Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok haláluk elötti...

Az állatok haláluk elötti pillanatban érzik,hogy ott vagyunk?

Figyelt kérdés

Az egerünk után tegnap a nyúlunk is itt hagyott minket. Felsikított/sírt majd remegett és utána rövid ideig még érezte a szívdobogását.


Ilyenkor mindig mellettük vagyok és simogatom őket. Ők ezt érzik? Tudják,hogy ott vagyunk mellettük? Vagy ezt csak pl: a kutyát érzékelik?



2020. jún. 5. 12:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Érzik. Szerintem ilyenkor meg is vannak ijedve, de a közelséged biztonságérzetet ad.


Részvétem

2020. jún. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Jó kérdés, a kutyákban biztos vagyok. Nem épp a szituációt fogják fel, hanem hogy ő valamitől rosszul érzi magát, de te ott vagy "megvédeni", nem hagyod egyedül. Ha betegek is ezt érzik.

Szerintem egy nyuszi, egér nem fogja fel ilyen szinten. Ők nem ragaszkodnak úgy egymáshoz és az emberhez sem.

2020. jún. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom... jó lenne tudni. A macskám úgy halt meg, hogy minden gond nélkül bejött a szobámba az asztalom mellé, aztán szívroham. Ha érzi, ha nem, én akkor is ott voltam mellette, és ha nem érezné a továbbiakban egyik állatom se, akkor is ott lennék.
2020. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer sajnos betegen vettem meg egy törpenyuszit, mindent megpróbáltam, a doki is, de nem élte túl. Virrasztottam vele, simogattam, voltaképp kb 3 napig alig aludtam pár órát. Folyamatos volt a kontakt, nem félt tőlem, megértette, hogy jót akarok, és a halála előtti percekben pont valamiért kicsit odébb vettem a kezem, szenvedve de kúszott a kezem felé, akkor nyugodt meg amikor újra hozzáértem. Ez alapján úgy gondolom, hogy a nem különösebben okos állatok is érzés szintén tudják, értik a szándékot, ki a menedék.

Részvétem :(

2020. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Mindenesetre ha megvan rá a lehetőségem,hogy ott legyen végig viszem velük az utolsó pillanatukat
2020. jún. 5. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!