Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Lehet ilyenkor valami kártérít...

Traktor1 kérdése:

Lehet ilyenkor valami kártérítést kérni?

Figyelt kérdés

Új szomszédot kaptam, és a kutyája már az első napon átásta magát hozzánk és felcsinálta, a gyönyörű pitbull kutyámat. Sajnos éppen tüzelt.

Lehet ilyenkor valami kártérítést kérni ? Nem mint ha az segítene a dolgon, de annyira ideges vagyok hogy egy valamiféle tacskós bundás háromféle keverékes kutya felcsinálta.

Már két éve könyörögnek nekem az emberek hogy hagy pároztassák a kutyájukat az enyémmel, persze Úgy hogy fizetnek érte, erre meg ez történik.

Fogalmam nincs hogy milyen kutyák lesznek belőlük, de örülhetek ha ingyen el tudom ajándékozni őket.



#kutya #kártérítés #Felcsinálták
2019. jún. 15. 11:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha a napokban történt az eset, lehet kapni a kutyáknak is magzat elhajtó tablettát.


Ha mégis megtartod az almot(amennyiben nem maradt üresen a kutyád), szerintem esélytelen, hogy kb 100 ezret kifizessen neked a szomszéd, ami egy 4 fős alom oltása+chippe. Magyarország még nagyon nem tart itt...

2019. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás mindkét kutyának minél hamarabb.
2019. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
54%

A jelenlegi problémádon nem segít, de a későbbiekben esetleg szükséged lehet egy tapasztalt tenyésztő módszerére. Akitől az én kutyám származik, azt mondja, hogy ha elkezd tüzelni a szukája, onnantól a kérdéses időszak végéig bent van a lakásban. Éjjel, nappal. Csak pisilni mehet ki, akkor is kikíséri. Még így, hogy bent van a kutya, így is mászott át a kerítésen több kan is. Kóbor és gazdis egyaránt. Messziről megérzik a tüzelő szukát. És hihetetlen találékonyak.

Szóval vagy követed ezt a tanácsot, vagy mégis ivartalaníttatod. Az ő egészsége és a te nyugalmad érdekében is.

2019. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
86%

A dolognak több oldala van. Az egyik, hogy mindenki köteles saját ingatlanán belül tartania az összes állatát (jogszabály szerint a macskát is!). Tehátha a szomszéd kutyája átment hozzátok akárkié is lenne a kerítés az a szomszéd bűne. Amit esetleg ki lehet belőle jogi úton nyerni az a nem kívánt alommal járó költségek fedezése. Ha valóban az ő kutyája fedezte be a tiédet (ehhez DNS vizsgálat fog kelleni), esetleg minnél előbb keress ezzel foglalkozó ügyvédet, hogy legyen DNS muinta a szomszéd kutyájától ne "vesszen el" véletlenül amikor oda kerül a sor.


A dolog másik oldala, hogy tüzelő szukára figyelni kell minden másodpercben, mert akár egy kóbor kutya is megtalálhatja azok is átrágják magukat a kerítésen. Ez, hogy kint hagyod az udvaron és elmész a boltba ez irtózatosan nagy felelötlenség volt. Ha a perre kerül sor akkor ebbe fog kapaszkodni a szomszéd meg az ügyvédje.


A dolog harmadik oldala, hogy egy ... szaporító vagy. Mi az, hogy fizetnének érte, hogy az ó ktyájukkal fedeztessél? Ez tenyésztőknél fordítva működik, a szuka gazdája fizet a fedező kan gazdájának a fedeztetésért (régebben divat volt "egy kiskutyát kap az alomból" ma egyre inkább egy kiskutya árát kapja a kan gazdája), én még olyet nem hallottam sehol (tenyésztőknél), hogy a kan gazdája fizetne azért a szuka gazdájának, hogy fedeztethessen. Ez egyértelműen mutatja, hogy egy "szabályos" szaporító vagy (ld.: [link] ). A kutyáid nem lesznek törzskönyvesek, akkor meg nem teljsen mindegy, hogy milyen kutya fedezte be? Ha meg nem akarsz almot ("többen könyörögnek, hogy pároztassák") akkor meg tessék ivartalanítani. Nagyon zavaros vagy ne haragudj.

2019. jún. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Na ne vicceljünk már.. mi az, hogy felelőtlenség egy tüzelő kutyát udvaron tartani??


A mi udvarunkon(macskánk van) olyan kerítés van(mély betonalap, kintről járda, masszív fa táblák, hogy még a macska sem tud kimenni, nemhogy egy kutya bejönni.


Normál szomszédunk van, másfajta kerítéssel, de az övé is hasonló a miénkhez.


Nem felelőtlenség egy állatot az udvarodon hagyni, esetleg akkor lenne, ha beteg lenne, de semmi baja sincs, csak meg akarják d..ni.


Igen, a kérdező szaporító(amit enged a törvény!), de legalább a jobb fajtából, hisz törődik az állatával, nem a kölykök miatt tartja, jó körülményeket biztosít, lerí a kérdéséből.


Egyébként én simán el tudom képzelni, hogy fizetnének emberek a pároztatásért, hogy a saját állatuk kölykéhez jussanak, hisz szaporítóknál ritka az egészséges, jól tartott, nem ideggyenge állat megbízható helyről.


