Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarják egyfolytában...

Miért akarják egyfolytában meghágni?

Figyelt kérdés

Van egy szuka kutyám, aki tüzelt már, de pont most 7 hete hagyta abba, úgyhogy gondolom már nem érezhetik rajta, de a kanok egyfolytában meg akarják őt hágni.

Egyébként egyáltalán nem domináns kutya, sőt nagyon is megadja magát.

Miért akarhatják őt meghágni mindig?


2011. okt. 1. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nincs méhgyulladásaa tüzelés után? Az fenntarthatja a "szagot" a kanok felé.

A másik ok lehet egyszerű dominancia.

2011. okt. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém ivartalanítva van és sosem tüzelt, mégis őt akarkák mindig meghágni a kutyák. Lehet kutyák közt is vannak szebbek, vonzóbbak, akik jobban tetszenek a többi kutyának, tüzeléstől függetlenül( ez az én teóriám, lehet hülyeség, de tényleg mindig az én kutyámért van oda minden kan, hiába van ivartalanítva, valami oka csak van)
2011. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Méhgyulladás? jujuj! Ennek utána járok! De azt hogy lehet? Orvos, és ultrahang?

De ha mondjuk dominálni akarnak, akkor nem szokott "kijönni a kukijuk" nem?

2011. okt. 1. 19:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez a "kanosság" csak egy játék. Ha a szukád nem tüzel, nem is történhet vele meg az esemény.
2011. okt. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A méh gyulladás lehetséges,igen azt UH-val lehet kideríteni.

De nekem is szoktak ilyet csinálni a kanok a szukákkal,nem tudom miért! :S

2011. okt. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tényleg vannak olyan szukák, amelyeknek vonzóbb a szaguk. Gyakran fordul elő ilyen a berni pásztoroknál, de persze van más fajtáknál is.

Egyébként ez volt az első tüzelése? Ha igen, akkor azért is, mert most "szukaszaga" lett.

2011. okt. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ő egy boxer kutyus, és a második tüzelésén esett át.

De azt hiszem, amint abba hagyjuk a kutyasulit, és megoldható lesz, ivartalanítás lesz belőle, mert ez így nagyon kellemetlen!

2011. okt. 1. 20:22
 8/11 anonim ***** válasza:

"Az enyém ivartalanítva van és sosem tüzelt, mégis őt akarkák mindig meghágni"


Néha ivartalanítás után sokkal erősebb szaguk lesz a kutyáknak, és olyankor minden kan rájuk akar mászni. És ez igaz a kanokra is, van amelyiknek olyan erős szuka szaga lesz, hogy az összes többi kan őt akarja szeretni, így a verekedések is gyakoribbá válnak. De ez ritka, mondjuk 10-ből egy kutyánál fordul elő.

2011. okt. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A tüzelés után igenis érezhet még rajta a tüzelés szaga! Nálam is ez volt, már teljesen kész voltam, amikor 2 hónapig a kankutyám nyüszített a szuka után, és megkérdeztem egy tenyésztő ismerősömet, mit mond erre.


Azt tanácsolta, hogy fürdessem meg jó samponos vízzel többször átmosva a szukát, és mossam ki a fekhelyét, dolgait.


Ahogy ezt megcsináltam, mintha elvágták volna, minden ment a normális kerékvágásba!

2011. okt. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek:

Ez nagyon érdekes, ilyet még nem is hallottam, hogy a kanoknak is szuka szaguk lenne.


Utolsónak:

Nagyon köszönöm, megfogadom a tanácsodat!!

2011. okt. 1. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!