Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti nem érzitek azt, hogy...

Ti nem érzitek azt, hogy ebben a kategóriában mennyire túlzásba tudnak esni az emberek?

Figyelt kérdés
Nézem a kérdéseket és egyszerűen el vagyok képedve bizonyos válaszoktól. Ha az állatnak valami baja van és nem rohan vele a gazdi az éjszaka kellős közepén, akár 200km-rel arrébb akkor szörnyű, felelőtlen ember. Ha a kutya élet halál között van akkor nyilván mindent meg kell tenni, de pl a kutyusomnak pár hete szüksége lett volna vasárnap allatorvosra és a megyében senkit nem találtunk. Tehát nem olyan egyszerű. Szerencsére nem volt komoly baja. De olvastam itt olyat akinek éjjel elpusztult a kutyusa, mert nem talált ügyeletet és nekiestek, hogy az ő hibája. Tényleg vannak felelőtlen gazdik, de aki 1-2 napot vár egy kis hasmenessel, vagy megvarja a reggelt ha a kutya egy kicsit bagyadt, de nyilván aggódik és feltesz egy kérdést, az nem rossz ember. A másik amikor az állatnak több szazezer forintos mutetre/kezelesre van szüksége (nekem is volt ilyen esetem sajnos ) és, ha az ember nem tud annyit elokapni csak úgy a zsebéből annak minek állat. Tehát aki nem dusgazdag annak ne legyen állata, de ha az állatok az utcán maradnak akkor az a baj. Itt a következő, ha találsz egy allatot és nem tudod hazavinni, akkor milyen rossz ember vagy (simán nekiesnek egy gyereknek is, akinek mondjuk a szülei döntenek), de arra olyankor senki nem gondol, hogy nem sok ember engedheti meg magának se anyagilag se fizikailag hogy ellasson 20 kutyát. Mellesleg megnézném ezeket az embereket akik itt osztják az észt, hogy ők, hogy csinálják az életben.
2018. márc. 4. 14:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ami még nagyon "tetszett", amikor egy hölgy feltett egy kérdést, mert a kutyája szeperacios szorongasban szenved. Erre olyan válaszok erkeztek, hogy egy kutyát nem lehet napi 8 órára egyedül hagyni. Magyarul aki kutyat tart ne dolgozzon... Én a kutyusommal reggel foglalkozok fél-1 órát indulás előtt, amikor hazaerek akkor van nagyobb séta/ játék+ meg este is, de amikor itthon vagyok mindig a közelemben van ( kinti-benti kutyus). Hetvegente szoktunk kirandulni. Ez így bőven eleg Boldog és kiegyensúlyozott kutyus.


És nem kell felreerteni, ha baj van az állatot dokihoz kell vinni. Törődni és foglakozni kell vele naponta több órát. Ha az utcán bajban van egy állat minden tőlünk telhetőt meg kell tenni, hogy segitsunk. Ezekben egyetertek, de itt már nagyok tuloznak az emberek. Szép amiket írnak csak sokszor megvalosithatatlan

2018. márc. 4. 15:03
 2/11 anonim válasza:
71%

Teljes mértekben egyetértek veled! Hihetetlen mennyire betegesen rákattantak az állatvédelemre.

Félre ne értsen senki, én is szeretem az állatokat, szerintem sem helyes dolog bántani, szenvedtetni őket, de hogy nemelyik ember mar rögtön akasztófára küldene néhány gazdit,csak azert mert az szerintük nincs megfelelően tartva.. vérmesebben támadják manapsag az embert, mint a gyerekvédelem ügyében pl.

2018. márc. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Az általad említett válaszolók nagy részének semmi élete, a kutyáján/macskáján kívül mindenki letojja, az emiatt keletkező frusztráltságukat meg idejönnek levezetni.

Ui:igen, vannak nagyon durva kérdések. De elég szánalmas, hogy egyeseknek az állataik már fontosabbak akár a gyerekeiknél is. Sajnálom, de mindig kinyílik a bicska a zsebemben, mikor látom az "inkább az ember haljon meg"-típusú válaszokat.

2018. márc. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Az a legnagyobb baj,hogy mikor láthatóan az állat TÖBB NAPJA rosszul van és inkább HÁZI GYÓGYMÓDOT keresnek az emberek.


Sok kérdésnél ami ilyesmi,hogy éjjel lett rosszul meg csak nagyon messze van állatorvos oké,de kiderül,hogy 4-5 napja nézi szerencsétlent,hogy szenved.

