Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Már régóta szeretnék egy...

Már régóta szeretnék egy axolotlot, viszont egy két dologban tanácstalan vagyok, szakértők?...

Figyelt kérdés

-75l-es akvárium elegendő egy egyed számára?


-Kb. mekkorára nő meg egy kifejlett példány?


-Hímet, vagy nőstényt érdemesebb venni? Van valami különbség? Pl. az egyik lehet agresszív, vagy ilyesmi?


-Mindenképp tenyésztőnél szeretnénk beszerezni a jószágot, mennyivel kerülne többe onnan, mint kereskedésből? Megbízható tenyésztőt tudtok ajánlani Pest megye környékén?


-Azt tudom hogy megeszik egy-két dolgot (szárított hal és tücsök, giliszta, férgek, garnéla, stb..), ezeken kívül e tehetjük még valamivel?


-Azt olvastam hogy egy axi elélhet akár 20-30 évig is... Ez igaz? A korát megállapíthatjuk valamiből, vagy azt csak a tenyésztő től tudhatjuk meg?


-Bár az axik kopoltyúval lélegeznek, ettől függetlenül kell nekik hagyni egy kis levegőzőt? Tehát egy kő be az akváriumba, de úgy, hogy a teteje a vízfelszín fölött legyen, ahová az axi kedvére kimehet?


-Mekkorára nő meg egy ilyen kis csoda?


-Tud valaki javasolni helyet/oldalt ahol akváriumi berendezést találhatok neki, lehetőleg barátibb áron, mint úgy átlagosan?


-Egy axi egyedül jól érzi magát, vagy mindenképp kell neki társ is?


-Tanácsok a víz hőmérsékletének fenntartásához?


Elnézést a sok sok kérdésért, de szeretnék mindennel biztosra menni! Válaszokat előre is köszi! Majd ha még elbizonytalanodnék jelentkezek! ;)



2021. jan. 5. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
A víz hőfokán fogsz elbukni. A hűtés sokkal többe kerül, mint az egész felszerelés.
2021. jan. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Már megint, te, Kolbi? Ne vegyél axolotl-t! Meg cápát se!
2021. jan. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ha ennyi kérdésed van, akkor azt javaslom, hogy ne vegyél axolotl-ot. Sajnos ez az állatka az egyik legkényesebb, legigényesebb. Mondom ezt a saját példámból kiindulva, szóval ne sértődj meg. De ha nincsen komoly tapasztalatod a háziállatok terén, nincs sok másik akváriumod, terráriumod, akkor kezdd inkább halakkal, gyíkokkal, teknőssel, sokféle más állattal, amíg rutinná válik a velük és élőhelyükkel való foglalkozás!

Őszintén szólva én ezt az állatot nem is engedném csak úgy simán árulni, valamilyen engedélyhez kötném. Nem professzionális állattartóknál még nem találkoztam olyannal, hogy ne pusztult volna el jóval idő előtt. :(

2021. jan. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3. hát, halat nem vennék, mivel korábban azokat is tartottam, nem is egyfélét, tehát akvarisztikával volt már dolgom... Csak szegény kék elpusztultak... Még nem biztos hogy jön az új családtag, csak forog a szóban. :)

Azért is tettem fel többek közt a kérdést, mivel a válaszok alapján is dönteném el hogy belefér-e a mindennapjaimba! Ha tudsz, kérlek válaszolsz? Köszi az aggódás! :)

2021. jan. 6. 19:41
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2. Kolbi?? Ismerjük egymást? Ezt most nem igazán értem...
2021. márc. 10. 14:35
 6/9 anonim válasza:

-Az akvárium literben mért méretével nem feltétlenül arányos az alapterület, minimum 80 cm hosszú, 40 cm mély akksit kell beszerezned, a magassága majdnem hogy mindegy, akár 25-30 cm is lehet, de a standard az 40 azt hiszem.


