Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináltatok az állataitokk...

Mit csináltatok az állataitokkal miután meghaltak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy eltemettétek őket vagy hamvasztottátok?


Én anno elhamvasztattam a kutyámat is meg a macskámat is, fent vannak egy polcon. A mostani állatkáim is sajnos kezdenek benne lenni a korban (2 macska, 1 kutya).

Eddig evidensnek tűnt a hamvasztás, de most belegondoltam, hogy sorakoztassam fel az urnákat a polcokon? Most úgy vagyok vele, hogy ha a mostaniakkal lesz valami, nekem többet nem kell állat, de tizenéve is így voltam amikor meghaltak és csak hazahoztam (nem egyidőben) ezt a 3 szerencsétlent, mert megsajnáltam őket. Szóval nyilván megint ugyanígy járnék.


A kertben eltemetés nem opció, mert egyrészt kertet rendezünk folyamatosan, másrészt idővel (5 éven belül) eladnánk a házat és leköltöznénk vidékre. Nyilván nem ásom ki akkor őket.


Csak az a baj, hogy azóta sem volt szívem szétszórni a kutyámat meg a macskámat, a polcon "gyűjtögetéstől" meg olyan lenne a nappali mint egy minikripta. Szóval nem tudom egyelőre.


Onnan jutott eszembe, hogy a kandúr macsekom elég beteges és bár a doki minden tőle telhetőt megtesz, de azt mondta ma, hogy van egy határ amin túl már nem lehet segíteni. :(

A dokinál meg nyilván nem hagyok ott egy családtagot/barátot.


Szóval ti hogy oldjátok meg a dolgot?


2020. okt. 13. 15:34
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
28%
Három kutyám pusztult el, egy sem halt meg. Elszállíttattam a tetemet.
2020. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
71%

Három kutyám pusztult el, egy sem halt meg. --> Ennek a mondatnak semmi értelme nincs...


Minden állatomat temettünk, egy eldugott, csendes kis erdőbe (nem kertesben lakunk).

2020. okt. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
33%

„Három kutyám pusztult el, egy sem halt meg. --> Ennek a mondatnak semmi értelme nincs...”

Én kizárólag emberrel kapcsolatban használom a meghal szót.

2020. okt. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
70%
Jah... Egyéni szoc. probléma. A folyamat ugyanaz ebernél-állatnál, semmi különbség nincs. Csak bizonyos emberek szeretik maguknak többnek és különlegesebbnek képzelni.
2020. okt. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
32%

A folyamat ugyanaz, és ezért nem csinálok kriptát a lakásomból.

A háziállatok sokkal rövidebb ideig élnek, mint mi. Ennek tudtában kell gazdává válni, és elengedni, ha itt az ideje.

2020. okt. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
73%
Nem kell kriptát csinálni, el is lehet temetni. Biztos nem engedném, hogy egy vadidegen csak úgy elvigye, mint egy régi bútordarabot.
2020. okt. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim válasza:
84%

Én a halott halaimat és hörcsögeimet a mamám és a mi kertünkbe temettem, a barátnőmék csak leúzták őket a wc-n.

A kutya, cica más kérdés. Több macskámat is elvesztette már, de "szerencsére" mindig eltűntek, így a tetemükkel nem volt gond. Mamám cicája egy dobozban a temető tetejébe lett elhantolva. Van kutyám, de még sosem gondolkoztam ezen, bár már elég öreg. Szerintem a kertbe temetném el.

Én a helyedben szétszórnám a kedvenc helyén, vagy ami egy különlegesebb hely.

2020. okt. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
26%
* valaki
2020. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként az ember is állat, a legostobább, legkártékonyabb állat.
2020. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
52%
Elástam mindet, még a portára betévedt idegen macskákat is amiket a kutyák elintéztek. A minap a szomszéd egy tyúkja repült át, azt is. Darabokban, ahogy rábukkantam:-(
2020. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!