Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináltatok az állataitokk...

Mit csináltatok az állataitokkal miután meghaltak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy eltemettétek őket vagy hamvasztottátok?


Én anno elhamvasztattam a kutyámat is meg a macskámat is, fent vannak egy polcon. A mostani állatkáim is sajnos kezdenek benne lenni a korban (2 macska, 1 kutya).

Eddig evidensnek tűnt a hamvasztás, de most belegondoltam, hogy sorakoztassam fel az urnákat a polcokon? Most úgy vagyok vele, hogy ha a mostaniakkal lesz valami, nekem többet nem kell állat, de tizenéve is így voltam amikor meghaltak és csak hazahoztam (nem egyidőben) ezt a 3 szerencsétlent, mert megsajnáltam őket. Szóval nyilván megint ugyanígy járnék.


A kertben eltemetés nem opció, mert egyrészt kertet rendezünk folyamatosan, másrészt idővel (5 éven belül) eladnánk a házat és leköltöznénk vidékre. Nyilván nem ásom ki akkor őket.


Csak az a baj, hogy azóta sem volt szívem szétszórni a kutyámat meg a macskámat, a polcon "gyűjtögetéstől" meg olyan lenne a nappali mint egy minikripta. Szóval nem tudom egyelőre.


Onnan jutott eszembe, hogy a kandúr macsekom elég beteges és bár a doki minden tőle telhetőt megtesz, de azt mondta ma, hogy van egy határ amin túl már nem lehet segíteni. :(

A dokinál meg nyilván nem hagyok ott egy családtagot/barátot.


Szóval ti hogy oldjátok meg a dolgot?


2020. okt. 13. 15:34
1 2 3 4
 21/37 anonim válasza:
70%
Rengetegen a családtagjuknak tekintik az állatokat, legfőképp a kutyákat, macskákat. Szerintem ebben semmi szokatlan, vagy rossz dolog nincs. Így tejesen normális, ha úgy szeretnének elbúcsúzni tőlük, mint egy embertől.
2020. okt. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
46%
Le lehet pontozni, akkor is undorító, aki szerint "csak egy állat", mintha nem érző élőlényekről lenne szó. Nem kérdés, kiket választanék ha úgy hozná az élet.
2020. okt. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
31%

#25:

Jó, köszönjük, most már mehetsz máshova kötözködni.

2020. okt. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
54%
Nem kötözködés. Álletszerető poszt alá azt írni, hogy "csak egy állat", na az a kötözödés!
2020. okt. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tegyél el valamit tőlük emlékbe (fog, mancslenyomat, szőr) és vagy vidd el az alsónémedi kisállattemetőbe, vagy szórd szét a hamvakat.
2020. okt. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Lehet kötekedni, de biológiailag semmi nem különböztet meg minket az állatoktól, a beszédet leszámítva, ezt nálunk sokkal okosabbak mondják, nem mellesleg normális, fejlett kultúrákban az állatokat családtagként kezelik. Ez nem új dolog, 20 éve is így ment. Mindig vannak (voltak és lesznek) hülyék, akik szerint a kutya az "csak egy kutya", de szerencsére sokan nem így gondolkodnak. Sőt! A legtöbben nem.
2020. okt. 14. 08:50
 27/37 A kérdező kommentje:
25! A kisállattemető nem rossz ötlet, ennek utána nézek. :)
2020. okt. 14. 08:51
 28/37 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, a 26.-ban.

Mindenkinek szive joga, hogyan viszonyul az állatokhoz. A kérdésre leírtam, hogy elszállíttattam. És én (is) írtam, hogy a kutya csak egy állat, és elengedem, ha elpusztul, nem őrizgetem a testét.

Szívtelennek tűnök? Lehet.

De tudod, amikor fél éven át hordtam az orvoshoz a vizslámat, az utolsó alkalommal várunk a sorunkra. Csupa nagy állatbarát ült köröttünk. Amikor kijött az orvos, és meglátott engem és a kutyámat, csak ennyit mondott:

– Végre egy ember, a sok állat között!

Szerinted, miért mondhatta ezt?

2020. okt. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

28! Elég lett volna annyit írni, hogy "elszállíttattam". Felesleges volt hozzá az a provokáló körítés, hogy "csak egy kutya, nem ember" stb. Akkor senki nem provokációnak vette.


Nem vagyunk egyformák, sokan szerintem a rokonaik testét is otthagynák (ha tehetnék), hogy ne kelljen foglalkozni vele.


Vannak barátaim, házas vagyok, van családom. Ennek ellenére úgy gondolom, hogy a kutyánk is családtag, mert együtt megyünk kirándulni, nyaralni, együtt ásunk a kertben, nagyjából folyamatosan együtt vagyunk. Magától értetődik, hogy a halála után nem dobom ki, mint egy kupac szart.


Én azt is megértem ha valakinek nincs kertje, nincs pénze a hamvasztásra és az orvosnál kell hagyni vagy elszállíttatni, de te nem ezt írtad.


Plusz most a beteg macskámra sem tudok úgy gondolni, hogy csak egy macska, hanem ha ránézek az ugrik be, amikor megtaláltam egy zsákban a kukában a köldökzsinórral és négyóránként keltem fel cumiztatni éjszaka is és izgultam, hogy megmaradjon. Évek óta home office-ban dolgozom, ezért ők is 0-24 a seggemben vannak, nyilván hozzánőnek az emberhez. Szerintem ez a normális.

2020. okt. 14. 09:23
 30/37 anonim ***** válasza:
58%
Az embert is elengedjük, mert senkit vissza nem lehet hozni, sirathatja az ember bárhogy is. Biológiailag az ember is pedig egy állat, semmi de semmi nagy szám nincs benne.
2020. okt. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!