Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Találtam egy sünit. Mi tévő...

Találtam egy sünit. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Egy hete találtak a kutyáim egy sünit. Szerencsére el tudtam tőlük venni és a kapun kívülre , biztonságba helyeztem.

Ma viszont megint az udvarba volt , fényes nappal. Beletettem egy ládába , avar van alatta. Elég kicsinek látom és azt olvastam ha nappal találjuk meg akkor valoszinuleg beteg lehet. Elengedjem éjszaka a sünit vagy pedig jobb lenne állatdokihoz vinni?


2019. nov. 6. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Doki, ha vannak sünmentők a közeledben az még jobb, mert ők pontosan tudják hova kell vinni. Sajnos nagy a valószínűsége, hogy megharapták. Sünit nehéz és nem ajánlatos kezelni, ha nem értesz hozzá, illetve nem is biztos, hogy felületi sebet szerzett és azt pedig nem látod.
2019. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el először dokihoz, mérjék meg, ha nem éri el a 700g-os súlyt, akkor nem fog tudni áttelelni a szabadban. Sünmentőknek szólni kell.
2019. nov. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ebben a hónapban teszik el magukat télire, így előfordulhat, hogy még némi élelmet keresett és menne vissza a téli alvóhelyére. Elképzelhető, hogy már készített magának valami vackot. Tanán ezért jött vissza.

Szerintem is a súly méréssel kellene próbálkozni. Ha nincs meg az a 700 gramm, akkor lehet tovább lépni.

2019. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as.

A sün védett állat, úgyhogy a pörkölt ugrott. Nem azt mondom, hogy, ha az erdőben az éhhalál szélén állsz, akkor megmenthet, de amúgy meg túl aranyos állat ez, hogy megedd. Én inkább segítek nekik, ahol lehet. Több örömet okoz látni, hogy minden évben beköltöznek hozzám egy melléképületbe és nyáron meg látom, hogy 3-4 mini sün bújik elő felfedezni a világot.

2019. nov. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sünbarát, hívd fel őket!
2019. nov. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!