Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik a helyes nyúl tartás?

Tamas3791 kérdése:

Melyik a helyes nyúl tartás?

Figyelt kérdés

Eddig még nem voltak nyúlaink , most először van. Születtek kis nyuszik is.


Én arra gondoltam hogy egy elkerített részen az anya nyuszi és a picik hadd ugráljanak, és oda betesszük az "odút" is amibe most vannak , és akkor kicsit szabadabban vannak


Apukám azt mondja hogy azt úgy nem lehet, hanem ha egy kicsit megnőnek külön kell rakni mindet külön ketrecbe


Én tényleg nem tudom , ezért fordulok hozzátok



2020. márc. 1. 20:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Valóban külön kell rakni őket amint ivarérettek lesznek, ha nem akartok egy jó kis beltenyészetet.
2020. márc. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezek húsnyulak vagy hobbinyulak?

Mi húsnyulakkal azt csináljuk, hogy választáskor ivarok szerint szétrakjuk őket, és az istállóban egy-egy elkerített helyen vannak a fiúk és a lányok. Így több mozgásterük van, mintha ketrecben lennének. Van, aki nem szereti így, mert azt mondja, később nőnek meg, "lemozogják" a takarmányt. Hát, lehet hogy kicsit később érik el ugyanazt a súlyt, de kevésbé lesznek zsírosak, és jobban érzik így magukat.

Felesleges őket egyesével szétrakni, elég csak a nemek szerint.

Választásig az anyjukkal vannak az anya ketrecében.

Nálunk egyedi ketrecben csak a tenyészállatok vannak.

2020. márc. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!