:40
 14/19 anonim ***** válasza:
91%

Az az alap, hogy egészséges állatot a gazdi kérésére nem lehet elaltatni. (Törvényt nem tudom sajnos)

Ha a védőnő nekem ilyet mondott volna, amikor a gyerek miatt nálunk járt, pont azzal a lendülettel nyitottam volna ki neki a bejárati ajtót, hogy menjen a pits@'ba.

2019. máj. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem törvényes, de én is tudok elismert menhelyről meg állatorvosról, aki altat el egészséges állatot. Szóval illúziók ne legyenek...
2019. máj. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
57%

Hiába pontoztok le, ha ez az igazság.


Vannak korrupt, kontár, szaporító állatorvosok. Sok altat el ok nélkül kutyát. [link]


A gyepmesteri telepnek kb ez a lényege. 14 nap után az oda bekerülő állat altatható.


A nagy neves menhelyek is sorra altatnak kutyákat. Múltkor olyan értelem szerűen l kamu segítségkérést láttam, hogy a kutyáért nem mentek érte a panzióba többet. Ezért a több mint 200 ezer forintos adósságot a jószívű állatmentőktől akarják kikuncsorogni. A történet elvileg 2,5 éves azóta a kutya egy nő gondozásában van. 2,5 év alatt egyetlen hirdetés, segítségkérő poszt nem jelent meg. A nőt nem ismerik azok akik valóban állatmentők. Most viszont a kutyát altatná (elvileg nincsen anyagi fedezet rá) és a pénz is kéne neki....

És ez csak egy eset. Mennyi ilyen van még....


A PETA-t pedig hadd ne taglaljam.


Oh és a nagy Animal Planetes állatmentős sorozatban is altattak el csak azért egy pitbullt mert agresszív volt más kutyákkal szemben és egy védfalat szétszedett (a mellette lévő kutya miatt)


Ha esetleg óhajtjátok kereshetek még ilyen gyöngyszemeket.


A kérdésre válaszolva: egészséges kutyát csak a gyepmesteri telep altathat az is le van szabályozva. Viszont mivel semmilyen igazságszolgáltatás, sem szűrés az állatorvosi kamara részéről, sem erkölcsi gát nincs meg az emberekben, valójában mindenki altat, ahogy kedve tartja.


S ez még a jobbik. Mert az eutanázia fájdalommentes. Kutyák ezrei jutnak ennél sokkal rosszabb sorsra.

2019. máj. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%

Köszi, a következő hetekben nem kell félnem az alacsony vérnyomástól.

OKLXFIJHNMOLXSYCDJHKMNUMMIKFRE EZ HÜLYE

Az egész toxoplazmózis f***ság miatt van ez az "üsd agyon a macskát" dolog, Zállatorvos csinált róla egy szuper videót miért baromság az egész.

A másik hogy ha egy védőnő szerint teljesen oké agyonütni egy egészséges állatot nem lenne szabad gyerekeket rábízni, ez egy érzelmileg sérült barom.

Születésem előtt 10 évvel kezdett el édesanyám tengerimalacot tartani, mikor születtem akkor is voltak semmi bajom nem lett, anyám nem vetélt el szökőkútként, nincs 2 fejem, nem lettem szcientológus és ennyire érzelmi analfabéta sem.

Ha a gyerek nem könyékig nyúkál az állatok között semmi baj nem lesz, annyit szokott normális doki mondani hogy terhesség alatt ne az anya takarítsa az állatot, illetve HA, ő és a macska is negatív toxoplazmózisra, akkor érdemes odafigyelni, kezet mosni cicázás után de a mosatlan zöldségtől nagyobb eséllyel kapod el mint Mircikétől.

Ha ilyet mondana nekem a védőnő terhességi hormonkáosz nélkül is arcba küldeném.

2019. máj. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
78%

#12 hát, a legtöbb ember akit ismerek egyetért hogy a PETA az állatvédelem szégyene és be kéne szüntetni a búsba.



Hivatalosan nem altathat, nálunk pl ki van írva hogy idős, egészséges állatot NEM altatnak. Mikor bevittünk egy patkányt aki már járni és szilárdat enni sem tudott akkor is azt mondták gondoljuk meg, nem kötelező, pépes kajával megvárhatjuk hogy otthon is elmenjen. Na meg amilyen karakán dokink van nem akarok annak a helyében lenni aki bemenne hozzá egészséges kutyát altatni :D

2019. máj. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
83%
Egy ilyen mondatáért én ütném agyon a védőnőt.
2019. máj. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!