Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék magamhoz szoktat...

Hogyan tudnék magamhoz szoktatni egy galambot?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy galambot és arra lennék kiváncsi hogyan tudnám kézhez szoktatni úgy mint egy papagájt

2020. jan. 20. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Fióka korában kell elkezdened.

De szerintem vegyél egyet valahol és az könnyen hozzád szokik. Anyámnak is voltak lánykorában. A szájából is elfogadták a magot, annyira szelídek voltak.

2020. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

"A szájából is elfogadták a magot"


Úgy érted a kezéből? :)

Ha mégsem tartanál galambot, azért az etetés élményét nagyvárosokban is gyakorolhatod, pl. olyan helyeket ahol lángosos van, mert ott lődörögnek és várják hogy ki dob nekik valamit, vagy tereken ahol látsz galambokat, leülsz egy padra és ha közel van egy, dobsz neki valami rágcsát és perceken belül azt veszed észre, hogy körbevesznek a madarak. Szeretik a kenyér/péksütiket, minden magfélét, olajosat is, tejtermékeket.

2020. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Csak élemmel,ha máshol nehezen talál magának .
2020. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

2-es nem tudom miért kapott 0 százalékot, hisz abszolút jól mondta.

Én magam is nemegyszer etettem már így galambokat. Tipikus madara a vásárok lángos sütőinek. Máshol szinte nem is látom őket.


Ja egyébként 2-esnek mondanám.

Nem kézből etette, hanem a szájába vette a magot, csücsörített és a galambok kivették a szájából, olyan szelídek voltak.

2020. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat szerintem veszek eggyet mert házikedvenckent akarom tartani azért is kérdeztem hogy hogyan szoktassam magamhoz
2020. jan. 26. 23:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Remélem nem kalitkában akarod tartani ?

Ezek azt hiszem szabadon tarthatók. Mindig hazajönnek.

2020. jan. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már úgy értem, hogy ha van neki egy galambdúc egy kis házikóval. Vagy esetleg a padlástérbe is beszoknak, ha van bejárat.
2020. jan. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem terveztem hogy ketrecbe zárnám arra gondoltam hogy csinálnék neki egy helyet ahol aludna meg enne meg ilyenek a többi idejében szabadon lenne csak azt szereném hogy tudjam kézben tartani, kézben etetni, símogatni stb.
2020. jan. 27. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!