Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya, cica osszeszoktatas....

Kutya, cica osszeszoktatas. Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Lesz egy husky kutyosom és egy menhelyi cicám. A kérdés az, hogy kinek van tapasztalata. Ki hogyan ajánlana az osszeszoktatast?

Inkább kiscica legyen vagy lehet felnot is?



2020. ápr. 9. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Kiscicaval jobban osszeszokik, marmint jatszani fognak meg minden. Ha idosebb a macska, akkor is megszokjak egymast, de nem fognak egyutt szaladgalni.


Lenyeg a lenyeg, leginkabb a kutyat kell nyugtatni, mert a heves mozgas zavarni fogja a cicat.

2020. ápr. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Sokat olvastam utána, szóval ami a "tankönyvekben" van azt már tudom. Inkább tapasztalat érdekel.

Elzarjam-e őket egymástól az elején? A cica nem lesz magányos ha mondjuk a kutyával elmegyek egy napra kirándulni? Ki legyen hamarabb (mert nem egy nap tudom őket elhozni)?

2020. ápr. 9. 19:36
 3/6 Rodi91 ***** válasza:

Nekünk cicánk volt először, és 2 éves volt amikor jött a kutya. Elvannak egymás mellett, és ügyesen kunyiznak szépen egymás mellett ülve, de ezen kívül nem csinálnak együtt semmit. Viszont ismerősömnek ahol a már felnőtt kutyához került kis macska ott bandáznak együtt, meg összebújva alszanak.


Szóval, ha szeretnéd, hogy "barátok" is legyenek,akkor szerintem felnőtt kutyához vigyél kölyök macskát.


Az van, hogy nagyon más a két állatt kommunikációja, és nem érti a macska például, hogy a kutya miért ugrál farok csóválva a határa és hasonlók. Viszont, ha még kölyök a cica, akkor jobban megérti a kutya kommunikációját, mert mellete szocializálódott.

2020. ápr. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Silurus ***** válasza:
A lényeget még nem írtad le, mennyi idős a kutya? Ha kölyök, akkor könnyen megy.
2020. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Igen a kutya mindenképpen kölyök lesz, a cican gondolkodom, mert tudom, hogy menhelyen kevesebb az esélye az idősebb cicaknak

2020. ápr. 9. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Össze lehet szoktatni idősebb cicát is kutyával. Én 5-6 éves macskát szoktattam össze 5 db macskához nem szokott 10 év körüli kutyáimmal.

Az egyik fontos tényező az együttalvás.

Pl.nálunk a cica macskahordozóban aludt a kutyák közt. Mivel felnőtt állatok voltak, én nagyon fokozatosan szoktattam őket össze, a teljes folyamat 1,5 évbe telt.

Kölyök állatot könnyebb felnőtthöz szoktatni.

2020. ápr. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!