Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért baj ha csak házőrzésre...

Miért baj ha csak házőrzésre és közös kirándulásokra tartok kutyát?

Figyelt kérdés

Macskarajongó vagyok, amióta macskám van még jobban.

A kutyákról azt gondolom túl sok negatív tulajdonságuk van ami miatt más embereket zavarnak és számomra túl erőszakosan nyomulnak az emberre annak ellenére hogy naponta foglalkozom velük.

De vszeg mindig is lesz kutyám mert jó házőrzők és szeretem ha elkisérnek a kirándulásainkra. Ezért cserébe szeretem őket és teljes mértékben ellátom őket, jobban mint az átlag kutyatartók: naponta foglalkozom, játszok velük, és az alapellátáson, környezetük tisztán tartásán kívül rendszeresen vannak féreghajtva, bolha-kullancs ellen kezelve, ha kell állatorvoshoz visszük...mindent megkapnak. Igazából több munka van velük mint a macskával mert nagyon koszolják a dolgokat, szőrük több ápolást igényel mint a macskámé és az udvaron is sok munkát csinálnak8a kakiszedést főleg, ami macskánál szintén nincs).

Ha kérdezek itt vmit, mégis sokan írják h ilyen ember ne tartson kutyát. Miért? Azért mert házőrzés céljából keresem kifejezetten? Szeretem, foglalkozok vele és minden igényét kielégítem,nagyon jól neveltek, rengeteg trükköt tudnak és sétálni is kulturáltan tudnak, még a faluban ránk acsargó kutyákat is figyelmen kívül hagyják, gyerekek összeölelgethetik, körbevisongják és nyugodtan állnak, nagyon jól vannak szocializálva, (ritka jól) akkor mi fáj azoknak akik ezt írják? Hogy én nem vagyok kifejezetten kutyapárti és az ölükben ülő Fifinek ez "fáj"? Mert én elfogadom ha valaki kutyapárti és meg tudom érteni(kivéve a szélsőségeseket, de azt macskásban is elítélem).

Ha szerinted vmit rosszul csinálok velük kérdezz és leírom pontosan(azt ne amit már leírtam fent, nem fogom ismételgetni magam).


2010. aug. 3. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen semmi baj a kutyatartásoddal. Igazából senkienek semmi köze, hogy ki hogyan tartja a kutyát, csak nyílván ne legyen az állatkínozva, egészségére veszélyes módon elhanyagolva. Sajnos nagyon sok sznob ember van itt ezen az oldalon, tisztelet a kivételnek. Én tenyésztő vagyok, kiváltott, bejelentett kennelnévvel, kutyákat kizárólag tk-vel, kezdőcsomaggal, szerződéssel adok el. Engemet is sok sznob ember leszólt mert nem 20000Ft os táppal etetem a kutyáimat, hanem 12000Ft-os táppal, meg miért avval a fajta táppal etetek. Tulajdonképpen senkinek semmi köze hogy mivel etet az ember, meg milyen célra tartja a kutyát. Nem kell foglalkozni az ilyenekkel.

Sajnos tenyésztőtársaim közt is vannak akik irigykednek mert szépek a kutyáim, meg megszólnak, belémkötnek kiállításon. Először rossz volt, de egy idő után lepereg az emberről, vagy nem jár kiállításokra. Ahol lakom nekem is sokan beszóltak, hogy luxuskutyákat tartok, hogy miért kell kiállítanom őket, mikor válság van, más meg éhezik. Már nem törődöm az ilyenekkel, levegőnek nézem őket. Előszőr ez is rossz volt, volt olyan, hogy meg is fenyegettek, meg még sorolhatnám... Nem kell foglalkozni velük.

2010. aug. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs veled. Te szereted az allatokat, nem "csak a kutyat" (es akar "csak a macskat")

Ez faj azoknak, akik csak a sajat allatukat szeretik, es az ember olyan, hogy "dogoljon meg a szomszed tehene is".

Ne foglalkoz veluk.

2010. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Első. én is jártam kiállításra pedig én se a legjobb táppal etetek és 1.re HPJ-t, 2.ra Res. CACIB-ot nyertünk, de elegem lett az irigy emberekből, a kiállításon a fajtámban uralkodó rossz hangulatból(egymást gyilkolták a szemükkel kb.) és abbahagytam, mert csak hobbi volt. De kár ezért, egy jobb világban, nem ilyen lenne egy kiállítás, én pl. a CACIB kutyát(aki az összevetésben ellenünk nyert) a kiállítás előtt és után is az egyik legjobb kutyának tartom a fajtában és teljesen egyetértettem akkor is a bíróval, de más erre miért nem képes?)

2010. aug. 3. 11:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs veled.Felelősségtudó kutyatartó vagy.

A kutyákat nem imádni,"emberiesíteni" kell,hanem tisztelni,megfelelően tartani.

Amúgy én kutya és macska párti is vagyok ,az egyikben ezt szeretem,a másikban azt.Jól kiegészítik egymást.

2010. aug. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!