Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hüllőt vagy halat könnyebb...

Hüllőt vagy halat könnyebb tartani (esetleg kétéltűt, pl. axolotl)?

Figyelt kérdés
Mindenképp pikkelyes állatban gondolkodok, olyanban, amelyiket nem zavarja, ha a gazdi nincs vele 0-24-ben. Persze minden nap lenne vele foglalkozva. Tudom, hogy ők nem kötődnek annyira szorosan (bár hallottam kivételt), mint egy macska vagy egy kutya, ez sem zavar.

2020. máj. 18. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit értesz az alatt hogy könnyebb. Tény hogy ezek az állatok nem igényelnek annyi törődést és otthon létét mint egy kutya vagy egyéb népszerű állatok de azért na. Nekik is kell a törődés...A halaknál az állandó víz csere meg akkor hogy ne tegyél olyanokat össze akik bántják egymást (gyakran előfordul) plusz hogy nehogy túl etesd őket (sajnos eléggé könnyű).


Axolotnál arra kell oda figyelni hogy eléggé nagy akvárium kell neki különben képesek depresszióba esni (igen állatoknál is van ilyen). Egyébként ő nem igényel ennél különösebb oda figyelést.

2020. máj. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, persze, ezt elfogadom. :) Azért kérdeztem, mert kamim volt már, akit elvileg jól tartottunk (ezt a doki mondta), és mégis tíz hónap után elhalálozott vesebetegségben... Többé nem szeretnénk ilyen hirtelen állapotromlásba belefutni. Szóval a törődés az rendben van, inkább picit masszívabb pikkelyes barátra gondolnánk. :)
2020. máj. 18. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem halat könnyebb.

Minden állatnak meg kell teremteni a megfelelő körülményeket legyen az akvárium vagy Terrarium( méret berendezés stb.)

De etetés szempontjából a hal egyszerűbb mivel van lemezes, granulált és fagyasztott eleség. Egy hüllőnek viszont elő eleség kell kivéve a növényevőket pl: szakállas agáma ha felnő. Az elő eleséget valahol be kell szerezni ami lehet inkább idő hiány miatt hiúsult meg, aztan valahol tárolni kell és több mint valószínű 1-2 meg is fog szökni és éjszaka keresd meg h hol ciripel a tücsök. Lehet el sem fog fogyni és túl nagyra nő.

Az axolotl is elég tetszetős szeretnek én is az etetésről olvastam tapasztalatom viszont nincs így nem is nyilatkozok

2020. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Valóban fontos szempont, köszönöm szépen! :)
2020. máj. 18. 22:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem voltak már halaim is és hüllőim is. Persze egyed függő, meg hogy mekkora helyen tartod őket, de szerintem a hüllők macerásabbak voltak.
2020. máj. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hüllőknek ott az élő eleség, amit vitaminozni is kell, ha nincs a vitaminban kalcium, akkor külön kalciumozni is. Ezek hiánya vedlési gondokhoz, angol kórhoz és növekedéssel kapcsolatos betegségekhez vezethet. Aztán figyelni kell a páratartalomra, ha túl magas, vagy alacsony, akkor légúti betegségeik és vedlési problémák alakulhatnak ki. A hőmérsékletre is oda kell figyelni. Kell lennie egy meleg és egy hűvös résznek a terráriumban, a meleg résznél az adott faj igényeihez igazítva. Előnyös, ha a hűvösebb rész párásabb is. A legtöbbnek szüksége van UV - fényre. Ami elég drága és félévente cserélni kell, meg az sem mindegy, hogy milyen távol van az állattól. A legtöbb faj UV hiányában nem tudja beépíteni a kalciumot, ekkor a fent már említett bajok alakulnak ki.

A talaj sem mindegy, az adott faj igényeihez kell igazítani. A terráriumban nehéz reprodukálni a szilárd talajt, pedig a hüllők nagy része nem laza talajon él. Például a homoktól a legtöbben bélelzáródást kapnak, az pedig műtét nélkül biztos halál.

Ott vannak a mentális dolgok is. A hüllők nagyon stresszesek tudnak lenni. Szükségük van a megfelelő búvóhelyekre, a megfelelő méretű terráriumra, külömben nem esznek. Egyes hüllőknek szükségük van teleltetésre is, amivel a téli álmot reprezentálhatjuk.

A hüllők nagy része territoriális állat. Figyelni kell, hogy milyen neműeket, mennyit és milyen fajt rakunk össze. De 1 nőstény 1 hím sem javasolt, mert a hím szétszekálhatja a nőstényt. Továbbá, van hogy nemtől függetlenül megtámadják egymást, ha nem szimpatikusak.


Csak néhány dolog a hüllőtartásról. Szerintem nehezebb, mint halat tartani. A kétéltűeket nem annyira ismerem. Kígyókat amúgy egyszerűbb tartani, mint más hüllőket.

2020. máj. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a részletes leírást, igen, így egyértelműen a halak felé megy a voks! Tényleg nagyon köszönöm, be kell lássam, a hüllők valóban nagyon macerásak, ráadásul tudtommal nem is nagyon lehet gyógyítani őket, ha betegek lesznek. Maradnak akkor a halak! :)
2020. máj. 19. 14:02
 8/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Halak esetében ajánlom ezeket az oldalakat: [link] , [link] , [link] , [link]

Igen, a halakat általában könnyebb tartani de azért ott is sokféle képpen lehet hazavágni a dolgokat, pl: rossz vízértékek (Gh, Kh, ph stb), rossz társítás, rossz technikai felszerelés (lásd: szettes felszerelések), hiányos ismeretek miatti bakik (pl: szűrő csap alatti kimosása klasszikus hiba) stb. Náluk is lehetne sorolni.

2020. máj. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Megnézem mindet!
2020. máj. 21. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!