Jó hogy kinyílik a bicska az ember zsebében.


Nekem is volt,hogy apámat és a kutyánkat elütötték(szerencsére komoly baj nem történt,apum haza tudott jönni) ,apámhoz a mentőt hívtuk anyám meg ügyeletre ment a kutyával. Akkor még gyerek voltam. Éjfél körül volt.


Minden megoldható ha akarja az ember.


100 ezer ft sincs mindenkinek talomba,igaz. Dee a kifogás van, jajj nem tudunk kérni,jajj ez jajj nincs kocsi..

Vészhelyzetben mindenki tud adni vmennyit,kölcsön is tudnak autót adni,nehogy már egy egy rokon vagy jó barát ne adná kölcsön a kocsiját ha baj van. Nálunk erre is volt példa,mikor a mi kocsinkat kérték kölcsön. KUtyánkat műtötték hó végén,mi kölcsön kértünk. Erre megint azt tudom mondani aki akarja megoldja és nem GYIK-en sír a szája és a csak a kifogásokat tolja.


Ilyen pitibb dolgoknál megy a hasa a kutyának,nyilván nem baj ha vár.


De mikor a kutya bágyadt fél napja és véres hasmenése van,megint csak azt lehet írni,házi gyógymód nincs. Vagy orvos vagy a kutya meghal. Mindenki maga dönti el mit választ.


Ha vki magához vesz egy állatot,akkor bizony számolnia kell azzal is,hogy az éjszaka közepén is rosszul lehet,hirtelen műtétre kelhet pénz és stb.


Sokan ezekkel nem számolnak.


Őszintén szólva ha kis faluba laknék és 50-100 km-re lenne csak állatorvos,akkor nem is vállalnék kutyát!!!! Tudom azt ha baj van lehet nem tudnám időben eljutattni orvoshoz.

2018. márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Csak úgy illetéktelenként véletlenül belefutottam e kérdésbe:


Tudod, van az az embertípus, akit jobban zavar, hogy Pincsike belelépett a tüskébe, minthogy nyolc ember halálra fagyott éjjel az utcájában. Úgy tízen éve meg is történt esett volt, és a hölgyemény be is jelentette valami állatvédőknél, hogy a kilakoltatott sátorozó család nem ad eleget enni a kutyájának. Egy héten keresztül ezen sopánkodott, ahelyett, hogy inkább vitt volna egy-egy szelet kenyeret vagy meleg takarót a gazdáinak. Az mondjuk már részéről nem merült föl... A hajléktalanná lett kutyának aztán édes nyolc volt, hogy a kertkapun belül, vagy kívül ugat.


(Nem azért írom, szeretem az állatokat, nekem is van, csak hát mégis.)

2018. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

Nincs olyan téma az életben, amiben ne tudnának túlzásba esni a szerényebb intelligenciával rendelkező egyének :D

Persze aztán ez aktuális idegállapot kérdése is. Ha egy állatbarát a harmadik kérdésről jön, ahol 5 literes akváriumban tartanak aranyhalat, akkor nem csodálom, ha már alapból azt feltételezi, hogy a jelenlegi kérdező is állatkínzó retardált :) Sajnos ilyenek is vannak, elég a vegetáriánusokra gondolni, akik kinyírják a macskájukat, mert meg vannak győződve róla, hogy szerencsétlen állatnak is nyúltápon kell élnie.

Szóval ezernyi ok állhat a háttérben, hogy ki miért osztja éppen a kérdezőt, aztán a végén kiderülhet, hogy tényleg igazuk van.


Egyébként is személyes megítélés kérdése az egész. Én soha nem járok orvoshoz, ahogy a férjem sem, ha valami bajunk van, akkor kikezeljük itthon, csak akkor megyünk, ha már komolyabb mennyiségű vér folyik. Évek óta hurcolom még az epekövemet is, mert nekem nem fogják kiműteni az epehólyagom és pont :D

Így mi az állatokhoz is rugalmasan állunk. Apró dolgokat kikezelünk házilag. Kezeltünk már hasmenést, hányást, atkát, allergiás bőrfertőzést, szemsérülést sikeresen. Ilyenkor viszont mindig elő van készítve a hordozó és pénz, hogy ha menni kell az ügyeletre, akkor csak fel kelljen kapni a macskát és szaladni. Anyámék lázas cicáját pl. én cipeltem refelxből a dokihoz, amint megláttam. Mérlegelni kell és ennyi.