-Egy kifejlett példány 25cm körülire nő meg, de előfordult már nagyobb növésű, s kisebb is, igazából egyed függő.


-Nem tudok róla, hogy lenne bármiféle jelentősége, nálam 2 darab hím található, s egy cseppnyi probléma sincsen.


-Majdnem, hogy még olcsóbb is tenyésztőtől venni. Én az egyiket 3500ért, a másikat pedig 5000 Ft-ért vettem. Gödöllőn egy tenyésztű 3000 Ft/db áron árulja (Ajánlom a Magyar axolotl tartók facebook csoportot, ott segítenek majd megtalálni, de nyílvánosan nem írnám le a nevét.)


-Igazából rengeteg mindent megesznek, hiszen alapvetően ragadozók, amit erősen tudok ajánlani, az a szárított garnéla (díszállatvoltból), valamint iofilizált marhaszív, ezeket nagyon szeretik. Ezen felül még van a kisállatboltokban ilyen teknős menü, ami ki van mérve minden napra, esetleg még az.


-Ha minden adott az élhetésére (nem a minimumok), akkor igen, akár addig is elélhet. Igazából talán a mérete amin látszik a kora, a kopoltyúin levő ,,haj" sűrűsége, hosszúsága még talán.


-Neeem, ez nem így működik, nem használják a tüdejüket, csak ha mondjuk kiszárad a természetben a tó, ahol élnek, akkor muszáj váltaniuk tüdős lélegzésre, de egyébként ez után már alkalmatlanok a vízben kopoltyúhasználatra, valamint radikálisan (2-3 évre) le is csökken az élettartamuk.


-Ha berendezést szeretnél akkor nem igazán éri meg rendelni, menj el egy kisállatboltba és ott vásárolj be neki, akkor legalább kéznél látod, hogy mit szeretnél venni, valamint nincsen szállítási költség sem.


-Én azt vettem észre, hogy teljesen jól meg van magában is, de pl mióta nálam itt van a kis társa, azóta együtt alszanak, mindig egymás popójában vannak, tehát, igazából az axi szempontjából mindegy, hogy egyedül van e, vagy nincsen. (Mellesleg nálam 2 aranyhal is megtalálható az akváriumban, és nagyon jól kijönnek, kezdetekben voltak kisebb ellentétek, de lényegében megtanulták az aranyhalak, hogy az axi ha megindul, akkor arrébb kell menni, de nagyon ritka hogy egyáltalán felfigyelnek a halakra.)


-Mindenki azon van egyébként fennakadva, hogy lehetetlen megtartani a víz hőmérsékletét, hát ez nem így van. Nyílván, ha nem akarunk rá pénzt fordítani akkor szívás mindig jeget rakni a vízbe, meg hasonló társaik, de ha 10000 Ft-t rá szán az ember, akkor nagyon jó kis hűtőket lehet már venni (JBL cooler akváriumhűtő, 4-6 ventillátoros, ez akár egy nagyobb akksit is le tud hűteni a környezeti hőmérséklettől számított 2-4°C-kal, és gondolom, hogy nem 27 fok a szobahőmérséklet nálatok. Valamint amit én személy szerint használok az Ista akvárium ventillátor, a Greenaquaról, ez csupán 8400 Ft-, elvileg 100 literig használ, de a 120 litereset is úgy hűti, mintha egy 50 literesen lenne.)


Bármi kérdésed van írd le ide nyugodtan, a kérdésed alá, s megpróbálok válaszokat adni rá, majd nézegetem ezt a kérdést. :)

2021. márc. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves 6.! Ó, köszönöm, ezzel nagyon nagyon sokat segítettél! Köszönöm mindent! ;)
2021. márc. 11. 07:28
 8/9 anonim válasza:
Igazán nincs mit, sok sikert kívánok, ha még mindig szeretnél axit tartani! :)
2021. márc. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, közben mégiscsak úgy döntöttem, hogy gekkó lesz! :)
2021. ápr. 7. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!