Szerintem a kérdező azért nem ivartalanít, mert valamikor szeretne a kutyájától kölyköt magának, olyat, amilyen tetszik neki.


Ha a másik kutyaszülő is kap kölyköt, akkor teljesen rendben van.


Egy kis erkölcsi részen engem zavar, hogy talán eladnák a többi kutyust, amit a szeretett(mert szereti az állatát!) kutyusa szült, de gondolom többször megnézi majd a helyet, hogy hova kerülnek.


Szerintem a törvény rendben van, nem csak törzskönyves állatot lehet szeretni, nem csak róla lehet gondoskodni, nem csak tőle lehet akarni kiskutyát, hanem keverék kutyától is.


Mondjuk, ha a kérdező ennyire rá van cuppanva a pitbull fajtára, szerezhetett volna törzskönyves példányt.


Nekem nem tetszik egy fajta sem kifejezetten, de keverék kutyát találtam már gyönyörűnek, ha az enyém lenne, simáááán pároztatnám azért, hogy a kölykei lehessenek nálam, és én is kiakadnék, ha egy számomra nem tetsző kutya csinálná fel.


Nekem pont a pitbull fazonok nem jönnek be, szóval én is rosszul érezném magam, ha a szeretett és szépnek tartott állatom kiskutyáit nem találnám szépnek..


Az meg már nagyon durva, hogy engem okolnak azért(na nem a törvény, az az én oldalamon áll), mert más a kutyája bejön a területemre, ez konkrétan áldozathibáztatás..


Nem fognak abba kapaszkodni, hogy nem voltál otthon a tüzelő kutyáddal, aki az udvarodon volt, mert nem kell vele otthon lenned!


Nem kell feltételezned, hogy más kutya átrágja a drótkerítést, vagy ugrik helyből 2 métert, azt kell feltételezned, hogy a törvény szerint a gazdája a saját területén tartja, vagy pedig az általa épített kerítés megakadályozza az állatot az átjutásban.


Garantáltan nyert ügyed van.


Ne a tüzelőket hibáztassuk már, mert megdugják őket, hanem azokat, akik megdugják őket!

2019. jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
25%

Az írásaid alapján azt gondolom, hogy nem hivatalos, bejegyzett tenyésztőtől van a kutyád, akkor ugyanis ivartalanítási kötelezettséggel kaphattál volna kutyát, amit ellenőrzött volna, vagy ha tenyésztésre vetted volna, annak meg megint csak komoly feltételei vannak.


Szóval, lehet, hogy gyönyörű a kutyád, és egy szintén gyönyörű kutyával pároztatnád majd valamikor, de nem biztos, hogy a kölykök is majd egészségesek, gyönyörűek lesznek. Eü. szűretlen, ellenőrizetlen kutyák esetében előfordulhat beltenyészet, különféle betegségek hordozói lehet a kutyád, amik majd as kölykökön jönnek ki, stb. Jó vérvonalú, egészséges kutyakölyök "létrehozása" nem csak annyi, hogy összerakok két szépnek tűnő kutyát. Nagyon sok kockázata van, ezért nem helyes szaporítani.

2019. jún. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Egészségügyileg törzskönyv nélküli kutyákat is lehet szűretni, ha pedig nem a szomszédtól vásárol a városod kutyát, hanem te pl külföldről szerezted, elhanyagolható az esélye a beltenyészetnek, szépen működik ez a való világban, egy állatfaj sem pusztul beltenyészet miatt, pedig csak ugyanazon a területen élőkkel párosodnak.


Szaporító vagy, de eszed van és jó helyen van a szíved is.


Egyébként érdemes megnézni tenyésztőknél képeket az almokról, hát van egy pár érdekesen sikerült kölyök ott is, akik nem alkalmasak versenyekre sem, mert nem hozzák az elvárt fajtajegyeket, pedig mindent megtettek érte..

2019. jún. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Úristen.... Itt a válaszolók többségének tuti hogy nem törzskönyves tenyésztőtől van kutyájuk. Főleg azoknak, akik azt mondják hogy minden tenyésztő ivartalanítási kötelezettséggel ad el kutyát. Nekem az egyik lehető legjobb tenyésztőtől van kutyám, és természetesen nem adott ivartalanítás kötelezettséget. Egy csomó mindent beleírt a szerződésbe, negyedévente felhív, hogy mizujs a kutyussal, minden rendben van?

Sőt, évente egyszer megis látogat. Figyel mindenre. Hagyjátok már abba ezt az ivartalanítási kötelezettséget. Aki azt akarja, hogy ne tenyésszék tovább a kutyát, csak az ad. A másik, hogy egy jól tenyésztett egészséges fajtájú kutya nem lesz beteg valószínűleg. Az esély megvan rá, de nem valószínű hogy így lesz. A szaporítást én se támogatom, utalom ha valaki szaporító és ezzel gyönyörű kutyákat, és fajtákat tesz tönkre... De a kérdező nem szaporító, nem ő tette egymásra a két kutyát. Amúgy persze vigyazhatott volna jobban is, de a keverék kutya gazdája is figyelhetett volna. Mindketten hibásak.

Visszatérve, ha a tenyésztők sem ivartalanítják a kutyáikat, és mégse lesznek betegek. Nem minden esetben kell ivartalanítani egy kutyát.

2019. jún. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!