Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha nem létezne se kutya, se...

Ha nem létezne se kutya, se macska, az ember milyen házi kedvencet tartana?

Figyelt kérdés
2019. nov. 24. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert kutyán és macskán kívül nincs semmilyen házikedvenc ugye?

Ott vannak a papagájok számos faja, tengerimalac, hörcsög, hal, süni, nyúl, görény, egyre elterjedtebb a törpe malac is, kígyók, gyíkok, teknősök, pókok, rovarok...

Nem tudom kihagytam-e valamit.

2019. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
A kutyán kívül a könyv a legjobb barátja az embernek. A kutyán belül meg túl sötét van az olvasáshoz.
2019. nov. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, egyéb madarak pl: kanári, pinty, lovak/szamarak.
2019. nov. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Malacot.
2019. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem kutyám lenne, én kaméleont tartanék vagy doktorhalat.
2019. nov. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hüllőt, madarat, rágcsálót, rovart, pókot, halat, kétéltűt, csigát, pónit, malacot :)

Ha én tehetném, vidrát és rókát, kaméleont és egy axolotl-t is tartanék. Na jó, ez olyan gyerekkori álom, de hát annyi a lehetőség :)

2019. nov. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én törpemalacot.

A disznók állítólag ugyanolyan értelmesek, hűségesek, mint a kutyák. Csak nincs idejük kibontakozni.:(

2019. nov. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Házi kedvencnek lehet sokmindent tartani. Ha viszont azt nézzük, hogy melyek lennének azok az állatok, amik hasonló szerepet töltöttek volna be az ember fejlődésében, mint a kutya, vagy a macska, akkor leginkább a madarakra tudnék gondolni.


Ott van a legalapvetőbb dolog, a vadászat. Madarakkal lehet vadászni alapból is, de mi lenne, ha az ember háziasította és szelektíven tenyésztette volna őket külön erre a feladatra? Ahogy a vadászkutyák a szimatukkal találják meg a vadat, úgy a ragadozó madár az égből kereshetné azt, majd vezetné rá a gazdáját. Az apróvadat ugyanúgy vissza tudná hozni, és el is tudná ejteni. Kártevő írtásra szintén lehetne ragadozó madarakat használni, szociálisabb feladatokra pedig a varjúfélék jó kiindulási csoport lenne. Lehet velük játszani, trükkökre tanítani őket, képesek ragaszgodni, stb... Talán hosszas tenyésztéssel még vakvezető madarat is lehetne "alkotni" :D. Bizonyos madarakban megvan a kellő intelligencia, hogy hasonló kiindulási állatok legyenek, mint a farkas volt, vagy mint a macska őse.


A másik hasonlóan okos és ragaszkodni képes, de alábecsült állat a disznó. Viszont mivel bennük nincs prédaösztön, csak kevesebb irányba lehetne elindulni velük.

2019. nov. 25. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kutya és macska nélkül nem is élet az Élet.
2019. nov. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!