Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Lehet ilyenkor valami kártérít...

Traktor1 kérdése:

Lehet ilyenkor valami kártérítést kérni?

Figyelt kérdés

Új szomszédot kaptam, és a kutyája már az első napon átásta magát hozzánk és felcsinálta, a gyönyörű pitbull kutyámat. Sajnos éppen tüzelt.

Lehet ilyenkor valami kártérítést kérni ? Nem mint ha az segítene a dolgon, de annyira ideges vagyok hogy egy valamiféle tacskós bundás háromféle keverékes kutya felcsinálta.

Már két éve könyörögnek nekem az emberek hogy hagy pároztassák a kutyájukat az enyémmel, persze Úgy hogy fizetnek érte, erre meg ez történik.

Fogalmam nincs hogy milyen kutyák lesznek belőlük, de örülhetek ha ingyen el tudom ajándékozni őket.



#kutya #kártérítés #Felcsinálták
2019. jún. 15. 11:47
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Hűha, úgy látom van mire válaszolnom.

Először is nem szeretném ivartalanítani, túl drága és túl szép külföldi kutyáról van szó, ahhoz hogy ne pároztassam.

Az valóban igaz hogy csak drót kerítés, alul betonozva. Viszont ki a fene gondolta volna hogy egy kutya át tudja rágni magát a drót kerítésen, szó szerint szét szaggatta kerítést.

Évek óta olyan szomszédom volt akinek nem volt kutyája, így bátran kint lehetett az enyém a telkemen.

A szomszéd eladta a házat, és egy nap mikor a házam melletti boltban éppen az eladóval beszélgetem, csak azt vettük észre hogy van még egy kutya a telkemen és éppen felcsinálja az enyémet.

Azaz még esélyem sem lett volna arra hogy a tüzelő kutyámat a lakásban tartsam, mivel nem tudtam az új tulaj érkezéséről, és arról sem hogy kutyát hoz magával.

És igen a szomszéd elismerte hogy az ő kutyája egy igazi szabaduló művész.

Végezetül kedves hozzászóló aki azt írta hogy lekezelően beszélek a szomszéd kutyájáról, szeretném tudatni veled hogy bármennyire is állatbarát vagyok, had döntsem már el saját magam milyen állatok tetszenek nekem.

Azért mert azt írtam hogy (valamiféle tacskós bundás háromféle keverékes kutya ) ezt nem lehetett volna másképpen leírni, mivel még a tulaj sem tudja megmondani milyen fajta.

És igen valóban nem tetszik a kutyája, mindenkinek meg van a saját ízlése, és a mi a fő lényeg had döntsem el én magam kivel pároztatom a kutyámat.

2019. jún. 15. 12:41
 12/28 anonim válasza:
88%
Zárd el a szukát, legalább akkor amikor tüzel.
2019. jún. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
53%
A szomszédnak meg mondd meg, hogy legalább a kiskutyáknak segítsen majd gazdát találni, ha már felelőtlen volt.
2019. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
61%

Senkivel se pároztasd, ivartalanítasd! Vagy nem vagy felelősségteljes gazda?! Minimum hormonális fog.gátlót adhattál volna neki.

Persze ez irronikus, a kérdésedből is látszik, hogy ostoba, beképzelt, divatból kutyát tartó vagy.:D


Nos tehát mivel még nem tetted meg az ivartalanítást, így csak fajta jellegű keveréked lehet. Mivel törzskönyves tenyésztő csak ivartalanítási kötelezettséggel ad el állatot hobbi célra!

Ergo a tiéd is épp olyan korcs, mint a szomszédé! Amivel semmi baj, csak neked van vele gondod. A te kutyád csak számodra gyönyörű, másnak nem!


A kerítés 50%ban a te felelősséged is, így semmi jogalapod semmire.

A szomszédank se ártana kiherélteti az állatát persze. De gondolom falun laktok, ahol ugyebár ez sem szokás.:D

2019. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Hát öreg apám te egy igazi paraszt kommentáló vagy. Gondolom csak azért vagy itt hogy akibe tudsz belekötsz.

Mindegy az a szerencséd hogy lepereg rólam idétlen kommented.

Mindenki másnak köszönöm a hozzászólást.

A kerítés ügyben természetesen már intézkettem.

