Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék hobbiból 1 család...

Szeretnék hobbiból 1 család méhet tartani. Hogyan működik is ez?

Figyelt kérdés

Lecsapolható (Flow Hive Hybrid) kaptárban. Rengeteg videót, oktató anyagot, írást néztem. És viszonylag tudom hogyan működik.


Mennyire kutya/macskacentrikus?


Mit lehet elrontani?


Mit kell tudnom?



#Hobbi méhészet
2020. júl. 28. 23:31
 1/3 Sipos Noel válasza:
Ha méheket akarsz tartani a szomszédaid érdekeben fal vagy kerités és vasztag bokrok válasszanak el titeket és a faltol 3 méterre kell letted a kaptárt (ezek azok a dolgok amikket lehet hogy nem hallottal). es ezt nem csak úgy megveszed be kell jelenteni hogy te méheket akarsz tartani. Hobbiból nem ajánlanám mert én még nem láttam olyan embert aki csak 1 csaladott tartott volna és csak "hobbiból" csinalta volna ez egy kemény munka tud lenni.
2020. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom hogy egy idő után hobbiból munka válik, de nem szeretném árulni a mézet például piacon hanem, csak a családnak mert nagyon szeretjük a mézet.
2020. aug. 5. 13:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt azért vedd figyelembe, hogy a méhek tartása ugyanolyan folyamatos törődéssel, gondoskodással jár, mint bármilyen állat tartása. Nagy szakértelmet, gyakorlatot igényel, szeretni, folyamatosan gondozni kell őket. Füstölést igényelnek, megvannak a saját betegségeik, télire táplálékról kell nekik gondoskodni, stb. Előfordul, hogy kiszállnak, megtelepszenek a szomszéd almafájának ágán - akkor át kell menni hajnalban, amikor még dermedtek, zsákbaütni őket, hazavinni. Ilyesmik is vannak.


Ismerek egy srácot, az apja nagy méhész volt, jó pár kaptárral. Miután az apja meghalt, ő vette át a kaptárokat, de hát nagyon hányaveti módon gondozta őket. El is pusztult már az összes méhe. (Amúgy náluk volt kutya, macska is az udvarban, meg baromfik, elvannak egymás mellett.)


Vannak virágzó gyümölcsfák a környéken, ahonnan tudnak táplálkozni, vagy csak 5 kilométerről tudnának nektárt gyűjteni a legközelebbi repcetábláról?


Szóval sok baj van azért velük, a lelkesedés fontos, de komoly elhatározás, és szakértelem is kell hozzá. (Van talán valami méhészújság - abból biztos sokat lehet tanulni.) A legjobb az lenne, ha tudnál személyesen beszélgetni egy méhésszel, aki elmondaná, hogy mivel is jár ez, ill. hogy mikre figyelj, ha belefogsz.

2020. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!