Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvos vagy ne?

Jsbsnaj kérdése:

Állatorvos vagy ne?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy minek tanuljak. Mivel nagyon szeretem az állatokat gondoltam, hogy állatorvos lennék.


Meg éri? Terveim szerint Baranyában szeretnéo valahol elhelyezkedni?

Jól tudom, hogy 10 + 1 félév az egyetem?

Mennyit lehet vele keresni?

Milyen gimnáziumba érdemes menni?

Nagyon magas a felvételinél a ponthatár?

Tanárok rendesek?


Mondjátok el róla mindent légyszi.



2019. júl. 26. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Erős gimi kell, biosz-kémia emelten, nagyon erősen meg kell nyomni, a nyelvizsgákat is érdemes megcsinálni, mert tavaly 436, most 435 volt a ponthatár az államira, de az önköltséges még magasabb, illet e rengetegbe kerül.


Igen, 11 félév, ha nem csúszol.


Én nagyon jót hallottam a tanárokról és arról is, hogy lévén kicsi egyetem, nagyon barátságos a légkör.


A vizsgák nyilván nehezek, nagyon sokat kell tanulni.


Baranyában nem vagyok járatos, de én azt látom itt a környéken, hogy az állatorvosok nem küszködnek az anyagiakkal.


Megéri majd szakosodni, de ezt majd az egyetem alatt ráér eldönteni. De például az egzotikus (nyuszi, höri, papagáj) állatorvosokból kevés van.


Hirtelen ennyi. Erős gimi, kitűnő bizonyítvány, nyelvek és emelt kémia-biosz :) hajrá!

2019. júl. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg a lovas terapeuta?
2019. júl. 26. 18:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, az egészen más, de nem lehetetlen.


Lovakban nem vagyok otthon, viszont mindenképpen tapasztalatokat kell szerezned. Egy osztálytársnőm is belátta, hogy nagyon nehéz lenne neki az állatorvosi, ezért ő is lovas/ló terapeutának készül, mivel mindene a lovak. Ő tényleg komolyan tolja.


Van lovas középsuli is, ha eddig nincs nagy tapasztalatod velük.

2019. júl. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
8 éves korom óta lovaglok, szóval azzal nincs gond
2019. júl. 27. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!