Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért ilyenek az emberek az...

Miért ilyenek az emberek az állatokkal?

Figyelt kérdés

Követem a helyi "menhely" oldalát. Nálunk nem támogatja őket senki csak az állatbarátok. Tehát 90%-ban saját pénzből fizetnek mindent. Mégis ha befogadsz egy kutyát a csipet és az oltásokat ők fizetik, neked nem jön semmibe max ha szeretnél adni valamit. A lényeg hogy annyi aranyos, játékos kutyus vár gazdira vagy akár ideiglenes befogadóra és senki nem jelentkezik. Persze ha találnak egy Huskyt vagy más fajkutyát arra mindjárt 8-an is írnak, hogy hozzájuk mehet. A menhely tele van, sok kutya pedig az utcán. A menhelyen parvovírus volt. Így sem kellettek senkinek, hogy ne kelljen oda vinni őket. Hihetetlen. Nekem 4 kutyám van abból 3-at tőlük hoztam egyet az utcáról mentettem. Nem fogadhatok többet, keret sincs rá és a babám mellett időm sincs többre.

Ne haragudjatok muszáj volt kiirnom magamból, nagyon felbosszantott..


2019. jún. 29. 15:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsém volt, de azért nem védeném agyon a menhelyeket.

Láttam olyan tiszta izom kutyát, akivel nem bírt az idős gazdája, nekünk kellett arrébb sétálni, mert a gazdi mondta, hogy nem tudja sokáig visszatartani, többedik gazdás kutya. Ennyire figyelnek oda egyes menhelyeken, hogy kinek milyen kutya lenne való, melyik kutyát milyen gazdihoz kellene adni, itt sem számított gondolom, csak az, hogy nyugdíjas, és sokat van otthon. Dolgozó emberekbe már sokszor belekötnek. De azt nem nézték, hogy egy idős, gyengébb fizikumú embernek nem kellene egy tiszta izom, problémás, amúgy is makacs jellemű kutyát odaadni, aki csak egyszer rántsa ki magát, a gazdinak csontja törik, a kutya meg esetleg nekimegy egy kisgyereknek vagy egy másik kutyának.

Egy másik séta alkalmával találkoztam valakivel, aki még csak tervezte akkor a kutyát, családba, azt tervezték, elmennek önkénteskedni előtte, kutyát sétáltatni, Budapest egyik legismertebb menhelyéről van szó, mesélte, hogy azt mondták neki, hogy véletlenszerűen dől el, ki melyik kutyát viszi sétálni, nem lehet csak úgy választani, meg nem is nézik, hogy tudnál-e bánni az adott kutyával, akit épp megkapsz sétára, hát így nem merték vállalni az önkéntességet.

2019. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
78%

Honnan veszed, hogy közülünk senki nem dolgozott menhelyen vagy volt menhely közelében? Nyilván sok idióta ember van, különben nem lenne ennyi gazdátlan állat. De láttam én menhelyen kisgyerek mellé örökbe adni harapós kutyát vagy olyat, amikor annak adták oda, aki több "adományt" adott. Pesti menhelyről beszélünk (nem, privátban sem írom meg melyik az, volt belőle rendőrségi ügy is anno). Láttam már menhelyvezetők zsebében landolni a kutyáknak szánt adományt és láttam már, amikor széhordják haza a jó minőségű tápokat.


Nem, nem minden menhely ilyen persze, ismerek normális szervezeteket is (nem sokan vannak).


Lehetne ezt sokáig boncolgatni, nekem arról a menhelyről is rengeteg rossz tapasztalatom van, ahol dolgoztam.

2019. júl. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
63%

Mert mi pulit akartunk, ennyire egyszerű.

Hatalmas udvarral rendelkezünk, anyagilag is megtehetnénk hogy több kutya legyen, de ez az egy bőven elég.

Azért hagy döntse már el mindenki, hány és milyen kutyát akar.

Lassan 7 éves, kölyökkorától a lànyom mellett van, nem is akarnánk másikat.

Okos kutya, nagyon sok növény van az udvaron, a sziklakerteket se bántja, a macskát sem, a halakat sem szedi ki a tóból.

Nem mindenki akar menhelyről kutyát, még akkor sem, ha anyagilag megtehetné.

2019. júl. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!