Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szeretnék kisállatot, de nem...

Szeretnék kisállatot, de nem tudom mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Már felnőtt vagyok és dolgozok, viszont egyedül lakok így szeretnék egy háziállatot magam mellé a lakásba. A szívem vágya egy kutya lenne, ami tudom hogy sok időt, törődést és minden egyéb mást igényel, amit egy teljes munkaidő mellett picit kihívás lenne megoldani. A másik ötletem a cica, mert őket jobban magukra lehet hagyni, viszont ott félnék, hogy az egész lakást összeugrálják és levernek mindent, mert sok apró mütyűrjeim vannak a polcokon, szekrényen stb.. A másik legfőbb gondom az utazás. Évente többször utazom külföldre 1-2 hétre és itt megint felmerül a kérdés, melyik állatot könnyebb utaztatni, mivel senkire sem tudom itt hagyni. A kutya több erőfeszítés lennea hétköznapokban, viszont utazni vele egyszerűbb, a cica egyszerűbb megoldás lenne a mindennapokra, viszont nem nagyon szeretnek kiszakadni a kis kuckójukból, így nem tudom milyen lenne vele elmenni 1 hétre.

Van valakinek valami jó tippje erre a nagy dilemmámra, azon kívül, hogy inkább vegyek egy plüssállatot? :D

Esetleg valami másfajta állat? Pl tengerimalac?


Köszi!


2020. dec. 25. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Én is inkább a kis rágcsálókat mondanám, de kizárólag minimum párban, mert nem bírják az egyedüllétet. Valamint szerintem őket kevésbé zavarja a környezetváltozás, ha megmarad a pici kuckójuk.
2020. dec. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A cicára azért mondanám, hogy ha kicsi korától csavargásra neveled, akkor jól bírja, ha hordod magaddal. Több olyan maccsot ismerek, aki megy a gazdájával a legtöbb helyre, és élvezi. Olyan is volt, hogy a barátom macskáját kellett "visszaszolgáltatnom", mert befeküdt a kalaptartóra, hogy utazna (szerencsére időben észrevettük).
2020. dec. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz eleget törődni egy kutyával a saját belátásod szerint, akkor macskát se válassz. Attól, hogy nem kell őket sétálni vinni, nagy a szociális igényük.

Úgy, hogy bevallottan kevés időd van és nyaralgatni is eljársz, eléggé lecsökken a lehetőség. Tengerimalacot és nyuszit nem ajánlok, mert nekik is nagy igényeik vannak, ráadásul nagyon oda kell rájuk figyelni az érzékeny emésztőrendszerük miatt. A nyuszira talán még hatványozottabban is, mint a többire.

A patkány nagyon jópofa állat, okos és tiszta is, de szintén elég szociális.

A hörcsög, egér meg hasonlók azok annyira nem igénylik az ember folyamatos jelenlétét, szerintem ők ellennének. Ha nem ragaszkodsz a "szőrösökhöz", akkor pl. sikló, teknős. A szakállas agámák jópofák nagyon, meg kötőnek is az emberhez valamelyest, de nem tudom, mennyire ideális neked. Nem értek hozzá.

De ha ennyire biztosra tudod, hogy eljársz nyaralni, akkor még az állat beszerzése előtt beszéld le legalább 3 emberrel, aki szívesen elvállalja, hogy vigyáz rá, ha nem vagy otthon.

2020. dec. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És a cicáknál jobb ha ketten vannak vagy egymaguk is jól elvannak? Úgy értem az időre, hogy ha nem vagyok itthon és be vannak zárva a lakásba.

Volt már kiskoromban otthon macskánk de ott kertes ház volt, ki be járt a cica, néha napokig nem láttuk, ha meg bent volt a házban csak aludt a radiátoron :D

2020. dec. 25. 14:08
 5/5 anonim ***** válasza:
49%
A hörcsögöt javaslom. Fontos hogy őket csak egyedül szabad tartani. A Hörcsögmentésnek van több ideiglenes befogadója és önkéntese az ország több pontján. Ők tudják vállalni a gondozását amíg utazol. A horcsoginfo.hu oldalon minden hasznos infót megtalálsz a helyes elhelyezésről és táplálásról. És a Hörcsögmentéstől tudsz örökbe fogadni. :) Ha emellett döntesz akkor lépj be a kb 3.000 fős Hörcsög imádók csoportba is facebookon.
2020. dec. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!