Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináltatok az állataitokk...

Mit csináltatok az állataitokkal miután meghaltak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy eltemettétek őket vagy hamvasztottátok?


Én anno elhamvasztattam a kutyámat is meg a macskámat is, fent vannak egy polcon. A mostani állatkáim is sajnos kezdenek benne lenni a korban (2 macska, 1 kutya).

Eddig evidensnek tűnt a hamvasztás, de most belegondoltam, hogy sorakoztassam fel az urnákat a polcokon? Most úgy vagyok vele, hogy ha a mostaniakkal lesz valami, nekem többet nem kell állat, de tizenéve is így voltam amikor meghaltak és csak hazahoztam (nem egyidőben) ezt a 3 szerencsétlent, mert megsajnáltam őket. Szóval nyilván megint ugyanígy járnék.


A kertben eltemetés nem opció, mert egyrészt kertet rendezünk folyamatosan, másrészt idővel (5 éven belül) eladnánk a házat és leköltöznénk vidékre. Nyilván nem ásom ki akkor őket.


Csak az a baj, hogy azóta sem volt szívem szétszórni a kutyámat meg a macskámat, a polcon "gyűjtögetéstől" meg olyan lenne a nappali mint egy minikripta. Szóval nem tudom egyelőre.


Onnan jutott eszembe, hogy a kandúr macsekom elég beteges és bár a doki minden tőle telhetőt megtesz, de azt mondta ma, hogy van egy határ amin túl már nem lehet segíteni. :(

A dokinál meg nyilván nem hagyok ott egy családtagot/barátot.


Szóval ti hogy oldjátok meg a dolgot?


2020. okt. 13. 15:34
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
9%
Egy állat hamvai nagyon kis helyen elférnek, akkora mint egy medál.
2020. okt. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
Eltemettük őket.
2020. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
1! Azért egy 30 kilós kutyának nem éppen. A macskám "csak" 3 kg volt, de az sem éppen medál nagyságú.
2020. okt. 13. 15:41
 4/37 anonim ***** válasza:
96%
Én azt csinálnám a helyedben hogy elhamvasztanám a mostani állatokat is a haláluk után,megvárnám a költözést és utána egy szép helyen szét szórnám a hamvaikat a jelenleg halott állatokéval együtt.
2020. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Barnabas333 ***** válasza:
94%
A macska a nyaralónk kertjébe van eltemetve. Lakásban lakunk így csak oda tudtuk.
2020. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
4! Nem rossz ötlet. Bár baromi rossz belegondolni így előre, de múltkor pont mondtuk, hogy van egy kedvenc kirándulóhelyünk ahova a kutya is mindig jön velünk, így őt ott fogjuk majd szétszórni.
2020. okt. 13. 15:46
 7/37 Lena7 ***** válasza:
96%

Szerintem hamvazd el őket és a kedvenc helyükön szórd szét a hamvaikat.


De még ne temesd el őket. Még élnek es remélem, hogy még sokáig is fognak.


Az élet velejárója a halál. Nem kell rossz dologként felfogni.

2020. okt. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
95%
nálam a kertben van eltemetve két cica, egymás mellett. tavasszal ibolya nő a hantokon..
2020. okt. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
83%
Én is hamvasztattam a kutyámat, a polcon van az urnája a kedvenc játéka mellett.
2020. okt. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
92%
Eltemettük őket a kertben.
2020. okt. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!