Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik házi kiskedvencet a...

Melyik házi kiskedvencet a legkönnyebb tartani?

Figyelt kérdés
Melyiket könnyű tartani? Hörcsög,nyuszi,tengerimalac,csicsilla, papagáj? Szerintetek? Vagy ha még valakki tud könnyen tartható kiskedvencet az írjon légyszíves.

2020. jún. 6. 21:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Talán a hörcsöggel van úgymond a kevesebb tenni való, viszont nagyon oda kell figyelni a ketrecének a kialakítására és méretére.
2020. jún. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Nyuszit egyáltalán nem könnyű tartani, mindennap takarítani kell a helyét, egy napra nem hagyhatod egyedül és sokat hagyni kell szaladozni.

Nekem volt hörcsögöm, tengerimalacom, degum is, velük úgy nagyjából nem volt semmi gond, 1-2 napra egyedül lehetett őket hagyni elegendő kajával és vízzel ellátva.

Jelenleg egy törpesünim van, vele sincsen úgy nagyobb baj, kicsit csalódás volt, hogy nem lehet megfogni, semmiképpen nem akar minket megszokni, de ugyanúgy gondoskodok róla és szeretem, mintha bújós lenne.

A legkönnyebb szerintem a hörcsögről volt gondoskodni.

2020. jún. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
#2 Szia! Most mondta a barátom hogy nemm baj ha nem annyira könynyű tartan. Törpe sünit hogyan lehet tartani? Hol lehet venni? És degut milyen tartani?
2020. jún. 6. 22:17
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
Szia!Nekem volt hörim,papagájom és egereim + nyuszim is...Hát a papagájjal meg a nyuszival több a gond, a hörike pár napig nálunk is elvolt egyedül,viszont nagyon emberbarát 😊.Az egész kezrecét meg elég heti 1× kitakarítani,ha hét közben azért párszor a wc-jét cseréled. Az egerek meg ugye társas lények,szval egyből 2 megy,de nem kell nekik akkora ketrec (terrárium),ők is kézhez szoknak,de sztm kicsit büdibbek ...Szóval én a hörit meg az egereket tudom leginkább ajánlani, remélem tudtam azért segíteni 😊😊😊🐹🐭
2020. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Törpe sünt terraplazan pl lehet kapni mindig, de facebook oldalon is találni tenyésztőt.

Viszont hangosak éjjel, a tartásuk a hálórésztől távolabb eső szobában ajánlott. Napközben nem igazán bújnak elő, szóval napkeltétől kb éjfélig nem sok örömöd lelnéd benne. Élő rovarokkal (is) táplálkoznak, de lehet venni sünkaját is neki nagyobb állatkereskedésben.

Az ürülékük veszett mód büdös, semmihez sem fogható.


A görögteknősökkel alapvetően nincs sok teendő, gazokat esznek ingyen, kerti föld aljzat kell alá ingyen, azt is max 4-5 havonta kell csak cserélni ha már nagyon kiszáradt. Tavasztól őszig kint lehet a kertben ha van, télen akár telelhet is.

Bent tartás esetén egy uvb és egy melegítő izzó kell neki, az uvb egy kicsit költségesebb dolog de olyan 8-9 havonta elég cserélni. (kb 8-10-12 ezer ft között mozog, attól függ honnét veszed) Nem zajong, nem is büdös.

2020. jún. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

A sünit kb úgy kell tartani, mint egy nyuszit. Nagy hely kell neki, éjjeli állat, éjjel rengeteget mozog, így kell neki egy kerék, amin tud szaladozni, macskatápot eszik, 3 havonta, ha élő eleséget (pl gyászbogárlárvát) eszik, akkor féregteleníteni kell és ugyancsak 3 havonta a körmeit vágni. Nagyon érzékenyek a különféle illatokra, így a legújabb Fa tusfürdős kezdet nem díjazzák, az ilyenekre harapnak. Elvileg rászoknak a wc-re, az enyém nem, így egy pár nap után rettentően büdös lesz, 2 naponta cserélem a helyét. Sokan nem használnak forgácsot alá, az enyémnek semmi baja nincs tőle, sokan használnak papíralmot, az enyém megeszi, így nyilván marad a forgács alá. Mivel éjjeli állat, így nappal nem igazán találkozol vele, csak akkor válassz sünit, ha fent tudsz maradni éjjel és tudsz vele akkor is foglalkozni kicsit, valamint nagyon kell figyelni rájuk, mivel nagyon front és hideg érzékenyek, képesek hibernálni, ami veszélyes rájuk nézve, belepusztulhatnak a mély alvásba, ilyenkor fel kell őket melegíteni és nem szabad hagyni, hogy visszaaludjanak. Folyamatosan kell, hogy menjen főleg télen egy vörös fényű, kevésbé világító, ám melegítő lámpa, pont azért, hogy megelőzzük a hibernációt. Összességében egy sünnel elindulni költséges, főleg a nagy ketrec/terrárium miatt, egyébként nem drága a kajája, csak az alapfelszereléseire kell beruházni.


A degukat nagyjából úgy kell tartani, mint a tengerimalacokat, nem körülményesek ennyire, mint a törpesünik.

2020. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Inkább maradjunk a szokásos kiskedvenceknél. Nyuszi, hörcsög és tengerimalac. Szerintetek melyik álttatal lehet jól el lenni? Melyik állatnak kb mennyi a kezdő költsége? Milyem online shopot tudntok ajánlani?
2020. jún. 6. 22:38
 8/31 A kérdező kommentje:
a nyúl tartásánál törpe nyuszi lenne.
2020. jún. 6. 22:41
 9/31 anonim ***** válasza:
0%
A hörcsög nagyon aranyos állatka, nem igényel sofőrödét, de nagyon megköszöni. A legtöbb készhez szokik vagy már úgy kerül hozzád. Kb. 3 évig él csak sajnos. Kezdő költség kb. 15000'ft. Kaja, forgács , ketrec , itató, ház. De meg lehet oldani olcsóbban is. A nyuszival nagyon sok gond van én is nayon szeretnék, de egy , szüleim nem engedik, kettő, olvastam néztem róla sok mindent és igen, sok betegségük van akár éjjel is leválhat a bele(?) És akkor el kell vinni azonnal orvoshoz. Persze tovább él, mint a hörcsög ha ilyenekre oda van figyelve. Deguról semmi tapasztalatom sincs, biztos aranyos állatka :)
2020. jún. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Melyik kisállat meddig él?( nyuszi, tengerimalac, hörcsög)
2020. jún. 6. 23:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!