Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mivel riaszthatnám ki/el a...

Mivel riaszthatnám ki/el a békákat a ház területéről? Egyre több van, egyre nagyobbak és egyfolytában iszonyodom tőlük.

Figyelt kérdés

A garázsunkban vannak, ha bemegyek összevissza ugrálnak, de estére biztos ki is jönnek valahogyan. Ez engem rettentően zavar. Mit tehetnék? Ha a garázs(belül) oldalaihoz sót öntök végig, akkor otthagyják az egyébként párás, sötét helységet?(ha jól tudom ezt szeretik, de nem lehet állandóan nyitva tartani hogy se párás se sötét ne legyen)

Vagy valami más? Leírhatatlanul köszönöm annak aki megoldást tud a problémámra.


2010. júl. 19. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Alapjában véve igen hasznos meg kedves állatkák, nekem nincs velük bajom. Viszont ha zavarnak, annyit tehetsz szerintem, hogy fogsz egy vödröt, összeszedek a garázs/porta területén amit találsz, és szabadon engeded. Ráérsz néhány naponta megismételni ezt. Nincs jobb ötletem. Semmi esetre se bántsd őket!
2010. júl. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
összeszeded*
2010. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miskolci vagy? Ma ment a tényekben, hogy ott nagyon elterjedtek a békák. Egy szakértő azt mondta, hogy örüljenek nekik az emberek, mert legalább megeszik a bogarakat..., illetve hogy gyűjtsék össze a békákat egy dobozba és vigyék őket biztonságos helyre.
2010. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Semmiképpen se bántsd őket,mert Mo.n minden kétéltű védett! Szedd össze őket vagy szedesd össze valakivel őket,aztán kirakni őket máshová. Meg gondolom valahol be is mennek a garázsba, így el kéne torlaszolni a réseket, lyukakat, hogy többet ne tudjanak visszamenni. Amúgy hány darab, mekkorák, mlyen faj?
2010. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ó! Elfelejtettem írni(bár csak poén szerűen akartam megemlíteni mert nem hittem volna hogy valaki komolyan ezt mondja) hogy semmiképpen nem szedegetem őket össze darabonként. Mint már írtam iszonyodom tőlük, pfejj-pfujj - nem tehetek róla. Más pedig nem csinálná meg helyettem. Tavaly ilyenkor kocsmából hazafelé nagy erőkkel figyeltem magam előtt az utat hogy nehogy békára lépjek, mert még az sincs rám semleges hatással(hanem abba is beleborzongok kicsit). Most meg teli van a garázs.(többit nem ellenőriztem de itt még nappal is vannak)


Nem miskolci vagyok. Bogarak nincsenek csak szúnyogok, ellenük van háló. Egyébként nádas mellett lakunk, azaz mögöttünk már kertek vannak meg ilyenek, arra jól el lennének. Nem akarok vérengzeni, még döglött békákat szedegetni sem, ezért kérdezem hogy ha valami riasztószer van ellenük szívesen venném tudomásul.


A mennyiségről pedig. Nem annyi hogy csak úgy öt perc alatt beszedem őket a dobozba és kész, ha kinyitom a garázsajtót, rögtön van 8 darab ugrál el onnan, ha szét nézek a placcon még látni vagy 8 darabot, de szinte körbe szekrények vannak tehát a java bizonyára mögöttük lehet. De rászánnék a béka-mentesítésre 1-2 órát ha tudnám mit csináljak. (a torlaszolás jó ötlet, eszembe jutott h van egy rés, bár azt legutoljára kell)

Ha jól tudom varangyok, ha védett faj is, nem tud érdekelni bármennyire akarom:D Nem övék a garázs:D

Bocs a hosszú nyavajgásért, de itthon is csak nekem jelent ez problémát, másokat nem érdekel.

2010. júl. 19. 21:15
 6/7 anonim ***** válasza:

Seprű, lapát, vödör.

Szúnyogot esznek, nagyon sokat.

2010. júl. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
valamilyen hálóval?
2010. júl. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!