Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatokat tartottál...

Milyen állatokat tartottál már amiket a szabadból hoztál be?

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 12:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Eddig még csak kullancsot, hangyát s pókot.
2010. júl. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
én már elég sok mindent, de a kullancsot tartottad?
2010. júl. 16. 12:47
 3/12 Beatrix17 ***** válasza:
Pár cicát már örökbe fogadtam,még amikor anyumnál laktam.Meg egyszer egy leszakatt farkú gyikot is hazavittem,amitől anyum majdnem szivrohamot kapott!A lakásban rohangált mindenfelé:),majd amikor kinőtt a farka,levadásztam és visszavittem a természetbe!
2010. júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mégis mi az a sok minden kedves kérdező amit te hazavittél a természetből??? Akkor elmagyarázok egy alapvető dolgot, amit a gyerekek már az óvodában megtanulnak: hogy vannak háziállatok(vegyük ide a díszállatokat) és vadállatok! A házi- és díszállatok azért vannak hogy a házban, ház körül az emberek közelében legyenek valamilyen hasznos tulajdonságuk miatt, a vadállatok pedig azárt hogy a vadonban legyenek!!! OLyan nehéz ezt megérteni egyeseknek??? Ugyanez érvényes a körülöttünk élő vadállatokra is, pl. a fecskét sem kell megfogni és kalitkába tenni, csakmert vadállatot akarsz tartani otthon! Örülni kell inkább hogy a te házad falát választotta a fészke helyéül! Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb vadállat Mo.n védett! Az pedig természetesen teljesen más eset, ha az ember sérült vadállatot visz haza, hogy meggyógyítsa és utána visszaengedje a természetbe. Azért van a kutya, macska, papagáj, hörcsög és még sorolhatnám hosszasan, hogy azokat tartsd otthon mert azok arra valók! Ha pedig valaki nagyon érdeklődik a vadállatok iránt, az menjen kiránduljon egyet az erdőben és ott megfigyelheti az állatokat a zavarásuk nélkül(főleg egy távcsővel.) Szóval kedves kérdező képzeld csak el fordítva a dolgot:Te mit szólnál, ha a jól megszokott városi környezetből, a házadból hirtelen téged kiszakítanának és bezárnának mondjuk az erdőbe??? Nem hiszem, hogy örülnél! Ja és tényleg érdekelni hogy eddig milyen vadállataid voltak otthon.
2010. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Látom te egy áldott jó lélek lehetsz. De ha télleg ennyire érdekel: Tartottam már éti csigát, aztán szabadon engedtem; vizi csigát, ők szaporodtak is; törpeharcsát; ismeretlen kis halivadékokat egy tóból; hangyákat, járatokat is ástak egy üvegbe; és volt nálam egy éjszakára egy gyík is de őt szabadon engedtem másnap. És egy két ebihalat is neveltem már fel. Azért ne gondold, hogy mókusokra vadászom vagy ilyesmi vagy fecskéket fogok be. És itattam már meg cinegét Montenegróban mert nem is szált föl és nyitva volt a csőre, felvettem hoztam neki vizet egy idő után elröppent, nem vittem haza, nem vadásztam utána :P Tudom,(mielőtt ezt is leírnád hogy Magyarországon minden kétéltű faj védett. És ha ismernél talán fel is jelentenél?? Én meg erre vagyok kíváncsi.
2010. júl. 16. 22:08
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja és arra gondoltál megszállott vagyok? Csak hogy felhozzak valamit. Ugyancsak külföldön a tengerparton, éjjel egy széken üldögélő felöltöztetett majdnem alvó majmot láttunk akivel fényképet lehetett csinálni. Azt a majmot ilyen emberinek látni...(pedig nagyon nem vagyok érzékeny) nem volt jó érzés. Am szeretem az állatokat, akármit is gondolsz. Ennyi..
2010. júl. 16. 22:17
 7/12 A kérdező kommentje:
eredeti kérdésemre továbbra is várom a válaszokat
2010. júl. 16. 22:20
 8/12 anonim válasza:

Hát cica meg egy shetland póniXD kicsit fura de szabadon mászkált..bnőmmel befogtuk és a szobámba volt kb 1 napon keresztül amíg az összes lovardát körbekérdeztünk hog ynem e az övéké megtaláltuk honna hiányzik rendeztünk a apapírokat ás visszavezettem:)XD anyám kivolt kissé:D

13/L

2010. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

19:57-ess vagyok

Bocsi, én a kérdésedből télleg azt hittem, hogy te is ilyen megszállott vagy, mint azok, akik itt szoktak olyan kérdéseket feltenni, hogy lehet-e otthon tartani hollót meg gólyát meg rókát meg ilyenek. De arra nem is gondoltam, hogy csigákra meg hangyákra gondolsz.:) Sajnos sokan vannak akiknek tényleg el kellene magyarázni amit neked boncolgattam, de látom te nem ilyen vagy.:) Am most jut eszembe hogy a mi kertitavunkba is vannak vad halak, de csak naphalak, amik nem őshonosak Mo.n, szóval még jót is teszek, hogy nem engedem őket vissza a tóba.:) Mégegyszer bocsi hogy lehordtalak. És igen, áldott jó lélek vagyok.:)

2010. júl. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Örülök hogy megértettük egymást :) szép napot!
2010. júl. 17. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!