Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Legelőt hogyan kell telepíteni?

Legelőt hogyan kell telepíteni?

Figyelt kérdés
2 portánk van egymás mellett, s a ház mögötti terület túl nagy arra, hogy mi műveljük. Itt szeretnék egy kisebb méretű legelőt telepíteni, rajta diófákkal. Pár birkát és kecskét tartanánk rajta, a fákat csemetekorukban elkerítenénk az állatok elől. Tudna valaki tanácsot adni?
2010. júl. 21. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

install könyvtár, setup.exe

amúgy én úgy tudom a diófa megöli a környező talajt. Tehát nem szerencsés legelőt és diófát egy helyre tenni.

2010. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ja, a dió felejtős, egyrészt kinyírja maga körül a dolgokat, másrészt gyógynövény, és növényevő állat közelébe azt nem illik ültetni, mert ha rendesen bazabálja, akkor mérgezést okozhat (én ne mondd, hogy nem eszi, mert csak ott és csak neked megfogja, Murphi törvénye...).

Legelőre nyárfát célszerű ültetni, mert gyorsan nő, nem mérgező. Persze akkor már jó volna tisztázni a talaj, időjárás stb-t is, mert annak megfelelően lehet egyéb fafajt is választani. Általánosságban 3 fő szempont van: bírja az éghajlatot, a talajt, és ne legyen mérgező.


Maga a legelő telepítése nem nagy gond, jobb híjján beveted fűmaggal, és gyomlálod az oda nem illő növényeket, így egy kis idő után kialakul a társulás.

2010. júl. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Ópusztaszeren, homokos talajon; a csapadék viszonylag kevés. A diófát azért gondoltuk, mert nem kell vele sokat foglalkozni, és a termése is jól eltartható, másrészt az biztosan megmarad azon a talajon. Nem olyan nagy a területet, lényegében két nagyobb "hátsó kert" , mellette szomszédokkal. Visszatérve a dióra, az állatok nem tudják ösztönösen, hogy mérgező? Mit lehetne akkor ültetni, ami fogyasztható termést hoz, és megmarad a homokon?
2010. júl. 21. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!