Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért ilyenek az emberek az...

Miért ilyenek az emberek az állatokkal?

Figyelt kérdés

Követem a helyi "menhely" oldalát. Nálunk nem támogatja őket senki csak az állatbarátok. Tehát 90%-ban saját pénzből fizetnek mindent. Mégis ha befogadsz egy kutyát a csipet és az oltásokat ők fizetik, neked nem jön semmibe max ha szeretnél adni valamit. A lényeg hogy annyi aranyos, játékos kutyus vár gazdira vagy akár ideiglenes befogadóra és senki nem jelentkezik. Persze ha találnak egy Huskyt vagy más fajkutyát arra mindjárt 8-an is írnak, hogy hozzájuk mehet. A menhely tele van, sok kutya pedig az utcán. A menhelyen parvovírus volt. Így sem kellettek senkinek, hogy ne kelljen oda vinni őket. Hihetetlen. Nekem 4 kutyám van abból 3-at tőlük hoztam egyet az utcáról mentettem. Nem fogadhatok többet, keret sincs rá és a babám mellett időm sincs többre.

Ne haragudjatok muszáj volt kiirnom magamból, nagyon felbosszantott..


2019. jún. 29. 15:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
91%
Igen elég gyakori gond az is hogy a menhely válogat és finnyázik keresik a kifogást stb mint amit itt is leírtak. Akkor mit rinyálnak és miért kumyerálnak ha nem adják oda a kutyát? Érthetetlen helyzet. Ne csodálkozzanak hogy most már nem tolonganak az emberek. Nekünk most is 3 keverék van.
2019. jún. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
10-es vagyok. Én is ezt tapasztalom. Sírnak, hogy nincs ideigelenes gazdi, meg örökbe fogadó. Aztán szőrszálhasogatnak, amikor normális emberek jelentkeznek és Istent játszanak. De csak az állatokkal csesznek ki.
2019. jún. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Mit kéne tennem szerinted? Ha támogatom a menhelyet, akkor ennyi erővel támogathatnám a többit is. Ha befogadok egy kutyát, akkor jön helyére másik. Azt is befogadom, jön még egy a helyére. A végén már egy menhelynyi kutyám lesz és csak nem akarnak elfogyni. Nyissak saját menhelyet? Tele leszek én is és rajtam sem fognak segíteni.


Arra akarok rámutatni, hogy ez a helyzet megoldhatatlan. Nem az örökbefogadással kellene fellépni az árván hagyott kutyák ügyében, hanem csírájában kellene elfojtani az egészet: Ne hagyják, hogy felelőtlen gazdákhoz kerülhessenek kutyák, akik továbbszaporítják őket, majd kidobják az utcára a kölyköket. Tudom, hogy ez legalább annyira megoldhatatlan ügy, de ameddig itt nincsenek rendbe téve a dolgok, addig örökbe fogadhatunk akármennyi kutyát, a menhely ugyanúgy teltházas lesz örökké. És hiába támogatom őket pénzzel, ugyanúgy muszáj altatniuk, ha további kutyákat akarnak befogadni, mert egyszerűen nincs férőhely.

2019. jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Van igazság abban amit írtok. De mint írtam nálunk nincs konkrét menhely, csak néhány önkéntes akik próbálnak segíteni. Segítenek is. Nem kötekedtek egyáltalán, annyit néztek hogy mekkora az udvar stb. Semmi különöset nem kérdeztek. Amikor eljönnek megnézni még ők hoztak tápot. Mikor jobban állunk anyagilag akkor pedig mi adományozunk. Szóval tényleg le a kalappal előttük.

Sajnálom hogy ilyen rossz tapasztalataitok vannak :/

2019. jún. 29. 20:19
 15/23 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ostobaság elítélni az embereket, mert a többségnek fajtajellegű kutyus kell.


Gondolj bele, van egy csomó férfi, bemennek egy bárba. A nagy mellű, kerek popsijú, szépen kisminkelt igényes nőcire ráindulnak vagy 8-an, amelyik kevésbé csinos vagy jó alakú de gyönyörű arca van, arra csak 5-en és így megy le az érdeklődés egy bizonyos szintig. (Ezzel nem akartam a férfi vagy női nemet minősíteni, emberi példa volt).


Ha meghirdetnek egy zsáknyi árva huskyt, persze hogy vinnék mint a cukrot, mert híres és gyönyörű fajta, és ha már van hely egy kutyusnak, az legyen olyan. Nem magamutogatásból, ez mindenhol így van. Ha lehet vinni egy rakat ingyen cipőt, először a márkásak fognak elkelni.


Ugyanígy a labrador, goldi, németjuci kutyáknál. Ismert és beváltnak vélt fajták.


Én nem egyszer találkoztam olyan keverék kutyussal, aki levett a lábamról. A küllem bizonyos mértékben igen is számít.


És ha már valaki befogad egy kutyát miért kell szidni? "csak fajtiszta kellett.neki ingyen" nem az a lényeg, hogy egy gazdátlan kutyával kevesebb? Nem tudhatod biztosan, hogy miért a huskyt választotta. Ha a fajtája miatt, akkor azért, de legalább jobb helyen van!


Meg miért nem fogad örökbe mindenki. Mert nem lehet. Nem mindenkinek való kutya, vagy több kutya. És ezzel a gond nincs megoldva. Csak az ivartalanítással és az emberek meggyőzése a szaporítas káros hatásairól.

2019. jún. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Menhelyről van kutyám, de megvoltak a szempontjaim, milyen tulajdonságokkal rendelkező kutyát szeretnék, és nem, nem volt jó bármelyik, és nem küllemre, hanem jellemre. Végül remekül választottam, de nem ugrottam bele az első cukiságba. Kis lakásom van, sportolni akartam a kutyával, nem alkalmas bármelyik menhelyi erre, de akit választottam, ő igen. Többre meg jelenleg nincs kapacitásom, pedig segítenék én több kutyán is, de most nem megy.
2019. jún. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
22%

Azoknak, akik a menhelyeket szidják, mert nehezen és sok feltétellel adnak kutyát:

Én értem, hogy nektek ez fura, de egy menhelynek nem az a célja,hogy gondolkodás nélkül dobáljkk ki a kutyákat.

Tudjátok hány kutyát visznek vissza a "gazdik"?

Van akit pár nap után, van akit pár éve után, és van akit tíz év után.

Aki itt kötekszik,megnézném a reakcióját,mikor naponta hozzák vissza a kutyákat,mert

Már nem cukimuki kölyökkutya

Nincs idő vele foglalkozni

Jön a gyerek

Költözik a család

Ha lláttatok volna tíz éves öreg kutyát,akit a gazdái otthagynak,és sir utánuk, utána napokig nem eszik, tudnátok milyen ez.

Biztos van ahol igazságtalanul szőrszálhasogatoak, de nézzetek a másik oldalt is.


Üdv

Egy ex menhelyi dolgozó

2019. júl. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
27%
Ha ez vigasztal, hiába van 8 jelentkező egy huskyra nem biztos hogy akár csak egy is alkalmas rá. Már ha foglalkozik a menhely azzal hogy milyen kutyát hova ad.
2019. júl. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
71%
Csak nézd meg a husky fajtamentoket. Telt ház van náluk is folyamatosan.
2019. júl. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
86%
A fajtamentők még rosszabbak, mint a menhelyek.
2019. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!