Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tényleg "túlzásba" viszem az...

Tényleg "túlzásba" viszem az állattartást?

Figyelt kérdés

KB 1éve volt egy hörcsögöm. Van egy oldal az aranyhörcsög.hu és egy Facebook oldal "hörcsög imádok". Az itt írt információk alapján a dzsungimnak építettem egy 2m hosszú és 50cm széles terrát és teletettem azzal ami kell egy hörcsögtartáshoz a lényeg... A szüleim,barátaim, ismerőseim a sárga földig lehordtak ezért :( pedig én csak szuper gazdi akartam lenni. 3évet élt szegény...3évig hallgattam, hogy "büdös patkány stb..utána eladtam a dolgait.

Hozzáteszem: SAJÁT LAKÁSBAN VOLT. Nem is a szüleimnél laktam és így is megkaptam!

Most egy cicát szeretnék. Mindenből a legjobbat és nem érdekel, ha drága. Kint szeretnék neki egy" kifutót ".(kertesházban élek). Nagy lesz tény, de szeretném neki,de félek, hogy megint kapnám az ívet mindenkitől és ez bizony nem 3évig, hanem minimum 15-20évig tartana.Félek belekezdeni :( próbálok nem rájuk hallgatni, de nagyon nehéz. Kérdés: Ti mit csinálnátok a helyembe?


2020. ápr. 23. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz senkivel, csináld meg a kifutót.

Ez a felelős állattartás!

Egy dologra figyelj, hogy a cica igényeinek megfelelően alakítsd. Ha olyan macskàd van, aki barlangászni szeret (értsd, a sok bebújót), akkor neki hiába építesz két méter magasra kiülőket, nem fogja értékelni.

2020. ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

közölném velük, hogy az én macskám, az én házam és az én pénzem, szóval ne szóljanak bele

nem tudom mennyit tervezel ilyenekre költeni meg mennyi dolgot veszel neki, így nem lehet megmondani mennyire számít túlzásnak, de igazából ha ez neked belefér anyagilag és így látod jónak, akkor csináld

annyit azért megjegyeznék, hogy érdemes átgondolni, hogy mi az ami tényleg szükséges és mi az ami nem, csak jól néz ki vagy aranyos, de a cica valószínűleg sose fogja használni

2020. ápr. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: olyanokra gondolok pl: hogy nem egy sima vizes tál, hanem ami szökőkútban folyik és ilyenek :)
2020. ápr. 23. 16:45
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
3, mondjuk ilyesmit pont ne vegyél előre, amíg nem ismered a cicád. Nem biztos, hogy fogja szeretni. A kifutó hasznos és jó, ha házam lenne tuti, hogy én is csinálnék, de nem kell mindent megvenned csak azért, mert puccos és drága.
2020. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Utolsó: mindenképpen megkérdezem majd azt akiknél van a leendő cicám (cica mentést) hogy mi a jó neki. Illetve nem azért veszem meg mert puccos,drága stb... Hanem mert a maximumot és a legjobbat szeretném kihozni a tartásból.
2020. ápr. 23. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!