Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik házi kiskedvencet a...

Melyik házi kiskedvencet a legkönnyebb tartani?

Figyelt kérdés
Melyiket könnyű tartani? Hörcsög,nyuszi,tengerimalac,csicsilla, papagáj? Szerintetek? Vagy ha még valakki tud könnyen tartható kiskedvencet az írjon légyszíves.

2020. jún. 6. 21:56
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Nálunk vidéken, 7000 forint az oltás egy nyúlnak és mi a fél éves oltást választottuk az elején ezért éves 14.000 forint.


Ivartalanítás 20.000 forint ami ha pesti vagy 30-40k körül mozog ha jól tudom.


Bélleállás egész gyakori "betegség" főleg hosszabb szőrű nyusziknál, de nem mindegyik hajlamos rá, na meg persze a megfelelő tápláláson is múlik.


Szinte minden nyuszissal de tengeri malacossal és hörcsögössel is előfordul a gomba vagy az atka. Egy ilyen csekély kis betegség miatt 15.000 forintot hagytam a dokinál.


Annyi hogy nyuszihoz és tengeri malachoz még viszonylag "sok" doki van, míg egy hörihez országosan nagyon max 10 orvos. Ha a közeledben nincs jó egzós doki ne vállalj egzotikus állatot.

2020. jún. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Hörcsög: sima állapotfelmérés az orvosnál 5000 ft
2020. jún. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
65%

Miért is ne kéne állatorvoshoz vinni? Ha beteg a kisállatod hagyod szenvedni?

A hörcsög is gyógyítható, kezelhető.

Ha valami bőrbetegseget elkap attól nem fog elpusztulni de szenved ha nem jut el dokihoz és megkopaszodik szegény.

2020. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%
A nyúllal foglalkozni kell, hogy kezes legyen, nap mint nap. (mint pl a sünivel is) Nekem volt, bár nem sokáig, - Isten látja a lelkem hogy az életbe nem akartam soha nyulat, de a volt párom jó ötletnek tartotta venni egyet karácsonyi ajándék gyanánt akkor 17-18 évesen két kutya mellé. Neki azon túl persze semmi felelőssége nem volt vele, hogy átadta nekem egy szennyes lavórban amit anyós kért is vissza 2 nap múlva :D Kezdetnek beruházhattam a nyúlra, de mivel akkor még otthon éltem és elvált szülők gyerekeként, ezért nem voltam mindig otthon a nyúllal. Anya vállalta olyankor hogy eteti-itatja, de babusgatni már neki sem volt sok kedve hozzá, így nem is lett szelíd a nyúl, napközben ki volt engedve, de este alig lehetett megfogni hogy eltegyem aludni, menekült a kezünk elől stb. Akkori párom persze még szintén iskolába járt, így anyagilag köszönte szépen ő nem kívánt beszállni a nyúl tartásba ami szintén iskolásként rám elég nagy terhet rótt, nem volt mókás feladat a SOHANEMAKARTAM nyulat finanszírozni a zsebpénzemből. Alom, táp, felszerelés, ha szétrágta új felszerelés, oltás és társai. Végül jó helyre odaadtam.
2020. jún. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Ha vigyázol a hörcsög nem lesz beteg. Én már több mint 10 éve tartok hörcsögöket, és mindegyik 3+ évig élt, és még sose fordult elő hogy lenne valami baja
2020. jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
31%
Ugyan, kövezzetek meg, de hörcsögöt állatorvoshoz vinni... egy ismerősünk tüsszögéssel vitte állatorvoshoz a hörcsögöt és sokkot kapott az asztalon, szinte azonnal el is pusztult.
2020. jún. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

#27

képzeld ha jó idegrendszerű a hörcsögöd és szakszerű kezelést kap egy megfelelő orvostól akkor meggyógyul.

Nem egyszer láttunk már begipszelt lábú hörit. Illetve a daganatos hörcsög is nagyon gyakori manapság. Ha beteg az állat tök mindegy mekkora, meddig él, akkor is orvoshoz kell vinni.

2020. jún. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
49%
# 28 Én is a # 27- el és a 26 am értek együtt. A hörcsög egyrészt nem egy beteges állat ha joó van tartva , másrészt igen az állatorvos jobban árt mint használ. Mire elviszed szegény ott megvizsgálják ne g minden az komoly stressz hatás szegénykének.
2020. jún. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom eldönteni hogy tengerimalac vagy hörcsög. Segítsetek légyszi. 🥺
2020. jún. 9. 21:28
 30/31 anonim ***** válasza:

Ha így leszűkitetted 2 fajtára akkor mindenképp lépj be facebook csoportokba és ott tudsz tájékozódni és rájössz melyik állat való neked.


Höri éjszakai állat tehát nappal nem igen fogod látni.

Malacból kettő kell minimum illetve viszonylag hangosak.

2020. jún. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!