Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Menthető még a cica, ha ma...

Menthető még a cica, ha ma elviszem orvoshoz?

Figyelt kérdés
A szomszédunk elhunyt, az ő kandúrmacskája volt, és átszokott hozzánk, mert mindig van a teraszon ennivaló a kutyának/macskáknak. Sose jön be a lakásba, kint alszik a téliesített kutyaházban a kutyával. Pár napja észrevettem, hogy fogyott, és olyan fura lett. Könnyezik is mindkét szeme, és köhög (?) is nagyon. Lassú is lett. Féreghajtót kapott nemrég- Kajára azonnal ugrik, de pár falatnál többet nem eszik, pedig idáig addig evett, amíg volt előtte. El akarom vinni ma orvoshoz, mert szeretném hinni, hogy van még remény. 8-9 éves öregúr.
2021. jan. 6. 00:38
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Sajnos hamarabb nem tudott a doki sem fogadni, mielőtt ebbe kötne bele valaki, mára tudott adni időpontot.
2021. jan. 6. 00:41
 2/16 Doros ***** válasza:
89%

Minél előbb vidd el, aztán majd kiderül.

Talán van még kis ideje, amit veled tölthet. A 8-9 év még nem igazán nagy kor egy macskánál.

2021. jan. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy meggyógyul. Szerintem sem olyan öreg még, hogy temetni kelljen. Ha csak pár éve van még, akkor is megérte.
2021. jan. 6. 01:12
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép tőled, hogy érdekel a sorsa! :)

Lehet hogy megfázott kint a hidegben. Én pár éve egy nagyon beteg kölyökmacskát találtam. Nem úgy nézett ki mint aki túléli. A szemei is nagyon durva állapotban voltak, folyamatosan tüsszögött és ilyen hatalmas zöld trutyik jöttek ki az orrából, csontsovány volt, ment a hasa, nem volt hangja, alig tudott nyelni, és a szőre csomókban jött ki.

Annyira beteg volt hogy már a mosdással sem foglalkozott, olyan koszos volt, hogy csak gumikesztyűben lehetett hozzáérni, az is totál fekete lett egy-egy simitől.

Elvittem orvoshoz, aki írt neki valami roboráló port amit minden nap a kajájához kellett keverni egy hónapig.

Megmaradt, kikupálódott, és azóta ő az egyik legjobb barátom, levakarhatatlan :)

Annyi maradt meg a betegségéből, hogy néha elmegy a hangja, meg úgy nyávog mintha brekegne, és az egyik szeménél az a belső hártya ki van húzódva és szét van szakadva. De nincs begyulladva és nincsenek fájdalmai.

A macskák hihetetlenül szívósak.

2021. jan. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Megfázott. Nem tudod berakni valami kazânházba vagy más melléképületbe, legalább addig amíg meggyógyul? Persze mellette orvos.
2021. jan. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Macskanátha! Állatorvosi kezeléssel van esélye túlélni.
2021. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi kezeléssel meggyógyul. Tartsd meleg helyen, friss vízzel,sok szeretgetéssel.
2021. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nemsoká megyünk a doktorbácsihoz. Evett normálisan, most a kályha mellett alszik egy pokrócon a kályha mellett. Éjszaka hallottam egyszer köhögni, azóta semmi, kicsit gyenge. De hiszek benne, hogy meg fog gyógyulni :)
2021. jan. 6. 11:42
 9/16 anonim ***** válasza:
Van fejlemény? :)
2021. jan. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok, bocsi, csak a cicával voltunk elfoglalva. Nagyon beteg, alultáplált, és ki is száradt, a szája tele van elfertőződött fekélyekkel (nem sok foga maradt). Az orvos azt mondta, pár nap alatt kiderül, mennyire szívós, kapott 3 féle injekciót, infúziót és egy roboráló tápot, amit hála istennek be is nyomott, úgyhogy reménykedünk, hogy helyrejön. Sok-sok éve lesz még hátra, csak ebből kell kilábalnia.
2021. jan. 7. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!