Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen háziállatot ajánlanátok...

Milyen háziállatot ajánlanátok panelbe?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk, ahol igazából csak a tavaszi és őszi időszakban van elviselhető hőmérséklet, nyáron tikkasztó hőség, télen pedig szintén baromi meleg van a fűtés miatt. Épp ezért kismadarat, rágcsálót nem feltétlenül gondolnánk jónak, mert borzasztóan szenvednének. A kutya szintén kilőve a szűk hely miatt, hisz napközben nem tartózkodunk otthon, nem tudnánk levinni sétálni, csak reggel és este. A férjem allergiás a macskaszőrre.

Tudom, hogy nagyjából lehetetlen küldetés, de milyen állatot gondolnátok megfelelőnek, amivel lehet valamiféle kontaktot kialakítani? (tehát nem hal)

Negatív kommenteket nem kérek. Volt már több háziállatunk, de akkor kertes házban laktunk, normál klímával, az teljesen más. Most meg vagyunk lőve.


Köszönöm a hasznos válaszokat!



2019. okt. 3. 16:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ne várj el ideális körülményeket, amíg az emberek életkörülményei sem azok, de lehet elfogadható körülményeket teremteni, ami jobb, mint a menhely, a kereskedés, az utca, az orvvadászok... még ha nem is ideális.
2019. okt. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Én viszont azt vallom, hogy csak olyan állatot tartson az ember, aminek az igényeit 100%-osan ki tudja elégíteni, különben az állat szenved az ember önzősége miatt.

"Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."

2019. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

100% nincs, de optimális megoldások vannak, a már megszületett példányok pedig tőlünk függnek.

Hoztam madarat kereskedésből, kicsi kalitkából, vadászkutya mellől, amit az a gazdi nem gondolt át, hogy nem lesz jó ötlet, így meghirdette a madarakat, nálam meg fel tudtak oldódni, kutyát (nem vadászkutya) menhelyről, aki nagyon parás volt, aztán megnyílt, nyugodt lett, van lehetősége futni, túrázni, jókat enni... stb.

Lehetne ideálisabb, és lesz is, amint nekem is lehetőségem lesz rá, erre törekszem, de a jelen körülmények között igyekszem megteremteni az optimumot, ami jobb, mint a korábbi életük, és már ezzel is segítettem, legalább rajtuk.

2019. okt. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Értsd meg, hogy itt nem egy állaton kell segíteni. A tenyésztőnél jó helyen vannak, ennyi foglalkozással panelban viszont nem lennének boldogok. Ezért kell olyan állatot találni, ami illik a helyzetbe és kevesebb foglalkozást igényel.
2019. okt. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
De nem csak tenyésztőknél vannak állatok.
2019. okt. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Tele vannak a menhelyek, többnyire kutyával, macskával, de más állatok is vannak ilyen helyeken. Nézz be egy kereskedésbe, nagyon távol az ideálistól a legtöbb. Ezeknél sokszor egy panel is jobb.
2019. okt. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ponthogy ezért nem kéne kereskedésből állatot venni, mert így támogatja az ember a szaporítókat, ráadásul beteges, beltenyésztett, sokszor vemhes kisállatok vannak ott, hozzá nem értő eladók jóvoltából. Menhelyen meg lényegében csak kutya-macska van, viszont ez a két faj kiesik a kérdező számára. A szaporítókról meg ne is beszéljünk.
2019. okt. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!