Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valamit ennyire rosszul csinálok?

Valamit ennyire rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Pár hónapja befogadtam egy kis vörös cicát.

A boltnál kóválygott és nyávogott két napig. Megsajnáltam és hazahoztam. Pár napig bent volt adtam neki enni látta orvos, aztán szépen lassan ki szoktattam az udvarra.

Játszott, jókedvű volt evett ivott.


(Egyébként van kettő kutyusom meg egy cicám, de mind a három Nagyon barátságos idegen állatokkal.Tehát ezt a kis vöröst se bántotta egyik se.)


Aztán egyik délután még megvolt, másnap reggel már sehol. Azóta sem került elő.


Rá körülbelül két három hétre, itt a járda mellett gubbasztott egy háromszínű cica. Amikor felvettem egyből dorombolt és bújt oda hozzám, gondoltam van neki gazdája, de annyira sovány volt hogy behoztam a járdáról adtam neki enni és inni.

Őt is látta orvos, a füle tele volt összeállt retekkel. És kint volt az összes bordája. Úgy döntöttem, hogy ennél még én is jobban tudok bánni vele, nem vittem vissza oda ahol találtam, hanem úgy döntöttem, hogy megtartom.

De tényleg csak azért, mert nagyon rossz állapotban volt, és nagyon megsajnáltam.

Őt is bent tartottam. Megpróbáltam egy kicsit fel hízlalni, pár nap alatt jókedvű lett, játszott, evett, ivott. Kicsit helyre jött, szép lett a szőre satöbbi.

Elkezdtem őt is ki szoktatni, mindig csak nappalra, pár órára vittem ki. Tegnap már reggel 7:00 órakor kitettem, mert előtte nap is nagyon jól eljátszott kint. Mikor kimentem 10:00 órakor, hogy ránézzek, akkor már nem volt sehol.

Ez volt tegnap előtt és azóta sem került elő.

De biztos vagyok benne, hogy ő magától ment el valamerre, -hogy utána mi történt nem tudom,- mert a szomszéd padlásán futkározott, (van egy lyuk a cserepeken), meg a szomszédnak házának a tetején ugrált.


És itt jön a kérdésem, hogy én csinálok valamit rosszul?

Igazából csak segíteni szerettem volna rajtuk.


Vagy ne érezzek bűntudatot, mert segítettem nekik talpra állni?

Mert mind a kettő nagyon rossz állapotban volt, amikor elmentek innen -ki tudja hova-, akkor viszont már egészségesek voltak, jól tápláltak.

De valahol akkor is bűntudatom van, főleg azért, mert fogalmam sincs hogy mi lett velük.



2020. jan. 24. 08:47
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

őszintén szólva: a macska kötődik a helyhez, és - hiába mondja az ellenkezőjét a sok macskagyűlölő - a gazdihoz is.

Ha befogadod és enni adsz neki, akkor ott marad. Nagymamám tele van mentett macskával, megvan az összes :)


Gondolom nem voltak ivartalanítva, a párzási késztetés az egyik leggyakoribb indokuk az elszökésre.

Vagy csak vadászni/körülnézni mentek, de már nem tudtak onnan hazajönni (kutya, autó, valaki elvitte...)


Ha saját cicád van (a befogadott cica az!) akkor meg kell oldanod hogy a kerten belül maradjon. Ha nem akarod, hogy baja essen.

És ivartalanítsd is, hogy ne legyen több csontsovány, beteg cica az utcán. Láttad te is, hogy milyen rossz bőrben voltak.

2020. jan. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tettem hozzá hogy ők még csak 10 - 12 hetes körüli cicák voltak. Még nem volt kint a váltó foguk.
2020. jan. 24. 09:20
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Azt csináltad rosszul, hogy kiraktad őket az udvarra, olyan kerítés mellé, ahonnét bármikor el tudtak menni.

Ha cicát szeretnél, akkor vagy a lakásban tartsd, vagy készíts macskabiztos kerítést, esetleg nagy kifutót neki.

2020. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott cseszted el, hogy kiraktad őket az udvarra. Egy macskát érdemes bent tartani hetekig folyamatosan, mire megszokja a helyet és elkezd kötődni. A fokozatos kiszoktatás pedig nem az, hogy 1x reggel kimész vele, aztán utána szélnek ereszted.


Vissza sem talál, mert elkóvályog. Kíváncsi, elszalad egy egér után pl, játszik, bóklászik, aztán már fingja nincs, hogy merre kell visszamenni. Eleve egy kíváncsi, territoriális állat, elsétál.


A kiszoktatást érdemes lett volna hámmal csinálni és nem 1 napos meló. Reggel kiviszed hámmal, sétálgattok a kertben, aztán beviszed. Ezt ismételgeted 1-2 hétig, mire a macska megszokja és megtanulja, hogy merre kell visszajönni.

2020. jan. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
91%
Előzőeket annyival egészíteném ki, hogy 10-12 hetes macskát amúgy sem rakunk ki, januári hidegben pláne nem.
2020. jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Elcsesztem, sajnálom 😭😭
2020. jan. 24. 11:45
 7/7 anonim ***** válasza:

Van egy olyan állatvédelmi törvény, amely szerint kötelességed telken belül tartani őket. Ép eszű ember ezt szabály nélkül is megteszi. Ott cseszted el, hogy megszegted ezt a szabályt és a macskákat konkrétan halálba küldted azzal, hogy kiraktad őket. Egyébként is iszonyat veszélyes az utca az állatokra nézve, ilyen fiatal macskáknak meg pláne.

Szép dolog, hogy macskákat mentesz, de akkor ne rakd ki őket, mert akkor kb feleslegesen mentetted meg. Ugyanaz a vége, meghalnak. Csináld macskabiztossá a kerítést, vagy építs kifutót nekik, ha ez nem megy, akkor egész egyszerűen csak vigyázz rájuk, ne engedd ki őket.

2020. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!