Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Semmit nem tehetek ha állatkín...

Semmit nem tehetek ha állatkínzásról tudok? Nem gyilkolás, "csak" rossz tartás.

Figyelt kérdés
Ismerősnél láttam egy telepen oroszlánfejű nyulakat, libákat, kacsákat, stb. Össze- vissza csípkedték a szúnyogok a nyuszit, amitől ő elkapott valami csúnya betegséget, a gazdája (?) meg emiatt levágta a kölykeivel együtt. Ezekezt szó nélkül hagyni kell Magyarországon??? :-(
2010. júl. 17. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Bármit is teszel, soha ne jelentsd fel, mert a rendőrségen úgy is lesz@rják, és csak magadat szégyeníted meg !

Szerintem fenyegetsd meg !

2010. júl. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Ezeket az állatokat sokan eleve haszonállatként tartják, hogy megegyék a húsukat. Ez még nem állatkínzás. Nem jelenthetsz fel senkit azért, mert a csirkéjéből nem szobatyúk lesz, hanem hétvégi húsleves, vagy mert rántottát csinál a tojásból ahelyett, hogy ráülne és kiköltené.
2010. júl. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,nem akarlak elkesesríteni,de sokat nem tudsz tenni.

Ebben az országban az állatvédőnek pont annyi joga van csak,mint bármely átlagembernek:jelenteni a hatóságnak,akik nem tesznek semmit.

Lásd pl.az állatkínzó szaporítótól elkobzott német juhászokat:9 elpusztult az elkobzottak közül,mégis az az ítélet született,hogy a túlélőket vissza kell adni a szaporítónak.

Ez a Balkán.Sajnos ez van.

2010. júl. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Másodiknak: az oroszlánfejű nyuszikat nem hiszem, hogy amúgy a húsukért tartja akárki, de a többi állatot (libákat, stb) lehet, hogy igen. DE ha haszonállatként tartja, akkor mindegy, hogy amíg élnek, addig milyen körülményeek között élnek? Akkor mindegy, hogy hogyan öli meg őket?Tudtommal "elméletben" van erre valami szabály, hogy hogyan lehet megölni őket, nem úgy, hogy elkezdi ütni az állat tarkóját, aztán vagy eltörik a nyaka elsőre vagy nem...

Elsőnek: én lány vagyok, nem hiszem, hogy fenyegetéssel sokra mennék. :-(

Utolsónak: köszi, sajnos tényleg így állunk ebben a szuper kis országban :-(

2010. júl. 17. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
A nyúl, mindegy milyen fajta, húsnak is tartott állat, a levágásuk legális, mi is tenyésztjük őket erre a célra. Sajnálom, de ez van. Ha én tehenet tartanék társállatként, betilthatnám a világnak hogy marhahúst egyenek ezért? Az ember húst is eszik, a nyúl is hús. Ráadásul növényevő. (Ragadozók húsát nem szokás enni, pl. kutya, de lóhúst, nyúlhúst szokás).
2010. júl. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Keresd meg a helyi állatmentőket, vagy menhelyeket, de vannak már ha jól tudom radikális állatvédők is, és van már Állatvédőőrség is. Tehát tudsz ellene tenni, és kell is mert a strucc politikával nem jutunk előre!

Az oroszlánfejű törpenyúl és más törpenyulak sem a húsukért lettek kitenyésztve, hanem hobbiállatnak.

2010. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!