Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogosan követeli a kártérítést...

016rocky016 kérdése:

Jogosan követeli a kártérítést? Kutyatámadás.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Olyan kérdésem lenne hogy nekünk van kettő nagytestű kutyusunk. Parkba szoktunk kijárni, szájkosár, póráz nélkül.Elmúlt 2 évben semmi problémánk nem volt. Utóbbi időben egy idős bácsival és 5 mentet kutyájával találkoztunk . Szintén az összes póráz és szájkosár nélkül. Probléma mentes volt a találkozók. Utolsónál sajnos valamiért csak arra lettünk már figyelmesek hogy a legkisebb kutyust tépi a miénk. Az esetet túlélte. A dokinál mikor még ott voltunk (nem hagytuk magukra ) csak 4 seb volt amit össze kellett varrni de nem volt súlyos. ez történt 2 hete. A mai napra már 150 000 ft -nál halad a kezelés mert az idős úr 100 km re hordja infuzios kezelésre, miközben a mi városunkban megközelítőleg 20 állatorvos 1 ambulancia és nem messze egy állat kórház is található. Mivel a helyszínen felkínáltuk azt hogy saját autóval orvoshoz elvisszük és a költségeket fizetjük, ezt elutasították, majd elvitték máshova. Az hogy melyik kutya kezdte nem tudni. Azért mert hogy a mi kutyánk volt az erősebb azért nem hinném hogy mi lennénk a hibásak. És az összeg is úgy jött össze hogy pénteken írtak hogy 86 000 nél haladnak de ez velük már előfordult és ez 150 000 volt. Majd vasárnap jött a következő üzenet hogy 150 000 ft. Most egy papírt alá akarnak íratni velünk hogy elismerjük hogy hibásak vagyunk, és fizetünk. De nem érzem hibásnak azért csak magam mert erősebb a kutyusunk vagy nagyobb. Mi is felelőtlenek voltunk mert szájkosár nélkül szabadon engedtük, de Ők 5 kutyával voltak kint szájkosár nélkül , poráz nélkül. Azzal követelőznek hogy ha nem írjuk alá akkor feljelentést tesznek. Van tanú de az idős bácsi oldalán állnak. Kinek mi a véleménye. Jöhet jó rossz. Köszönöm
2019. márc. 14. 18:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Korrekt dolog volt toletek, hogy felajanlottatok a segitseget.


“Azert mert hogy a mi kutyank volt az erosebb, azert nem hinnem, hogy mi lennenk a hibasak.” “De nem erzem hibasnak azert csak magam mert erosebb a kutyusunk.”

Nem azert vagytok hibasak, mert erosebb a kutyatok, hanem azert mert nagytestu kutyat nem engedunk szabadon szajkosar nelkul, ha masik kutya is megjelenik, ha megis akkor folyamatosan figyelni kell oket, foleg ha kis vagy kozepes testu kutya is van a kozelben.


Az pedig, hogy ok 5 kutyaval voltak kint poraz meg szajkosar nelkul, szinten felelotlenseg, de ettol a te felelosseged nem lesz kisebb, foleg, hogy a tied okozott seruleseket a masik kutyanak. Az, hogy melyik kezdte, lenyegtelen. Ha figyeltetek volna, akkor talan idoben kozbe tudtatok volna lepni. Ugyanez igaz a masik gazdara is.


Szerintem jogosan varjak el, hogy kifizessetek a kezelest, ha ket hete tortent es azota infuziokra viszik a kutyust, akkor nem hiszem, hogy a serulesei nem voltak sulyosak. Javaslom, kerjetek el a szamlakat, es csak azutan fizessetek.

2019. márc. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ha nagykutya gazdi vagy, akkor alap hogy tudod, hogyha bármilyen más kutyával összetűzésbe kerül, akkor nem ő jön ki belőle rosszul. Szóval ez nem mentség.

Mintha egy gyerekgyilkos azzal ervelne, hogy csak azért törtent, mert ő erősebb volt...?


Amúgy ilyen esetben az az első hogy megkérdezed a bácsit, hogy most mi lesz, egyeztettek, papíron természetesen.

Hogy mondjuk a kutya kezelése mennyi pénz, azt odaadod neki előre.


Így utólag ő jobb helyzetben van. De az ugyvéded biztos megszorongatja majd, hogy miért fizetett több 100 000Ft-ot egy olyan ellátásért, ami pár 10 000bol megvan.

2019. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: szerintem te vagy a hibás és mivel nem láttam a kutyát, nem tudom megítélni, hogy mennyire reális az összeg.



Hosszan: sajnos azt kell mondjam, hogy szép tőled, amiért felajánlottad a segítséget és nem tűntél el, mert az esetek többségében ennyit sem képesek megtenni az emberek. Viszont igen, azért is hibás vagy, hogy a kutyád "erősebb volt", mert nem volt kötelező ilyen fajtát választani, meg kellett volna tanítani viselkedni és neked meg fel kellett volna ismerned, majd lezárnod a szituációt, mielőtt kialakul a baj. Ha valaki ki akarja tépni a kezedből a táskát és te párszor beledöföl egy kést az illetőbe mész a sittre. TE és nem a rabló.

