Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Lehet mostanában valami...

Lehet mostanában valami kártérítést kapni a vadásztársaságoktól, a hobbitelken történt vadkár miatt?

Figyelt kérdés
Nem feltételezéseket szeretnék olvasni, mert abból nekem is van itthon épp elég, hanem konkrét ismereteket vadászoktól, károsultaktól, vagy bárkitől, aki tud egy konkrét esetről, amikor próbálkozott kártérítést kérni valaki.
2019. máj. 18. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk a kerítést tette tönkre egy szarvas. Mi is adtunk be kárigényt, de elutasítottak minket, mondván, hogy nem tettünk semmi óvintézkedést, hogy a szarvas ne tudjon a kertbe bejönni. Hiába mondtuk, hogy a villanypásztort a szarvasok nagyon hamar kitapasztalják, és agancsukkal tönkre is vágják, de ez kevés volt. Így mi nem foglalkoztunk tovább vele. Többe került volna az utánajárás mint maga a javítás.
2019. máj. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az utcán parkoló autómba futott bele egy szarvas, még meg akartak büntetni, mert nem világítottam ki, arra számítva, hogy nyulak békák szarvasok fognak nekiugrálni.
2019. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát, elég szomorú a helyzet, ha nekem kell tenni valamit azért, hogy másnak az állata ne jöjjön be. Mert ha az én barackfám kóborolna el a telekről és harapná meg az őzet, akkor megérteném, hogy nekem kell kerítést csinálni, de ebben az esetben felháborító. A vadászok a más telkén nevelik az állataikat. Kb. az a helyzet, mint ha én vennék 100 kecskét, a környéken mindenkinek a kertjébe beengednék párat, hogy lelegeljen mindent, aztán nekik tűrniük kellene.

Mivel hagyományosan a pártvezetők szeretnek vadászni, ezért a vadászoknál van minden jog. Régen, a nagy kommunista elnyomás idején, a vadászoknak fizetni kellett, ha az állatuk összetört egy autót. Most Záhonytól Rédicsig, Hegyeshalomtól Nagylakig ki van téve az utak mellé a Vadveszély tábla, és ahol ez van, ott nem fizetnek vadkárt, mert hát kint van a tábla. Több ismerősöm autója lett gazdasági totálkáros úgy, hogy csak 70-80-nal mentek, direkt a vadak miatt, de hát semmit nem lehet tenni, ha közvetlenül előttük ugrik ki a sötétből.

2019. máj. 18. 18:37
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Ha nagya kár, akkor érdemes megpróbálni, de nagy eséllyel nem fogják elfogadni.
2019. máj. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A vadászok hobbiegyesületként működnek, ne csodálkozz, hogy nem szeretik megtéríteni a károkat. Különben te sem örülnél neki, ha hobbitevékenységből vadásznál, aztán szólna a fő-fő-fővadász, hogy na fiam, hétvégén reggeltől estig ki kell ülnöd erre a telekre, mert valakinek kárt okozott egy szarvas...
2019. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól látod a helyzetet sajnos. Hatalmas gyümölcsösök, ültetvények köré is kerítést kell húznia, akár villanypásztorral a gazdának. Ultrahangos riasztót nem használhat, kártérítés így sem jár, ha mégis beszökik valami állat. Tényleg ott kell állni egész nap és figyelni, vagy biztonsági szolgálatot fogadni :( kellemetlen helyzet.
2019. máj. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Annyira éppen nem nagy a kár, mert ez csak egy hobbitelek, lakott területtől távol, 50 E-ért talán el tudnám adni így tele termő gyümölcsfákkal, itt senki nem akar földet venni, a telkek 2/3-a elhagyott, bozótos, ezért is költözött ide annyi vad az elmúlt kb. 3 évben. "Érdekes", hogy korábban a terület ugyanilyen volt, mégsem volt ennyi vad, csak nyúl meg fácán és pár őz, most meg sok őz és szarvas meg vaddisznó, ez a korábbi rendes vadgazdálkodással függ össze.

A bekerítése alsó hangon is belekerülne 300-ba, és valószínűleg egy éven belül ellopnák az egész kerítést. Aztán, mint tudjuk, a kerítéslopással nem foglalkozik a rendőrség se, mert a kerítés nem volt bekerítve, erre konkrét példák voltak.

A fák alsó hajtásait meg a zöld gyümölcsöt eszik le az állatok mostanság, a kis csemetéket mindenestől lerágják, meg a szőlő hajtásait, és az őz az agancsával ledörzsöli a kérgeket, mondjuk, évente 10 E a kár, vagy ha az elmaradt hasznot is tekintjük, hogy a kis fák nem fognak teremni, akkor 20-30.

Nyilván senki nem örül neki, ha egyszer csak rádöbbentik, hogy felelősséggel is jár a hobbija, nem csak ész nélkül lövöldözni kell (részegen egymásra), de hát, na. Attól még tény, hogy jelenleg felelőtlenül magasra hagyták nőni a vadállomány számát, mert nekik ingyen van.

2019. máj. 19. 06:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem úgy van, hogy annyit lőnek le amennyit akarnak. Megvan, hogy mennyit lehet, és annyit lőnek le. Gondolj bele, hogy valaki még be is akarja tiltani. Egyébként a vadak mindenhol bejárnak. Nekem nincsen, csak utcafronti kerítésem, hogy ne tudjanak befutkosni a kutyák, de egyébként ha lenne kerítês, a disznók akkor is itt dagonyáznának. Ha lennének állataid, akkor megérné kutyát venni, de így nem túl költséghatékony
2019. máj. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7: Próbáltam célozni rá, de nem ment át. Szóval. Puffogás és kártérítési per helyett ha bemész a vadásztársasághoz és szépen megkéred(!) rá őket, hogy legyenek szívesek foglalkozni a telked környékével is, mert sok a vadkár, akkor hidd el, hogy ki fognak nézni. Ellenben ha rögtön pénzt követelsz rajtuk, akkor a fene sem akar majd segíteni rajtad.
2019. máj. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként őzeket nem lehet minden évszakban lőni, ha engedélyezett is a kilövésük, akkor is mérlegelniük kell a vadászoknak, mert pl. vemhes állat, fiatal egyed és makkegészséges példány kilövésének nincs értelme, hacsak nem az agancsáért. A legtöbb kárt a vaddisznók szokták okozni, de közülük is csak a kanokat szokás kilőni, amiknek a beazonosítása sem mindig egyszerű.


Ezeket a videókat nézd meg, pont a kárelhárításól szól és szerintem sok mindenben felnyitja majd a szemedet:


https://www.youtube.com/watch?v=oZBFOqZfM7M

https://www.youtube.com/watch?v=81GXxgZkdMs

https://www.youtube.com/watch?v=7D9pkO9Fy8c

2019. máj. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!