2019. jún. 15. 12:58
 16/28 anonim ***** válasza:
76%

Neked van szuka kutyád, amit nem ivartalaníttattál. Te vagy a felelőtlen, aki a tüzelő szuka kutyát, a tüzelés idejére nem zártad el, vagy helyezted el bárhova úgy, hogy kan kutya ne férjen hozzá.

Te vagy a felelőtlen idióta, aki a néhai pitbull-törvénynek köszönhetően feltehetően törzskönyv nélküli pitbullját(vagy ki tudja milyen bull keverékét????) szaporítaná más ki tudja milyen eredetű bull típusújával, mert jó pénzt ajánlanak érte. Megérdemelted, ami történt! Ezek a kiskutyák épp annyira lesznek keverékek, mint ha egy másik hozzá hasonló kutyával pároztattad volna.

A te kutyád, a te felelősséged! Nemhogy kártérítést nem kapsz bárhova is fordulsz, de még örülhetsz ha a hasukat fogva nem röhögnek a képedbe.

2019. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
94%
Ivartalanítani kéne. Rohadt gáz, hogy pénzért szaporìtasz. Menj el dolgozni, ne a kutyádbòl szedd a pénzt..
2019. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
11%

Egyáltalán nem a te felelősséged!


A házad egyik kerítése csak a te dolgod, a másik a szomszédé, ez mindenhol így van!


Első körben derítsétek ki, melyik tartozik hozzád. Nálunk nagyon egyszerűen meg lehet mondani, amelyiket mi festjük és tartjuk rendben a miénk, a másik a szomszédé.


Ha a saját kerítésed miatt szívtál, magadra vess.


Ha viszont a szomszédé miatt, akkor verd ki a balhét, mert jogod van hozzá!


Azt csinálsz a kerteden belül, amit akarsz, akár meztelenül is mászkálhatsz, és nem hibáztathat téged senki, ha beugranak megerőszakolni.


Másik példa, ha grillezel kint, és a szomszéd kutyája átássa magát, és bezabálja a kertedben lévő tulajdonod, akkor az a szomszéd felelőssége.


Nem a te dolgod megőrizni a magánterületeden lévő dolgokat.


Szóval az a minimum, hogy abortusz(szerintem), amit a szomszéd áll, illetve gyors szerződéskötés, hogy ő felel a kutyák elajándékozásáért és a vemhesség minden orvosi költségéért.


Bárki tarthat törzskönyves vagy nélküli ivaros kutyát, amennyiben azt a saját birtokán teszi.


Ha a te kutyád lógott volna át, egy szavad sem lehetne, de így van!



Szerezz ügyvédet, de inkább szabadulj meg az embrióktól, amíg még nem nagyobbak, mint egy borsó!



A költséget pedig állja csak az, aki a saját kerítését nem képes rendben tartani és a saját állatát a telkén belül!


Ügyvéd!!


Egyébként ti hol a csudában éltek, nálatok minden kerítéshatáron dupla kerítés van??

2019. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként én úgy tudom, van fogamzásgátló állatoknak is..
2019. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hosszú és egyben értelmes hozzászólásodat.

A kerítés nem az én oldalamon van, de ettől függetlenül én csináltatok oda egy beton kerítést, az új szomszéd nem foglalkozik vele.

A baj már megtörtént, sokat ezek szerint már nem tudok tenni, de szerintem jogos a felháborodásom.

Kedves idétlen hozzászóló.

Hol látod te azt hogy én pénzért szaporítok ???? Amint írtam több éve könyörögnek, hogy pároztassuk a kutyájukat az enyémmel, és még fizetnek is érte.

NA DE HOL LÁTOD AZ HOGY ÉN EZT CSINÁLOM? Benne van a mondatba hogy milyen régóta próbálkoznak de nem mentem bele.

Kérlek legközelebb figyelmesen olvasd el miről van szó, és csak azután írjál normális választ.

Amúgy meg ha én úgy döntök hogy szeretném szaporítatni a kutyámat, és a kiskutyákat pénzért adnám el, AHOZ SINCS SEMMI KÖZÖD, mivel ennek ez a rendje.

Igen vannak ingyen kiskutyák is, nagyon aranyosak szépek, a menhelyek is sajnálatos módon teli vannak, de ettől függetlenül minden állatot pénzért adnak el, főleg olyat amit ingyen nem kaphatsz meg.

2019. jún. 15. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!