Amúgy állatorvos által kiállított számla nélkül nem fizetnék semmit.

2019. márc. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Olvastam a sztorit a másik szemszögből is fészen. Azon verzió szerint az eset után otthagytátok őket, majd a bácsit letiltottàtok, hogy ne érhessen el titeket. Miután a szemtanú segíteni próbált, a továbbiakban neki sem vettétek fel a telefont.

Az esetet pedig csak egy azonnali életmentő műtétnek köszönhetően élte túl a kutya.


Az az igazság, hogy én nem lettem volna ilyen türelmes, hogy heteket várjak, már réges-rég megtettem volna a feljelentést a bácsi helyében. :)

2019. márc. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Szóltunk az idős úrnak hogy kérjen ki részletes papírt és számlát és itt helyileg bemegyünk egy orvoshoz és kikérjük véleményét. Fizetést nem szeretném elmulasztani de amit Szegeden meg lehet oldani nem hinném, hogy Pesten kell keresni.
2019. márc. 14. 19:18
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen esetet olvashattál, mi saját autóval elmentünk az általuk választott állatorvoshoz, mert azt elutasították amit mi ajánlottunk.
2019. márc. 14. 19:20
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Volt nagy kutyám. Kau. Én csak a falu határában voltam vele sétálni, pórázzal mentünk a szántóföldekig, onnan szabad volt. Szájkosár nélkül, de egy pillanatra nem vettem le róla a szemem. Ha másik ember vagy kutya jött, azonnal pórázra tettem akár így közlekedett a másik, akár nem, illetve mindig figyeltem a másik kutya reakcióját, hogy kell e óvintézkedéseket tennem ha esetleg felcukkolja az enyémet. Soha nem volt gond.

Mindketten hibásak vagytok, hogy nem figyeltetek eléggé a kutyákra, de ha tényleg nyújtottál segítséget, az dicséretes. Az orvosi költségekről kérj számlát, így biztosan csak azt fizeted ki amit tényleg felajánlottál.

Az, hogy ők 5 kutyával voltak jelen esetben lényegtelen.

2019. márc. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem te vagy a hibás, és mindent, amit számlával tudnak igazolni, fizetned kell.


Ha valami extra helyre hordják, azt is.


Ha pl a gyerekének magán spéci plasztikaisebészt fizetne, hogy véletlen se maradjon meg az arcán a heg, amit a te gyereked okozott, az is ugyanígy rendben lenne.


Miért választaná az olcsóbb(valószínűleg alacsonyabb színvonalú/presztízsű helyett? Hogy neked, a sérülésokozónak kevesebbet kelljen fizetned? Dehogy..


Ha ápolják a kutyust, csinálják jól, akkor is, ha drága. Ha a bácsi szerint a drágább a jobb, csinálják ott, az ő kutyája.


Szerintem is neked kell állnod az egészet, hiszen ugyan mindketten vétkesek vagytok(póráz nélküli séta), de te húztad a rövidebbet.


Mint mikor gyorsan hajt két autós, de csak az egyik megy fának.


Amúgy mi az, hogy ők több kutyával voltak kint, mint ti? Nálatok kettő volt, náluk 5! Mindketten több kutyát vittetek, és egyikőtök sem figyelt rendesen az övéire.


Ki kell fizetni, legközelebb majd ők is fizetnek, ha az egyik kutyájuk megtép egy másikat.


Egyébként ne írjátok alá a papírt, hanem kérjetek számlát(vagy annak másolatát) a kezelésekről, és csak azt álljátok.


Első körben fizessétek ki az első kezelés árát, ha van számla, szépen, darabokban.

2019. márc. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen. Kértünk számlát. Az előző kommentelő számára tényleg annyit tudok mondani hogy az Úrral beszélünk a mai napig, csak az hogy nem bírtuk felvenni a telefont egyik este és ebből adódóan biztosan letiltottuk. Ez hülyeség. Mi a mai napig tarjuk azt hogy annak ellenére hogy elutasították a segítségünket, a tényleges költséget kifizetjük. De a bácsi csak azt mondja hogy irja a papírt hogy elismerjük a hibánkat és azt hogy minden költséget fizetnünk kell. Igen persze ésszerű határokon belül, és nem úgy hogy péntek este 86 000 a kezelés vasárnap este 150 000 ft. Amennyiben elfogadja hogy egy állatorvoshoz elmegyünk közösen és kérünk árajánlatot erre a kezelésre, és Ő ha ezt elfogadja akkor rendben van. De kényelemből meg luxusból nem fizetünk. Az tb sem fizeti a magánklinikát senkinek sem.
2019. márc. 14. 19:27
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvédhez mennék a helyedben ő pontosabban tudja, illetve lakásbiztosításnál nincs erre valami? Úgy hallottam szokott kutyára felelőség biztosítás lenni ilyen esetekre, az enyém pl olyan hogy akkor fizet ha beteg a kutyám.

A park ahol voltatok kutya futató vagy hagyományos park ahol kötelező a póráz? A szájkosár agreaszívé nyilvántott kutyára kötelező illetve ha az önkormányzat előírja.

2019. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!