Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magyarországon van arra...

Magyarországon van arra lehetőség hogy a lajhárt az öledbe rakják?

Figyelt kérdés
Külföldön láttam ilyesmit

2020. aug. 2. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Ezt hívják állatkínzó szeretetnek. Nem zavar, hogy az állatnak ez nem jó'stresszel jár? Maximum maganállatkertekben fordulhat elő a Magyar Állatkertek Szövettségenek tagjai nem tamogatják az állatkínzást. Sok helyen sajnos olyan helyen van a lajhár, hogy hozzáférnek a latogatók és meg rudják simogatni. Ezt sem értem miért kell?
2020. aug. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Ne akard simogatni, mert úgy nem fogja jól érezni magát a lajhár. Az öledbe se akard venni, mert ettől megijed, bár ezt nem fogod észrevenni, mert szegény olyan lassú, hogy nem tud elfutni. De legszívesebben elmenekülne.
2020. aug. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem azért, de Ti tudtok is valamit a lajhárokról?

Ha "akció" van, akkor egyáltalán nem olyan lassú.

Ha veszélyben érzi magát, akkor keményen támad és akár nagyon komoly sérüléseket is képes okozni!

2020. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Papucs112 ***** válasza:
Szerintem már csak azért sem érdemes mert tele van minden retekkel a bundája, akárcsak a süni tüskéi.
2020. aug. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
52%
3. Igen én dolgoztam velük több évig. Nem szereti ha fogdossák. Állatorvosi kezelésnél sem "futkosott" pedig látszott rajta, hogy utálja az egészet. Ellenállt nem volt könnyű lefogni de nem "rohant" el. Elég békés állatok aki nem ismeri őket nem tűnik fel egy simogatás során hogy nem tetszik az állatnal mert mondjuk csak lefordítja a fejét vagy apatikusan tűri vagy odébb mászik. Az ölbe tenni nem olyan egyszerű ellenállna. De nem is értem minek kínozni szegény allatot csak azért hogy a hülye turistanak legyen egy ciki fotója facebookra. 2020 van mar nem divat az állatkínzás.
2020. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Ja és a sok stressztől hamar megbetegszik az állat arról nem is beszélve hogy ő is elkaphat sok betegséget a latogatóktól. Egy vilagjárvány alatt nem tudom ilyen marhaság hogy jut valakinek az eszébe.
2020. aug. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%

Amúgy én sem támogatom az ötletet, félreértés ne essék...

Alapvetően egyetértek veled.

Viszont ha dolgoztál állatkertben, mint gondozó (gondolom valami ilyesmiről lehet szó), akkor gondolom tisztában vagy az állatkínzás fogalmával.

Ez nem egy szubjektíven értelmezhető, hanem egy jogi fogalom.

Egy ilyen dolog, amiről a kérdező ír, akárhogy is nézzük semmiképpen sem minősülhet állatkínzásnak, akkor sem ha káros, értelmetlen és hülyeség (ezekben egyébként egyetértünk)...

Te viszont sokszor leírtad, hogy ez már pedig állatkínzás, ami eléggé bssza a csőrőm.

2020. aug. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Nézd meg a törvényt. Ami tartós stresszt okoz az állatnak az bizony állatkínzás akkor is ha egy kivülállónak nem tűnik annak mert mondjuk nem látványosan szenved az állat.
2020. aug. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

És ki dönti el, hogy mi a tartós stressz?

Ennyi erővel, maga az állatkerti tartás is okozhat neki olyat.


Amúgy én nem találom ezt a részt a BTK-ban:


A Btk. 2013. július 1-je óta hatályos szövege (244. §) szerint:

(1) Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

b) állattartóként, háziasított emlősállatot vagy az ember környezetében tartott veszélyes állatot elűzi, elhagyja vagy kiteszi, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


Tény és való, hogy ezek nagyon tág fogalmak, de azért az egyértelmű hogy az állatok pszichés egészségére (sajnos) nem tér ki a törvény.

2020. aug. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%
Van külön állatvédelmi törvény és van egy csomó jogszabaly a haszon, labor meg állatkerti állatok tartásáról. Kitérnek még a kifutók, ketrecek mereteire is....stb.
2020. aug. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!