Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért csak a saját állataim...

Miért csak a saját állataim szeretem?

Figyelt kérdés
Más kutyákat/macskákat is aranyosnak találok, de ha több időt töltök mások állataival utálatot érzek.

2020. jún. 29. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez van. Mármint nem utálom őket, csak nem tudok velük mit kezdeni. Cukik, cukik, de a saját állataimat már kiismertem, tudom, mit szeretnek, ők pedig mégiscsak idegenek
2020. jún. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Hasonló a helyzet nálam is, annyiban más, hogy páromhoz költöztem, neki nagytestű kutyája van bent, nekem amióta eszemet tudom, macskám volt. És egyszer mondtam, hogy nagyon szeretnék egy kaméleont, amivel tudok foglalkozni és a fejemhez vágta, de hát itt a kutya, ő is a tiéd, amire én mondtam, de ő nem az én kutyám, a tiéd, te vállaltad, ha együtt lettünk volna én tuti, hogy ellene lettem volna, szóval nem tartom őt az én kutyámnak. Csak elfogadtam, hogy a párommal jár egy kutya is, szerintem csak megtűrjük egymást. Sőt, korábban sem jöttem ki soha jól a kutyákkal, egyszerűen a macskákkal jobban tudok azonosulni. A gazdik, legalábbis akikkel eddig én találkoztam, nagyon rossz szemmel nézik, hogy pl. nem tutujgatom a kutyáikat, macskákat mondjuk szoktam simogatni és szoktam is kapni csúnya nézéseket, meg beszólásokat, hogy könyörög, hogy simogassam. Értem, csak a szeretet vagy szimpátiát nem lehet szerintem kikönyörögni. Eljátszom velük, de így kb. ennyi, nem tudom tutujgatni, meg puszilgatni, stb. Szóval én is ezt érzem.


26N

2020. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a gyerekkel is így vagyok. A sajátjaimat imádom, másé meg aranyos, persze, de nem tudok vele mit kezdeni, nem érdekel annyira.
2020. jún. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem egy idő után elegem lesz más állatokból. Ha pl a párommal vagyok, akkor idegesít, hogy nem tud velem úgy foglalkozni, mert a kutya jön, bújik közénk, harap, nyaldos, rágja a dolgaimat, amit meg is értenék, mert még csak 4hónapos. Csak sajnálom, hogy az így is kevés időt a szarszedegetéssel kell tölteni, mert még nem szobatiszta. A páromnak mindig babusgatni kell, mert ha nem, akkor megy a nyüszítés meg az ugatás.. elmondása szerint, csak akkor csinálja amikor ott vagyok, szerinte féltékeny a kutya
2020. jún. 29. 18:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Imádom az állatokat, amióta az eszemet tudom, mindig volt kutyám és egyéb állataim, de másokéval nagyon nem tudok mit kezdeni. Viszont ha páromnak lenne kutyája azt is szeretném és megszoknánk egymást. Ne aggódj, ha nagyobb lesz majd nem lesz ilyen szeleburdi.
2020. jún. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jobban kötődsz a sajátaidhoz. Jobban ismered őket. De, ,,Amelyik kutya ugat, az nem harap"
2020. jún. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amiért az emberek többsége a gyerekekkel is így van :D
2020. júl. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én imádom a saját és a párom állatait is. Nekem galambom,gekkóm és halaim vannak,neki tengerimalaca,kistestű kutyái és pulykái. A a cucut és a kutyusokat imádom egyszerűen. De ezeket az állatokat inkább közösként/gyerekeinkként emlegetjük.(nem élünk még együtt)

Viszont pl a párom anyjának a kutyáját egyikünk sem szívleli(főleg azért mert neveletlen)és nem tudunk vele mit csinálni.

2020. júl. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem érzelmileg nagyon kötődsz a saját állataidhoz, ismered a reakciókat, a személyiségüket, ők az etalon számodra, saját szád íze szerint tanítottad őket, a többi állat meg nem pont ugyanúgy reagál bizonyos helyzetekre, ahogy a Tieid. Valahol szerintem érthető amit írsz, sok sok ember ugyanígy van vele, csak nem merik bevallani...
2020. aug. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!