Egy hipochonder alkatú személy már egy tüsszentéssel rohanna az állattal orvoshoz, egy "beleszarok az egészbe" stílusú meg akkor sem, ha két lába hiányzik. Itt előfordul mindegyik, persze, hogy születnek ilyen-olyan válaszok is.


Véleményem szerint ésszel és szeretettel kell állatot gondozni, én engedélyhez és vizsgához kötném a hobbiállat tartását. Nem a pénz lenne a lényeg, hanem a hozzállás. Egy idő után simán megszűnne a túlszaporulat.

2018. márc. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Nekem egyébként a kedvenc fajta válaszom, amikor a kisnyugdíjas papit leszólják, amiért olcsó táppal eteti az egyébként agyonszeretett kutyáját, jönnek azzal, hogy akinek nincs pénze drága tápra, az ne tartson állatot.

Jogos, jogos, biztosan sokkal fejedelmibb eledelt kapna a kutyus a gyepin azon az öt napon, amíg nem ő kerül a halálsorra.

Némelyeknek nehéz beosztani egész napra azt a sok eszüket.

2018. márc. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
Amiket írsz, azokban egyetértek veled, ez túlreagálás meg fogalmuk sincs a dolgokról... Töbvbszázezres életmentő műtétem nekem se lenne, mert nem telik rá. Akkor öljem meg magam? Természetes, hogy van egy határ, ami után tehetetlenek vagyunk, de azon belül azért sok jót tudunk tenni állatokkal. Én pl. félvad macskákat etetek az egyik legolcsóbb táppal (aggódnék értük, ha nem vadásznának elég lelkesen, de azt is hiába, mert vagy azt adok nekik, vagy semmit. szeretik és gyönyörűek, egészségesek, elégedettek. néha azért kapnak rendesebb ételt is), féreghajtózom őket, mert az olcsó, most a hidegben rengeteget voltak bent a házban, mert az se kerül nekem semmibe, sőt, kicsit fűtenek, de ennyi. De ha direkt lenne egy macskám, aminek persze valamivel többet biztosítanék, akkor sem biztos, hogy telne drága műtétre s nem érzem, hogy ez előfeltétele a macskatartásnak.
2018. márc. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Valóban sok a válaszokban a túlkapás. Mert ezeket is emberek írják. Sokszor olyan emberek, akiknek már telítődött az idegrendszere a sok felelőtlen, tudatlan, gondatlan, leszarom gazdával, megkínzott, éhező, láncon élő, rövid szőrű kint didergő, súlyos beteg és nem kezelt állattal. Ezért sokszor annak sem megfelelően hangsúllyal válaszolnak már, akinél nem lenne indokolt.


Személy szerint igyekszem ezt elkerülni, és normális hangnemben írni, de meg tudom érteni azokat is, akik már nem bírják idegileg. Aki tudja, testközelből látja nap mint nap, mi folyik ma az országban állattartás terén, annak hamar megtelik a bocskora és elveszíti a türelmét.


Annyiban nem adok igazat, hogy ha állatot vesz valaki magához, az keressen már akkor egy általa elérhető non-stop állatorvosi ügyeletet, amikor az állatának semmi baja nincs. Hogy ha baj van, akkor ott legyen a telefonszám, cím, hogy kint kell hívni, hova lehet menni és ne akkor kelljen keresgélni.


Valamint, attól, hogy nem dúsgazdag valaki, igyekezzen az állat érkezésétől fogva havonta félretenni valamennyi pénzt, ami egyszerre kisebb összeg, viszont baj esetén van mihez nyúlni. Illetve, léteznek már kisállatbiztosítások is.

2018. márc. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor valóban túlzásba esnek, olyan hangnemet és stílust engednek meg maguknak, ami elfogadhatatlan.

De valljuk be sokszor a kérdező okot is ad rá. Napi szinten vannak olyan kérdések, hogy NAPOK óta szenved az állata, nem eszik,hányik, rosszul van stb és akkor nem hajlandó elvinni az orvoshoz.

Nem arról van szó, aki nem tud az éjszaka közepén elmenni vele, hanem aki napokat vár és itt kérdezget,ahellyett,hogy elvitte volna orvoshoz.

Anyagiaknál meg én folyamatosan a pár ezer forintos ivartalanításon látom a hisztit, macskáknál 10 körü már meglenne és ennyit is sajnálnak rá..Ilyenkor jó,ha azt mondja az ember,hogy akkor minek állat?

Nem láttam még olyat,hogy valaki a több száz ezer foribntos kezelésre mondaná ezt..

2018. márc. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!