Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért ilyenek az emberek az...

Miért ilyenek az emberek az állatokkal?

Figyelt kérdés

Követem a helyi "menhely" oldalát. Nálunk nem támogatja őket senki csak az állatbarátok. Tehát 90%-ban saját pénzből fizetnek mindent. Mégis ha befogadsz egy kutyát a csipet és az oltásokat ők fizetik, neked nem jön semmibe max ha szeretnél adni valamit. A lényeg hogy annyi aranyos, játékos kutyus vár gazdira vagy akár ideiglenes befogadóra és senki nem jelentkezik. Persze ha találnak egy Huskyt vagy más fajkutyát arra mindjárt 8-an is írnak, hogy hozzájuk mehet. A menhely tele van, sok kutya pedig az utcán. A menhelyen parvovírus volt. Így sem kellettek senkinek, hogy ne kelljen oda vinni őket. Hihetetlen. Nekem 4 kutyám van abból 3-at tőlük hoztam egyet az utcáról mentettem. Nem fogadhatok többet, keret sincs rá és a babám mellett időm sincs többre.

Ne haragudjatok muszáj volt kiirnom magamból, nagyon felbosszantott..


2019. jún. 29. 15:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
31%

A keverék kutyánál bizonytalan, hogy milyen jegyeket hozott magával. A fajta tisztánál legalább van valamilyen kiinduló pont.

A legtöbb ember nem akar bajlódni egy ki tudja honnan származó kutyával.

2019. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Mert csak a szép kell és persze ingyen.


Itt is volt egy felemás szemű cica, akit úgy találták. 10+ jelentkező volt rá egy órán belül.

Bezzeg a sima cirmos senkinek nem kell...


Szomorú

2019. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
34%
Fú... de nehéz elfogadni, hogy valaki fajtatiszta kutyát akar. Nem egy ilyen emberbe belefutottam már. Cseszett egy látásmód, mint a szektások...
2019. jún. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

2-es ha az a felemás szemű cica fehér volt akkor azt én is láttam...

Nem tudom, én úgy vagyok vele hogy kutya kutya. Attól hogy nem fajtiszta még lehet jó..

2019. jún. 29. 16:11
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Én egyszer szerettem volna kihozni menhelyről kutyát. 1 hónap alatt sem sikerült. Volt egy környezettanulmány, azt mondták minden ok. Látogattuk a kutyust 3 naponta, nagyon megszerettük egymást. Kifizettünk 50.000ft-nyi "önkéntes adomámyt". El jött végre a nagy nap, amikor közölték, hogy a kutyust elvitte az egyik önkéntesük, de nyugodtan válasszunk másikat. Ez elvette a kedvemet egy életre az örökbefogadástól.

És sajnos nagyon sok ilyen történet van. Az meg mindenkinek a saját döntése, hogy milyen fajta kutyát szeretne. Ezért nem kellene senkit sem minősíteni.

2019. jún. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

Akkor egy cicát láttunk. Különleges, szép, milyen jól mutat képen, persze hogy kell nekik. :)


Amúgy tavaly egyik városban az úton találtam egy cicát. Már akkor mondta doki hogy a szeme menthetetlen. Egyszemű, cirmos, nőstény. Először gazdit akartam neki keresni, az eredmény 0.

2019. jún. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
34%
Mert mindenkinek sznobkodásból be kéne fogadnia egy keverék kutyát? Megmondom neked őszintén, én nekem nem kell egy ronda kutya. Nem akarom egy olyan kutyával tölteni az életem egy részét, ami nem tetszik. Miért kell ráerőltetni az emberre mindent? Amúgy a menhelyek általában eladják a kutyákat, és fizetni kell a chippen és az oltásokon kívül is...
2019. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
63%
Az is közre játszik nálunk legalább is hogy van 3 kutyánk mellette macskák meg egyéb állatok. Nincs keret több állatra. Nem mindenkinek van pénze fent tartani egy állatot főleg a mai árak mellett. Hát még többet. Manapság szinte minden háznál vagy kutya.
2019. jún. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Itt minden költséget állnak. Én sem vagyok millimos, de ha valaki fenn tud tartani egy fajkutyát akkor egy keveréket nem? Nem ráerőltetni csak pl sűrűn csak ideiglenes befogadót keresnek, akkor abból a 8 emberből akinek annyi helye van hogy befogadjon egy fajkutyát senki nem képes ideiglenesen befogadni hogy ne haljon meg szegény állat? Szerintem ez embertelenség.
2019. jún. 29. 18:46
 10/23 anonim ***** válasza:
92%

Jártam olyan menhelyen Pesten, ahol azt mondták, hogy fajtatiszta kutyáért több pénzt kérjenek a gondozók, mint a keverékekért. Biztos drágább chip van bennük vagy esetleg aranyat kakilnak.

Mondjuk törzskönyvet egyik mellé sem adtak. Mindegy, ez az én rossz tapasztalatom.


Mellesleg szerettem volna a fajtamentéstől örökbe fogadni, de annyira felbosszantottak (mennyit keresek, enyém-e a ház, férjem mennyit keres, tangát hordok-e vagy nagyibugyit stb), hogy elegem lett. Azt sem értették, hogy miért van 2 macskám (mert találtam az utcán őket bszdmeg, pár naposan és hazahoztam) és mellé miért akarok kutyát. Meg mennyit költök a macskáimra, miért halt meg az előző kutyám (biztos fejbevertem egy baltával).


Kint a kertben a szigetelt kutyaház, kutyamedence stb.


Úgy gondolom, hogy bár nincs rámírva, de több éves kutyás tapasztalattal (kutyás szakmákkal és munkával) ne kötekedjen velem egy pár éves "állatmentő szervezet".


Én ezért vettem tenyésztőtől egy jó idegrendszerű, szűrt, munkavonalas kutyát, akivel eljárhatok sportolni. Ja igen, ez is gond volt: "mi van, ha a kutyának nincs kedve sportolni?"


A másik kutyámat meg az autóút mellett találtam az árokban összekuporodva. Szóval nem sznob vagyok, hogy nekem csak a fajtatiszta jó, egyszerűen csak rajongok pár fajtáért, de attól még minden kutya kutya. És jönnek velem sportolni, nyaralni, kirándulni, úszni. Köszönik szépen, jól vannak.

2019. jún. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!